Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CASIO CTK-671 - świeci tylko dioda Power

23 Lip 2015 19:46 1413 7
  • Poziom 15  
    Witam kolegów, mam problem z instrumentem klawiszowym CASIO CTK-671.
    W momencie naciśnięcia przycisku POWER, świeci się czerwona dioda i w głośnikach słychać lekki szum, czyli wzmacniacz pracuje.
    Na wyświetlaczu brak jakichkolwiek znaków oraz brak podświetlenia.
    Może ktoś ma jakiś schemat do tego instrumentu lub wie, co ewentualnie mogło spowodować tego typu usterkę.

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 37  
    Wojtek282 napisał:
    co ewentualnie mogło spowodować tego typu usterkę.

Nie dochodzi zasilanie. Można spróbować z baterii, co zweryfikuje sprawność zasilacza. Schematu się nie uświadczy, gdy problem pozostanie, trzeba otworzyć urządzenie i szukać.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 15  
    Wydaje mi się że jakby nie było zasilania to nic by nie działało.
  • Poziom 31  
    Nie do końca tak - wzmacniacz zasilany jest bezpośrednio z 9V z gniazdka zasilacza, część cyfrowa instrumentu na 99% działa, jak większość, na 5V, czyli usterki trzeba szukać na początku w części stabilizatora z 9V na 5V. Instrument trzeba rozmontować, zerknąć gdzie znajduje się sekcja zasilania 5V i tam - najpierw ocenić optycznie, czy coś nie jest ewidentnie uszkodzone (ślad nadpalenia, przegrzania, naderwania bądź spuchnięte kondensatory filtrujące) a następnie, jeśli wszystko "na oko" będzie wyglądało OK, miernik w dłoń i sprawdzić gdzie znika napięcie dla części cyfrowej.
  • Poziom 40  
    Schemat:
    Link

Schemat jest w paru miejscach nieczytelny

Sprawdzić:
    1. Zasilacz zewnętrzny instrumentu co do wartości napięcia 9V, najlepiej pod obciążeniem - usterka zasilacza jeżeli jest typu "na przetwornicy"

2. Napięcie zasilania zasilacza stand-by V FDD (+5V); prawdopodobnie sprawny - świecenie LED; lokalizacja tranzystor Q301

3. Zasilacz główny; czy próba włączenia przyciskiem Power powoduje pojawienie się napięcie ok. 5V na linii APO - pomiar na bazie tranzystora Q304 (ok. 0,7V); lokalizacja Q303, Q305

Jeżeli pojawia się napięcie APO - pomiar na kolektorze Q303 - 9V (VCC), Q305 na emiter - +5V (DVDD/AVDD), VDD (+3,3V) - zasilanie CPU i peryferii. Brak napięć przeciążenie/uszkodzenia w tej sekcji.

Jeżeli brak napięcia APO - sprawdzenie przycisku Power, poszukiwania przy CPU
  • Poziom 9  
    Witam,
    potrzebuję zmienić wtyk zasilania w casio ctk-671 tylko nie wiem jak go wyszukać.
    Czy ktoś podpowie co mam wpisać, by wyszukać taki wtyk?
  • Poziom 40  
    Nazywa się:
    Wtyk zasilający DC; żeński

5,5/2,5mm

Wymiar 2,5 trzeba potwierdzić, mierząc bolec w gnieździe instrumentu