Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki pod telewizor, do 300zł

geforc 23 Jul 2015 18:21 1971 5
    geforc
    Level 14  
    Witam, panowie mam telewizor Panasonica, ale jakość głośników jest słaba... jak to w każdym TV. Poszukuję więc głośników do powieszenia na ścianie, albo dwie takie kolumny nie za duże, albo taka listwa głośnikowa pozioma do 100cm. Pilota mieć nie musi, ustawię stałą głośność a regulować będę telewizorem. Podłączenie przez wejście słuchawkowe. Basów trzęsących meblami też nie chcę, ważniejsza jest jakość dźwięku... Wiem że 300zł to nie majątek za głosniki, ale chce tylko coś lepszego niż to co mam wbudowane...
    k52
    Level 32  
    geforc wrote:
    mam telewizor Panasonica, ale jakość głośników jest słaba... jak to w każdym TV.

Nie generalizowałbym, że w każdym, bo to nie prawda. Zresztą czasem to kwestia ustawień w głębszym menu i różnica do stanu wyjściowego może mocno zaskoczyć.

geforc wrote:
    Poszukuję więc głośników do powieszenia na ścianie, albo taka listwa głośnikowa pozioma do 100cm. i też nie chcę, ważniejsza jest jakość dźwięku... Wiem że 300zł to nie majątek za głosniki, ale chce tylko coś lepszego niż to co mam wbudowane...

Listwa- sounbar za 300zł raczej nie możliwe, takie za 500zł grają niestety niekoniecznie lepiej niż tv.
    Głośniki na ścianę za 300zł to raczej używane, ale co z wzmacniaczem do nich ?
    Głośniki komputerowe zdecydowanie nie, będzie to poziom najtańszego sounbara, raczej nie lepiej, najwyżej trochę inaczej.
    Chyba dozbierałbym do lepszego sounbara, lub kupił jakąś mini wieżę za 500zł plus potrzebną przejściówkę, czyli DAC, z sygnału audio optycznego tv na wejście rca w mini wieży.
    geforc
    Level 14  
    Nie mam miejsca na szafce, tylko kolumny, coś jak EDIFIER C3, mam takie przy komputerze i są świetne jak za taką cenę, tylko że mają subwoofer więc odpada... albo soundbar.
    A takie coś ? http://allegro.pl/glosniki-soundbar-blaupunkt-ls175-bluetooth-120w-i4855486430.html

Ja na prawdę nie jestem wymagający, mało używam ten telewizor, chcę tylko coś lepszego niż to co mam teraz.

Nawet ustawienia equalizera jeśli są dobre, to głośniki są słabej jakości...
    k52
    Level 32  
    Rodzice szukali czegoś takiego do siebie, przetestowali ze 4 sounbary między 400, a 500 zł plus jakieś Logitechy 2.1 od PC za 290zł .
    Pozytywne było to że nawet tanie sounbary się różnią brzmieniem między sobą, głośniki z kompa pod tv sprawdziły się najgorzej. Jednak rodzice mimo, że już starsi byli rozczarowani, został jakiś Samsung za 500zł , bo wstyd oddawać było wszystko, ale miał pilota, wejście optyczne i bth dla piosenek z laptopa, czy smartfona.
    geforc
    Level 14  
    Czyli ten Blaupunkt odpada ?
    geforc
    Level 14  
    A Magnat WSB 25?
    Normalna cena 700zł...