Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Eagle] Kolory warstw - Zmiana kolorów wszystkich warstw zaawansowane pytanie

Trzęsiportek 24 Lip 2015 09:41 1800 2
  • #1 24 Lip 2015 09:41
    Trzęsiportek
    Poziom 2  

Cel: zmiana wszystkich „ wyblakłych” kolorów warstw na bardziej „żywe”.
    Nie chodzi mi o:
    Odznaczenie Use alpha blending w pliku .brd -> Options -> Set…
    Ani też o zmianę każdej warstwy z osobna View -> Layer settings…
    Chodzi mi o coś takiego żeby nie bylo tak:

Tylko tak:

Tłumaczenie się:
    Wgrałem na nowo Eagle’a i chciałbym mieć ustawienia tak jak poprzednio czyli kolory bardziej „żywe” a nie takie matowe. Rok temu miałem identyczną sytuację ale sobie jakoś poradziłem i nie pamiętam co zrobiłem czy wgrałem jakiś skrypt czy gdzieś coś zmieniłem w ustawieniach.
    Szukałem po poradnikach i google ale jakoś nie mogę tego znaleźć (pewnie dlatego, że nie wiem jak opisać dokładnie problem po angielsku [the problem with faded colors in eagle pcb – google tego nie chwycił]).

Jak w szukaniu ominąłem jakąś banalną instrukcję to z góry przepraszam.
    Proszę o pomoc

0 2
  • Pomocny post
    #2 24 Lip 2015 22:38
    marco47
    Poziom 41  

Winą za ten stan jest plik eaglerc.usr, który zmienił zapisane w nim wartości.
    Musisz znaleźć ten plik w folderze C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Roaming\CadSoft\EAGLE, lub w innym miejscu, jeżeli w trakcie instalowania program ustawił inną ścieżkę.

Najlepiej zrobić sobie kopię poprawnego pliku i w razie przypadkowych zmian, odtwarzać jego zawartość.

2
  • #3 27 Lip 2015 09:23
    Trzęsiportek
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc teraz wszystko jest u mnie tak jak ostatnio.

0
  Szukaj w 5mln produktów