Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmocniona pompa c360 jak wyregulować zawory?

fellaini25 24 Jul 2015 17:52 6369 4
    fellaini25
    Level 11  
    Witam mam problem z turem w c360 mianowicie słabo podnosi. Chciałem się dowiedzieć jakie rozwiązanie w moim wypadku będzie najlepsze. Nie mam zadnego zewnetrznego rozdzielacza, poprostu waz podpiety jest do tylnej zlaczki, sterowanie mam z głównego rozdzielacza. Zamierzam wymienic pompę na hymletowska 36l/min, Objętość geometryczna: 23 cm3/ obr., Ciśnienie nominalne: 13,5 MPa, Ciśnienie maksymalne: 15 MPa. W jaki sposób i jakie cisnienie ustawic na zaworze pompy dla powyższych parametrów tak zeby znalesc odpowiedni balans? Również jakie ciśnienie powinien mieć ustawione drugi z zaworów ten przy cylindrze? Kolejna sparawa jakie oringi zakladac na tulejke pompy (ta co łączy pompe z przewodem do rozdzielacza) chodzi mi o to czy są jakieś oringi bardziej wytrzymalsze od zwykłych czarnych np. czerwone silikonowe? Proszę o rade i pozdrawiam.
    bearq
    Level 38  
    Co oznacza że słabo podnosi? Może warto najpierw sprawdzić dlaczego tak się dzieje zamiast od razu przerabiać?
    fellaini25
    Level 11  
    Słabo podnosi bo pompa jest już wyrobiona swoje 10 lat przerobiła. W tym roku był robiony przeglad hydrauliki tzn. wymienione oringi i jest troche lepiej dopóki olej sie nie nagrzeje.

Chodzi mi tylko o te dwie rzeczy W jaki sposób i jakie cisnienie ustawic na zaworze pompy dla powyższych parametrów? Również jakie ciśnienie powinien mieć ustawione drugi z zaworów ten przy cylindrze? Kolejna sparawa jakie oringi zakladac na tulejke pompy (ta co łączy pompe z przewodem do rozdzielacza) chodzi mi o to czy są jakieś oringi bardziej wytrzymalsze od zwykłych czarnych np. czerwone silikonowe?
    czapelka
    Level 12  
    Cześć.
    Tego zaworu od pompy to po prostu bym nie ruszał. Podepnij pot tura. Jak będzie dobrze podnosił - to po sprawie. Jeśli nie - pomierz ciśnienia, albo po prostu sprawdź czy podnośnik ciągnika dobrze podnosi. Najpierw na wyjściu z hydrauliki ciągnika - jeśli ciśnienie złe, to będziesz musiał sprawdzać dalej: rozdzielacz, później może ten wspomniany zawór - zapewne sam go nie ustawisz.
    Jeśli dobrze - to idziesz do hydrauliki tura.
    gilus1
    Level 28  
    Wina słabego podnoszenia może także leżeć po stronie nieszczelnego zaworu bezpieczeństwa. Mialem przypadek, że reklamowałem zawór założony pół roku wcześniej. Uszkodzony była tak, że ustami można było przez niego przetłoczyć powietrze. Zawory te można sprawdzić pod ciśnieniem lub wymienić na nowy - koszt ok 60 zł. Zawór przy cylindrze dosyć rzadko się uruchamia i jego wymianę można sobie odpuścić. Do tura dobry układ hydrauliczny to podstawa. Po co gazować jak przy obrotach silnika 800 obr/min można sprawnie wszystko podnosić.