Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki mam kupić mikser ręczny? Zelmer, Bosch czy Philips?

mikser ręczny 23 Jul 2015 17:10 8376 3
Bosch
 • #1
  mikser ręczny
  Level 7  
  Witam :)
  Bardzo proszę o pomoc w wyborze miksera ;)
  Bardzo lubię piec ciasta i mam 4 mikser - jeden z nich już się psuję i jest bardzo słaby(nie może obrócić końcówkami podczas ucierania miękkiej margaryny!)
  Mam takie modele:

  Mikser Ręczny z Tchibo - Ma ponad roczek: Trzepaki, Mieszadła Hakowe
  Mikser Ręczny Zelmer typ 1265 - Ma ok. 20 lat: Trzepaki, Mieszadła Hakowe, Nasadka Miksująca
  Mikser Ręczny MBP-302 - Ma ok. 30 lat i jest z Rosji - To on się właśnie już psuję i dlatego muszę kupić jego zastępcę :): Trzepaki, Mieszadła Hakowe, Nasadka Miksująca - Zepsuta, Końcówka do puree
  Mikser Ręczny Zelmer typ 371.6 Turbo Sprint MIX - 19 lat: Trzepaki, Mieszadła Hakowe, Nasadka Miksująca

  Mianowicie wybrałem 3 modele z różnych firm. Nie zależy mi na ilości prędkości oraz mocy(Tamten rosyjski mikser ma 170 wat i 3 prędkości) ani również na nasadce miksującej czyli tak zwanej końcówce miksującej ;)
  Oto te modele:

  Zelmer 481.5 Ivory:
  Strona Zelmer: www.zelmer.pl/dla-kuchni/miksery/481-5
  Ceneo: www.ceneo.pl/13482564

  Bosch MFQ36300
  Strona Bosch: www.bosch-home.pl/produkty/drobny-sprzet-kuchenny/miksery-reczne/MFQ36300.html
  Ceneo: www.ceneo.pl/18875570

  Philips HR 1560/40
  Strona Philips: www.philips.pl/c-p/HR1560_40/daily-collection-miksery-reczne
  Ceneo: www.ceneo.pl/13033933

  Bardzo proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam ;)
 • Bosch
 • #2
  Maxiset
  Level 19  
  Moim zdaniem Philips albo Bosch.
 • Bosch
 • #3
  Przemeek1988
  Level 22  
  Zdecydowanie Bosch, w mikserach i robotach kuchennych to dla mnie numer jeden.
  Po pierwsze w Bosch'u jako u jednego z nielicznych producentów bieg pierwszy jest naprawdę wolny i jednocześnie silny - do łączenia mąki z składnikami mokrymi bez zadymy dookoła! Kolejną zaletą Boscha jest ich cichość pracy ,lekkość ,duża moc silnika ,świetne spasowanie elementów/wykonanie. Używam od dawna i uważam ,że to dobra inwestycja.

  Jeśli chodzi o Zelmera to hmmm...jeśli już to wolał bym serie 381 - jest okey ,ale Bosch jest lepszy...To samo tyczy się Philipsa ..Bosch jest nad nimi, w końcu ma ponad 50 lat doświadczenia w produkcji mikserów. Zanim zamówisz ,to przejdź się do sklepu i porównaj wszystkie miksery a będziesz wiedział o czym mówię.
 • #4
  limerro
  Level 13  
  Kupując mikser ręczny spójrz na cenę akcesoriów a konkretnie mówiąc mieszaków. Mieszaki do Philipsa HR to koszt nowego miksera ok. 65 zł (mieszaki Zelmera kupisz za kilka zł a do Bosch/Tefal za ok 30 zł). To samo tyczy się innych sprzętów firmy Philips (ostatnio chciałem wymienić ostrza do maszynki do strzyżenia i koszt to nowa maszynka akumulatorowa). W ten sposob Philips jest u mnie stracony i nie kupie żadnego ich produktu. Zamiast tych mieszakow kupilem KitchenAida, który przeżyje n mikserów a nawet jak padnie to mam do niego serwisówkę a łożysko kupisz za parę dolców na Amazonie nawet za 10 lat (podobnie jest z Kenwoodem) a Philips niech sie wypcha sianem i dalej dewastuje srodowisko elektrosmieciami prowadzac taka polityke cen akcesoriow. Ja w tym uczestniczyl nie bede jako konsument. Podsumowujac opcje trzecia stanowczo odradzam. Pierwsza ma te zalete, ze czesci i akcesoria kosztuja grosze i nie ma problemu z dostepnoscia. Druga to wariant posredni.