Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ducato - 2.2 HDI 2007r traci moc

24 Lip 2015 15:01 2241 9
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam problem z moim ducato 2.2 hdi 2007 rok czasami traci ono moc nie wkręca się powyżej 2 tysiący obrotów zaczyna dymić na czarno czasami potrafi zgasnąć na chwilę po chwili jest wszystko ok czasami można przejechać nim 1000 km i nic a czasami 10 i to się dzieję ponieżej podaję błędy które zczytałem zanim je wykasowałem

Wysokoprezny (4HV - Visteon CF4 EOBD - MT/AT) usterek
    Opis
    P0401 - Zawór recyrkulacji spalin
    - nieciagly
    P0103
    - nieciagly
    P0504 - Wlacznik pedalu hamulca
    - nieciagly
    P0094 􀀐􀀃
    - Obecny
    P0180 - Czujnik temperatury listwy paliwowej
    - Obecny
    P0190 - Czujnik cisnienia

Po wykasowaniu błędów mimo występowania awarii nie pojawia się żaden błąd proszę o pomoc w diagnozie
    Wcześniej został wymieniony zawór egr ale to nic nie pomogło.
  • Poziom 14  
    Przecież napisałem że w chwili obecnej brak jakichkolwiek błędów więc ten czujnik raczej odpada koszt nowego w oe to około 700 zł więc raczej to za drogie próby. może ktoś miał podobny przypadek i rozwiazal problem.
  • Moderator Samochody
    idea-ziom napisał:
    może ktoś miał podobny przypadek i rozwiazal problem.

Mieliśmy setki podobnych problemów.

Trzeba zrobić porządną diagnostykę, wtedy wyjdzie czego brakuje, czy powietrza i doładowania, czy paliwa.
  • Poziom 14  
    W jaki sposob zrobić to porządną diagnostykę obecnie dysponuję interfejsem delphi ds150 ale przymierzam się do zakupu lexia
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Podgląd parametrów pracy pod obciążeniem ( masa powietrza, ciśnienie doładowania, masa paliwa, ciśnienie paliwa).

Na podstawie analizy danych parametrów, należy się z orientować, czego brakuje w momencie kiedy auto nie ma mocy.
  • Poziom 16  
    Bez dokładnej diagnostyki z podglądem parametrów moge powiedziec, że do wymiany/regeneracji komplet wtrysków lub sama pompa wys. ciśnienia i zawór egr.

Moderowany przez domex32:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

Pół ostrzeżenia .

• Poziom 39  
    Kolega wyżej jest wręcz fenomenalny... Diagnoza z fusów lub z... Powinno być ostrzeżenie. Live data coś powie, do zrobienia, inaczej nie mamy o czym rozmawiać.
  • Poziom 14  
    OK niedługo będzie live data obecnie czekam na nowe urządzenie do diagnostyki.