Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 5 - Zamoczony iPhone 5 w morzu - reanimacja

24 Lip 2015 11:15 2529 3
  • Poziom 11  
    Witam,

Niestety i pech dopadł mnie.
    Utopiłem iPhone 5 w morzu o dużym zasoleniu. Wskoczyłem na chwilę do wody i niestety zapomniałem o telefonie w spodenkach. Chwilowa kąpiel, wody nie było na tyle aby wypełniło wnętrze.

Po jakiś 2 godzinach otworzyłem iPhona oczywiście nożem i przyssawką w sklepie z zabawkami :).

W środku trochę kropel wody, przede wszystkim wpadły slotem na kartę sim, wskaźniki zalania czerwone, niestety nie miałem już jak odłączyć baterii bo nie miałem wkrętaka i choćby odpowiedniego noża.

Ile mogłem tyle wydmuchałem wodę i taki otwarty zostawiłem w cieniu na dworze, temp. ok 35 C jak nie więcej. Wyglądało na w miarę wyschnięte po 2 dniach. Po 3 dniach od zalania i powrocie do domu wyjąłem baterię i płytę główną. Ogólnie sytuacja przedstawia się tak, że piny w taśmach nie mają oznak korozji, czy zasolenia, natomiast od spodu płyty tam gdzie są ekrany blaszane nie mam jak sprawdzić.

A jeszcze jedno, po zamoczeniu w morzu przycisnałem na chwilę przycisk On/Off (nie włączając tylko próbując podświetlić wyświetlacz)aby zobaczyć czy działa, niestety nie pojawiło się nic więc dalej nie próbowałem.

Po rozkręceniu płyty, wyczyszczeniu mozliwie pinów na taśmach twardym pędlem, nie mam myjki ultradzwiękowej, złożyłem w całość, podpiąłem baterię i zacząłem ładowanie, tel nagrzewał się myślę standardowo. Niestety przy otwieraniu iphona po powrocie rozwarstwiłem wyświetlacz.

Podpiąłem telefon pod itunes aby zobaczyć czy go zobaczy, niestety na dzien dzisiejszy go nie widzi.

Teraz moje pytanie:

1.Itunes nie widzi tel bo bateria mogła się rozładować na maksa ?
    2.Itunes nie widzi telefonu bo uszkodzony jest wyświetlacz ?
    3.Itunes nie widzi telefonu bo coś grubszego poszło w cholerę ?

Na ten moment to najważniejsze jest dla mnie odzyskanie wszystkich danych z telefonu bo są bardzo cenne, kolejna sprawa to go przywrócić do żywych.

Pech, że nie rozbiłem aktualizacji do iCloud ze względu na przebywanie poza granicami kraju :/.

Koledzy będę wdzięczny za pomoc. Czekam na odp
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Na początek upewnij się że masz naładowaną baterię, zmierz jakie ma napięcie na stykach.
  • Poziom 11  
    Oddałem do serwisu w celu diagnozy, jak rozebrałem to płyta z wierzchu była ładna, ale podobno po zdjęciu ekranów od spodu była pognita.

Podobno nie ma sensu robić ale najważniejsze są dane na nim. Czy jest sens kupować uzywaną płyte główną i przelutować pamięć ?.
  • Poziom 40  
    Nie ma sensu bo przełożenie pamięci nic nie da.
    Najlepiej podjąć próbę naprawy Twojej płyty.