Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka MIG Tiger 2200 czy 2040 który wybrać?

24 Lip 2015 14:58 2358 7
  • Poziom 5  
    Witam

Chcę kupić w przyszłym tygodniu spawarkę mig do spawania lekkich konstrukcji z profili i rurek,
    i do blacharki w samochodzie, zakładam że rzadko będę spawał materiał grubszy niż 5-6 mm, trochę poczytałem i wstępnie wybrałem Tiger 2200 transformator (40-190A) lub 2040 inwerter (20-170A).

Pierwsze pytanie czy 40 amper w 2200 to nie za dużo do spawania cienkich materiałów poniżej 1 mm?
    Która z nich da lepszej jakości spaw, którą łatwiej będzie spawać osobie, która nie ma dużego doświadczenia?

Czy w kwocie 2500-3000 są inne godne uwagi/lepsze spawarki?
  • Poziom 11  
    Polecam Magster 220 Bester.
    Dobry polski produkt.
    Sieć serwisów.
    W dobrych cenach znajdziesz niestety w marketach budowlanych np LE... ME... lub Ca...
  • Poziom 12  
    Wiele pewnie nie pomogę, ale...
    Od trzech dni jestem posiadaczem miga inwertorowego, a od dwóch dni wiem, że dla hobbysty-amatora to tylko ten typ. Migiem spawałem (smarkałem) kiedyśtam, MMA jeszcze kilka dni temu. Z dnia na dzień zmieniłem spawarkę transformatorową na inwertorową, i jako amator zapewniam Cię że różnica jest baaardzo wyczuwalna.
    Za migiem inwertorowym rozglądałem się już jakiś czas, mój wybór padł na X205l, kupiłem Y187, nie ważne. Najważniejsze jest to że jeżeli nie jesteś spawalnikiem zawodowym, potrzebujesz sprzęt do prac domowych (ja też do tego kupiłem), to kupuj spawarkę (miga) inwertorową.
    A czy 40-oma amperami pospawasz cienką blaszkę? Jak tylko sprawdzę, dam znać.

I nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził. Właśnie skleiłem dwie blaszki, grubości nie podam, bo nie mogę znaleźć suwmiarki, ale są bardzo cienkie, (pokrywka z puszki karmy dla psa i puszka po gulaszu angielskim...). Popełniłem to "na szybko", bo nie ukrywam sam byłem ciekaw. Więc tak: przepaliłem w 2 miejscach, ale nie zakładałem przyłbicy, i spawałem "na czuja". Skleiło się, przy próbie rozerwania, blaszki "puściły" w innym miejscu. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale zapomniałem odkręcić gaz.
    Więc jako prawie laik zapewniam Cię że jeżeli tylko nie chorujesz na Parkinsona, i nie jesteś jakimś "antytalentem", to blaszki 1mm, migiem inwertorowym pospawasz na 1000%.

A jeśli myślisz o blacharce samochodowej, to pomyśl o funkcji lutospawania, ponoć można blachy ocynkowane kleić.
  • Poziom 36  
    Tylko inwerter, do blach kup cienszy drut
  • Poziom 12  
    ppoliw napisał:
    Właśnie skleiłem dwie blaszki, grubości nie podam, bo nie mogę znaleźć suwmiarki, ale są bardzo cienkie,.

Dziś zmierzyłem, jedna 0,25mm (ta od psa), a druga (puszka) 0,4mm. A w tym czymś, czym spawałem miałem drut 0,8mm.
    A na marginesie, kiedyś, za moich czasów, na konserwę mówiło się "pancernik"...
  • Poziom 5  
    Dzięki Wam koledzy za odzew, czy orientuję się ktoś czy Tiger jest faktycznie w pełni europiejskim sprzętem, zrobionym i poskładanym w Czechach?
    W planie mam uruchomienie małej produkcji (sprzęt dla domu i ogrodu), na początek niewielkie ilości do 20-30szt/mc, więc spawarka była by używana codziennie, spawanie blacharki to nie jest główny powód zakupu, T2200 ma podajnik 15kg i wydaje mi się, że ta konstrukcja powinna być mniej podatna na awarie. Do produkcji inwetorowa spawarka to dobry pomysł?
  • Poziom 36  
    Pisaliśmy Ci już że inwerter w tej chwili jest bardzo dobrym wyborem ze względu chociażby na wagę, wydajność czy opcję typu Anti Stick czy Hot Start czego w transformatorach próżno szukać.
  • Poziom 10  
    kup TIGERA 2200
    Jako jedyny w tej cenie ma trafo w 100% miedziane.
    Tiger 2400 ma uzwojenie k
    mieszane ( pierwotne miedziane a wtorne aluminiowe ) tak jak wszystkie bestery
    Ogolne wykonanie jest bdb.

Mam TIGERA 2200 I 3000.
    Oprocz nich kilka besterow min 1800, I POWERTEC 355C PRO

pozdrawiam