Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Polo 6n2 1.4 TDI 1999r. - Niedziałające szyby elektryczne + kontrolki

ORANGE1992 24 Jul 2015 17:05 2028 1
NDN
 • #1
  ORANGE1992
  Level 10  
  Witam.

  Mój problem dotyczy szyb elektrycznych. Nie działa szyba kierowcy w ogóle a szyba pasażera się zacina w taki sposób, że trzeba stale naciskać przycisk aby szyba się opuszczała/zamykała. Z pozycji przycisków kierowcy jest tak samo jak z pozycji przycisków pasażera. Przy naciskaniu słychać tykanie.
  Mechanik mówił iż do wymiany są mechanizmy w obu drzwiach gdyż za mocno się przegrzewają silniczki, jednak nie potrafił powiedzieć jakie kupić, bo to niby zależy od modelu... Silnik oznaczony jest literami AMF.
  VIN to WVWZZZ6NZYY508118

  Druga sprawa dotyczy świecenia kontrolki chyba poduszki powietrznej (takie kółeczko przed pasażerem) oraz wadliwego działania wskazówki paliwa (jest więcej paliwa a pokazuje prawie 0). Stało się to gdy wyjmowałem bezpieczniki od szyb.
  Dodam że bezpieczniki są wszystkie sprawne. Co może dolegać?
 • NDN
 • #2
  Gunslinger
  Level 30  
  Co do wskaźnika paliwa, to pod kanapą z tył pokrywa, odkręcasz, wypinasz wtyczkę. 2 środkowe cienkie piny, multimetr na omomierz i dołożyć. Jeżeli wskaże 0, to najprawdopodobniej liczniki. Sprawdź też reakcję na odpiętej i spiętej wtyczce. Zegary można sprawdzić również wpinając do wtyczki potencjometr. Pływak ma rezystancję w zakresie (jeśli dobrze pamiętam) od 20 do 220 Ω.