Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNI-STER uniwersalna płytka sterująca ATMEGA32,LCD,karta SD,UART,AUDIO OUT,RTC

sylwek_b86 23 Jul 2015 18:25 5484 17
Altium Designer Computer Controls
  • Witam, chciałbym przedstawić moją konstrukcję która powstała w zeszłym roku i teraz publikuję ją Wam.
    Jest to uniwersalna płytka bazowa posiadająca następujące włąściwości:
    Procesor ATMEGA32A z kwarcem 8 MHz
    Rozmiar pcb identyczny jak wyświetlacza 2x16 znaków HD44780 (można je ze sobą skręcić.
    Wyprowadzenie złącza do wyświetlacza.
    Wbudowany zegar RTC (DS1307) z baterią
    Wyprowadzenie magistrali I2C dla rozbudowy.
    Wyprowadzenie UART + pin kontroli (pomocny w przypadku RS485 lub wejście przerwania INT0).
    Złącze do programowania ISP
    Złącze kompatybilne z modułem kart SD dostępnym na znanym portalu aukcyjnym.
    Wyprowadzenie 1_WIRE do czujników DS18B20 lub DHT22.
    Wyprowadzenie pinów na impulsator obrotowy lub klawiaturę analogową (opcjonalnie 3 zwykłe przyciski).
    Trzy wejścia pomiarowe np napięcia prądu i temperatury + (czujnik NTC).
    Wbudowany na PCB buzzer.
    Zasilanie przez stabilizator 78M05.
    Wyjście podwójnego układu całkującego np do odtwarzania dźwięków lub komunikatów głosowych.
    UNI-STER uniwersalna płytka sterująca ATMEGA32,LCD,karta SD,UART,AUDIO OUT,RTC UNI-STER uniwersalna płytka sterująca ATMEGA32,LCD,karta SD,UART,AUDIO OUT,RTC UNI-STER uniwersalna płytka sterująca ATMEGA32,LCD,karta SD,UART,AUDIO OUT,RTC UNI-STER uniwersalna płytka sterująca ATMEGA32,LCD,karta SD,UART,AUDIO OUT,RTC

Dla pierwszych 10 osób które przyślą najciekawszy pomysł na wykorzystanie urządzenia obwód PCB za darmo (sam obwód). Naturalnie osoba która dostanie PCB musi swój pomysł opublikować na elektrodzie.

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    sylwek_b86

Level 15  
    Firma EL-CAR, Projektowanie i produkcja urządzeń elektronicznych, programowanie AVR
    biuro(malpa)el-car.auto.pl
    www.el-car.auto.pl
    Has specialization in: elektronika, projektowanie, programowanie
    sylwek_b86 wrote 216 posts with rating 208, helped 0 times. Live in city Milejów. Been with us since 2005 year.
  • Altium Designer Computer Controls
    tangofox
    Level 14  
    Zworki z gołego drutu trochę biją w oczy - coś się przesunie przy pracy z płytką i już jest zwarcie. Przydałoby się zamienić je na przewód w izolacji lub wsadzić w koszulki termokurczliwe.
    dj_volt
    Level 24  
    tangofox wrote:
    Zworki z gołego drutu trochę biją w oczy - coś się przesunie przy pracy z płytką i już jest zwarcie. Przydałoby się zamienić je na przewód w izolacji lub wsadzić w koszulki termokurczliwe.

Ja tam bym się nie czepiał zworek. W 99% fabrycznych konstrukcji zbudowanych na jednowarstwowych PCB zwory wyglądają podobnie.
    Ładnie wykonany projekt!
    Mój pomysł na zastosowanie układu: Sterownik transceivera KF czyli obsługa syntezera DDS, przełączanie filtrów pasmowych, obsługa enkodera + klawiatury itp, itd...
  • Altium Designer Computer Controls
    sylwek_b86

Level 15  
    Fajny pomysł. Mam nadzieję, że projekt powstanie i pokaże się na elektrodzie :) Proszę podać adres do wysyłki na PW.
    goodbay
    Level 11  
    Witam.
    Świetny projekt. Płytka pasowała by do sterownika Master rolet zewnętrznych. Mam już gotowe moduły wykonawcze sterowane przez RS-485. Sterownik umożliwiał by sterowanie ręczne rolet oraz sterowanie automatyczne (czasowe). Dodatkowo pomiar temperatury i aktualny czas.
    Pozdrawiam
    Marcin
    sylwek_b86

Level 15  
    Jakie gotowe moduły wykonawcze na RS485 kolega ma? Mogę Panu wysłać płytkę, proszę o adres na PW.
    Freddy
    Level 43  
    Proponuję dodać do tego układ OBD, np. ST1110, albo ST1170 (mam takie)i zrobić mini diagnozer. Nie jest to zbyt skomplikowane.
    ST1110 i ST1170 to rozwinięcia popularnego ELM327.
    goodbay
    Level 11  
    Witam.
    Układy wykonawcze wykonane samodzielnie. Atmega8 + MAX485 + przekaźniki.
    Po uruchomieniu całości napewno przedstawię to na forum.
    Pozdrawiam
    mkpl
    Level 37  
    Bardzo ładne wykonanie. Jakbyś tam miał na pokładzie ftdi albo coś takiego to bym się pokusił o odkupienie.

Jeśli chodzi o idealny pakiet do trx KF jak ktoś wyżej wspominał to wg mnie powinien zawierać:
    RS232 z izolacją lub usb, obwody enkodera ale z kondycjonerem sygnałów (silnik krokowy jako impulsator), układ RTC, DDS, klawiaturę rezystancyjną , wyprowadzenie bcd do przełacznika pasm i SPI do sterowania reszta.

Pytanie do autora. Ile wychodzi taka pcb?
    sylwek_b86

Level 15  
    Płytka wychodziła ok 5zł. Przynajmniej tyle mam wpisaną w magazyn. Możliwe że nawet mniej. Płytka jest wykonana zgodnie z założeniami, może poza obszarem pod kwarcem zegarkowym... tam miała być odsłonięta soldermaska i przylutowany do masy kwarc. Niestety mój błąd. Cóż ta płytka powstałą prawie 2 lata temu.. sporo się zmieniło w projektowaniu pcb przeze mnie przez ten czas.
    PiotrPitucha
    Level 33  
    Witam
    Genialne rozwiązanie, gratuluję !
    Ze względu na małe wymiary i RTC układ idealnie nadaje się do stworzenia układu Time Lapse do sterowania aparatem fotograficznym.
    W zasadzie wystarczy tylko ULN2804 do sterowania silnikiem krokowym i jakikolwiek tranzystor do wyzwalania migawki.
    RTC pozwala uzyskać trochę więcej możliwości sterowania niż tylko pstrykanie co jakiś czas.
    Pozdrawiam
    remzibi
    Level 24  
    Dodam od siebie , wlasnie robie Timer-Counter do strzelan w zawodach kowbojskich WAS i CAS (Western Action Shooting) dla konkurencji Fast Draw - szybkie wyciagniecie rewolweru i strzal do celu .
    Przydala by mi sie idealnie taka plytka 8mHz
    Tutaj filmik aby dac pojecie na czym polega Fast Draw

Tutaj filmik z testowania prototypu poskladanego w tym miesiacu

Plytka ma szanse byc wykorzystana w tegorocznych zawodach WAS w polowie wrzesnia.
    sylwek_b86

Level 15  
    Proszę podawać swoje adresy na PW razem z pomysłem. Zostało jeszcze 7 płytek do oddania.
    goodbay
    Level 11  
    Witam.
    Dziękuję za PCB.
    Dziś znalazłem trochę wolnego czasu i polutowałem prawie całą płytkę.
    Pozdrawiam

Marcin
    sylwek_b86

Level 15  
    OOo aż miło popatrzeć, fajnie by było gdybyś umieścił schemat blokowy i wsad :)
    remzibi
    Level 24  
    sylwek_b86 wrote:
    OOo aż miło popatrzeć, fajnie by było gdybyś umieścił schemat blokowy i wsad :)

Cos tam naskrobalem, w zasadzie skopiowalem swoje posty z forum o broni :D .
    Ale sens jest
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3089552.html