Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki mam kupić mikser ręczny? Zelmer, Bosch czy Philips?

mikser ręczny 23 Lip 2015 17:10 2904 3
  • #1 23 Lip 2015 17:10
    mikser ręczny
    Poziom 7  

Witam :)
    Bardzo proszę o pomoc w wyborze miksera ;)
    Bardzo lubię piec ciasta i mam 4 mikser - jeden z nich już się psuję i jest bardzo słaby(nie może obrócić końcówkami podczas ucierania miękkiej margaryny!)
    Mam takie modele:

Mikser Ręczny z Tchibo - Ma ponad roczek: Trzepaki, Mieszadła Hakowe
    Mikser Ręczny Zelmer typ 1265 - Ma ok. 20 lat: Trzepaki, Mieszadła Hakowe, Nasadka Miksująca
    Mikser Ręczny MBP-302 - Ma ok. 30 lat i jest z Rosji - To on się właśnie już psuję i dlatego muszę kupić jego zastępcę :): Trzepaki, Mieszadła Hakowe, Nasadka Miksująca - Zepsuta, Końcówka do puree
    Mikser Ręczny Zelmer typ 371.6 Turbo Sprint MIX - 19 lat: Trzepaki, Mieszadła Hakowe, Nasadka Miksująca

Mianowicie wybrałem 3 modele z różnych firm. Nie zależy mi na ilości prędkości oraz mocy(Tamten rosyjski mikser ma 170 wat i 3 prędkości) ani również na nasadce miksującej czyli tak zwanej końcówce miksującej ;)
    Oto te modele:

Zelmer 481.5 Ivory:
    Strona Zelmer: www.zelmer.pl/dla-kuchni/miksery/481-5
    Ceneo: www.ceneo.pl/13482564

Bosch MFQ36300
    Strona Bosch: www.bosch-home.pl/produkty/drobny-sprzet-kuchenny/miksery-reczne/MFQ36300.html
    Ceneo: www.ceneo.pl/18875570

Philips HR 1560/40
    Strona Philips: www.philips.pl/c-p/HR1560_40/daily-collection-miksery-reczne
    Ceneo: www.ceneo.pl/13033933

Bardzo proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam ;)

0 3
  • #2 23 Lip 2015 17:23
    Maxiset
    Poziom 19  

Moim zdaniem Philips albo Bosch.

0
  • #3 23 Lip 2015 19:32
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Zdecydowanie Bosch, w mikserach i robotach kuchennych to dla mnie numer jeden.
    Po pierwsze w Bosch'u jako u jednego z nielicznych producentów bieg pierwszy jest naprawdę wolny i jednocześnie silny - do łączenia mąki z składnikami mokrymi bez zadymy dookoła! Kolejną zaletą Boscha jest ich cichość pracy ,lekkość ,duża moc silnika ,świetne spasowanie elementów/wykonanie. Używam od dawna i uważam ,że to dobra inwestycja.

Jeśli chodzi o Zelmera to hmmm...jeśli już to wolał bym serie 381 - jest okey ,ale Bosch jest lepszy...To samo tyczy się Philipsa ..Bosch jest nad nimi, w końcu ma ponad 50 lat doświadczenia w produkcji mikserów. Zanim zamówisz ,to przejdź się do sklepu i porównaj wszystkie miksery a będziesz wiedział o czym mówię.

0
  • #4 30 Kwi 2016 21:58
    limerro
    Poziom 13  

Kupując mikser ręczny spójrz na cenę akcesoriów a konkretnie mówiąc mieszaków. Mieszaki do Philipsa HR to koszt nowego miksera ok. 65 zł (mieszaki Zelmera kupisz za kilka zł a do Bosch/Tefal za ok 30 zł). To samo tyczy się innych sprzętów firmy Philips (ostatnio chciałem wymienić ostrza do maszynki do strzyżenia i koszt to nowa maszynka akumulatorowa). W ten sposob Philips jest u mnie stracony i nie kupie żadnego ich produktu. Zamiast tych mieszakow kupilem KitchenAida, który przeżyje n mikserów a nawet jak padnie to mam do niego serwisówkę a łożysko kupisz za parę dolców na Amazonie nawet za 10 lat (podobnie jest z Kenwoodem) a Philips niech sie wypcha sianem i dalej dewastuje srodowisko elektrosmieciami prowadzac taka polityke cen akcesoriow. Ja w tym uczestniczyl nie bede jako konsument. Podsumowujac opcje trzecia stanowczo odradzam. Pierwsza ma te zalete, ze czesci i akcesoria kosztuja grosze i nie ma problemu z dostepnoscia. Druga to wariant posredni.

1