Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DENON PMA-680R - Po podłączeniu telefonu do telewizora jakość dźwięku jestsłaba

QualityTM 23 Lip 2015 18:45 1005 14
  • #1 23 Lip 2015 18:45
    QualityTM
    Poziom 11  

Telewizor: Panasonic TX-42AS650
    Wzmacniacz: DENON PMA-680R
    Kolumny: STX F-200 n

Mam taki problem. Mianowicie w/w kolumny są podłączone do wzmacniacza i służą jako kolumny do TV.
    Do rzeczy. Jeżeli słucham np. radio ESKA z TV to wszystko jest w porządku, radio z tv też jest spoko - żadnych zakłóceń czy jakiś zniekształceń, lecz po podłączeniu np. telefonu albo pendrive z muzyką pod telewizor zaczyna się zabawa. Jakoś dźwięku jest fatalna, przy mocniejszych bassach słychać pierdy, a nie muzykę ogólnie takie 2/10 za jakość. Czy jest jakiś sposób na to, żeby usunąć te zakłócenia?
    Pozdrawiam

0 14
  • #2 23 Lip 2015 19:18
    Zbigniew 400
    Poziom 35  

Takie masz żródło, w telefonie tego nie słyszysz.

0
  • #3 23 Lip 2015 20:29
    QualityTM
    Poziom 11  

No dobra ale telefon podłącze u kumpla do sprzętu grającego (on ma jakiś wzmacniacz, konsoletkę i głośnik) to wszystko jest w porządku.

0
  • #4 23 Lip 2015 20:34
    Zbigniew 400
    Poziom 35  

Poreguluj wzmocnieniem telewizora, sprawdż zakłócenia. U kolegi dżwięk idzie przez TV ?

0
  • #5 23 Lip 2015 20:50
    QualityTM
    Poziom 11  

Nie. Bezpośrednio z telefonu - przez konsoletke - do wzmacniacza - do głośnika.
    Jak sprawdzić zakłócenia? Regulacja wzmocnień telewizora tutaj nie ma znaczenia.

0
  • #6 01 Wrz 2015 22:57
    QualityTM
    Poziom 11  

Odświeżam, bo nadal nie udało mi się tego problemu rozwiązać.

0
  • #7 02 Wrz 2015 04:24
    Polon_us
    Poziom 41  

Tak z czystej ciekawości, trzy pytania do kolegi:

- jeżeli kolega odłączy wzmacniacz od telewizora i korzysta z jego głośników - czy różnica dźwięku pomiędzy radiem z TV a pendrivem/telefonem jest również powalająca? Kolega mógłby wykonać taki test?

- jak podłączony jest telewizor (jego tor audio) do wzmacniacza?

- jak kolega podłącza telefon do telewizora?

0
  • #8 02 Wrz 2015 13:55
    QualityTM
    Poziom 11  

ad1. To jest nieważne, ponieważ ja tej konsoletki jego nie posiadam. - To jest typowo do puszczania muzyki.
    ad2. Bezpośrednio kablem RCA z TV do wzmacniacza.
    ad3. Nie podłącza, bo to same głośniki. Nie próbował TV.

0
  • #9 02 Wrz 2015 14:39
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, czegoś tu nie rozumiem, heh ...
    Chciałem koledze pomóc, ale widząc odpowiedzi dam sobie spokój ...

QualityTM napisał:
    ad1. To jest nieważne, ponieważ ja tej konsoletki jego nie posiadam.

Nie pytałem o konsoletkę, tylko o odtwarzanie dźwięku w głośnikach telewizora.
    Ale jeżeli pytam o to, to jest to istotne moim zdaniem.
    QualityTM napisał:
    ad2. Bezpośrednio kablem RCA z TV do wzmacniacza.

Zdawałem sobie sprawę, że kolega nie użył sznurka. Istotne jest z którego wyjścia w telewizorze.

Polon_us napisał:
    jak kolega podłącza telefon do telewizora?

QualityTM napisał:
    ad3. Nie podłącza, bo to same głośniki. Nie próbował TV.
    QualityTM napisał:
    lecz po podłączeniu np. telefonu albo pendrive z muzyką pod telewizor ...

Coś tu nie pasuje ...

Życzę powodzenia

0
  • #10 02 Wrz 2015 14:43
    QualityTM
    Poziom 11  

Kolega posiada: Głośnik - Konsoletka - Wzmacniacz. Nigdzie nie pisałem, że podłącza do telewizora. Próbowałem tylko u niego podłączyć telefon i wszystko było cacy, a u mnie nie.
    Nie wiem czego nie można tu zrozumieć..

0
  • #11 02 Wrz 2015 14:56
    Polon_us
    Poziom 41  

Nastąpiło małe nieporozumienie.

Przez "kolega" miałem na myśli autora tematu czyli kolegę QualityTM. A nie jego kolegę z konsoletką.

Moje pytania powinny brzmieć:

"Tak z czystej ciekawości, trzy pytania do kolegi QualityTM odnośnie posiadanego sprzętu:

- jeżeli kolega QualityTM odłączy swój wzmacniacz od swego telewizora i korzysta z jego (TV) głośników - czy różnica dźwięku pomiędzy radiem z TV a pendrivem/telefonem jest również powalająca? Kolega mógłby wykonać taki test?

- jak podłączony jest telewizor kolegi QualityTM (jego tor audio) do wzmacniacza? Jakie wyjście w telewizorze jest użyte do tego połączenia?

- jak kolega QualityTM podłącza swój telefon do swego telewizora?"

0
  • #12 03 Wrz 2015 21:16
    QualityTM
    Poziom 11  

- jeżeli kolega QualityTM odłączy swój wzmacniacz od swego telewizora i korzysta z jego (TV) głośników - czy różnica dźwięku pomiędzy radiem z TV a pendrivem/telefonem jest również powalająca? Kolega mógłby wykonać taki test? - Sam dźwięk z TV jest czysty, nawet jak podłącze telefon to jest czysty, bo korzysta z głośników z TV, a nie kolumn.
    - jak podłączony jest telewizor kolegi QualityTM (jego tor audio) do wzmacniacza? Jakie wyjście w telewizorze jest użyte do tego połączenia? - Zwykłe słuchawkowe
    - jak kolega QualityTM podłącza swój telefon do swego telewizora?" - Kablem USB -> micro USB.

0
  • #13 04 Wrz 2015 07:20
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, mamy teraz pełny obraz sytuacji.

QualityTM napisał:
    Regulacja wzmocnień telewizora tutaj nie ma znaczenia.

Nie do końca się z tym zgodzę. Ale raczej przyjrzałbym się ustawieniom telewizora. Wyjaśniam poniżej co mam na myśli.

Sugerowałbym następujące sprawdzenie:

A - proszę sprawdzić poziom sygnału ustawionego na wyjściu słuchawkowym. Jest to regulowanie niezależnie od poziomu głośności głośników telewizora - ten model telewizora tak ma.
    Ustawiony poziom głośności na wyjściu słuchawkowym nie powinien przekraczać 50-60% pełnego ustawienia. Wyższe ustawienie może doprowadzić do przesterowania dźwięku.

B - sprawdzić ustawienia barwy dźwięku dla każdego używanego wejścia. W przypadku kolegi QualityTM będzie to wewnętrzne radio, USB1 ( i/lub USB 2) .
    1 - wybrać tryb odbioru radia przez telewizor
    2 - przejść do menu -> Dźwięk
    3 - z dostępnych tam opcji (Tony wysokie/niskie/korektor/podbicie basów) wybrać najbardziej korzystne dla siebie ustawienia
    4 - potwierdzić te ustawienia (przycisk OK?) o ile taki przycisk jest dostępny w tym menu.

Następnie podłączyć telefon, wybrać odpowiednie wejście z menu telewizora i powtórzyć punkty 2-4 j/w.

To samo dla pen-drive, o ile jest używany w innym wejściu USB niż telefon.

Powyższe sugestie wynikają stąd, że te ustawienia telewizor powinien zapamiętać indywidualnie dla każdego wejścia, instrukcja tego telewizora mówi przecież o tym.
    Tak jak to robi z ustawieniami obrazu. A z tego wynika, że kolega QualityTM ma możliwość skorygowania dźwięku (jego barwy) z telefonu/pendrive.
    A raczej eliminację przesterowań, bo taki można wysnuć wniosek na podstawie opisu.

Mam nadzieję, że kolega QualityTM da znać, jak to się powiodło, niezależnie od efektów.

Powodzenia :_)

0
  • #14 04 Wrz 2015 13:54
    QualityTM
    Poziom 11  

Dzięki niedługo to sprawdzę. Teraz tylko szybkie pytanie: Jeżeli podłączam telefon bezpośrednio przez kabel 2xRCA do wzmacniacza i eliminuję tutaj w ogóle TV to dźwięk jest tak samo beznadziejny. Wydaje mi się, że chodzi tu o przetwarzanie samego dźwięku ze źródła. U kumpla miałem ten dźwięk modyfikowany przez konsoletkę i dopiero do wzmacniacza, a tu mam bezpośrednio. I na tym etapie gdzie bym mógł grzebać w ustawieniach? W telefonie?

0
  • #15 04 Wrz 2015 14:20
    Polon_us
    Poziom 41  

Jeżeli telefon jest podłączany do telewizora przez USB to ustawienia dźwięku w telefonie nie mają żadnego wpływu. Telewizor odczytuje tylko plik zapisany w pamięci telefonu.

QualityTM napisał:
    Jeżeli podłączam telefon bezpośrednio przez kabel 2xRCA do wzmacniacza i eliminuję tutaj w ogóle TV to dźwięk jest tak samo beznadziejny.

Miałyby one znaczenie w w/w przypadku.

Powtórzę się raz jeszcze - bardzo istotne jest ustawienie poziomu dźwięku na wyjściu słuchawkowym telewizora. Za niski poziom - dźwięk będzie stłumiony, pomimo podkręcenia wzmacniacza. Za wysoki - dźwięk będzie przesterowany. Kolega musi sam dobrać odpowiedni poziom, ale zwykle 50% maksymalnego ustawienia jest OK. I wtedy dopiero "pobawić się"regulacją barwy w ustawieniach telewizora. Z opisu podanego przez kolegę jasno widać, że owa konsoletka posłużyła jako korektor dźwięku. Telewizor może w jakiś tam stopniu również to zrobić, ale cudów proszę się nie spodziewać.

Jeszcze jedną rzecz kolega musi wziąść pod uwagę. Mam tu na myśli jakość nagrań audio na tym telefonie. Jeżeli są one kiepskiej jakości, to nie wiem jak kolega będzie ustawiał, to dźwięk na wzmacniaczu będzie średniej (niskiej) jakości. Proszę to również rozważyć.

Czy kolega orientuje się w parametrach tych nagrań w telefonie? Jak one brzmią na słuchawkach podłączonych do telefonu?

0