Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon proel pa456 zmiana z Telkom RWT UNIFON UK-1

Federalles 24 Lip 2015 18:12 1308 8
  • #1 24 Lip 2015 18:12
    Federalles
    Poziom 8  

Witam,
    potrzebuję pomocy w podłączeniu domofonu Proel pa456 w miejsce starego jak świat Unifona UK-1 od Telekom RWT - instalacja 6 przewodów (czerwony, niebieski, zielony i 3 białe)
    Po wielu kombinacjach doszedłem do takiego stanu rzeczy że po podniesieniu słuchawki komunikacja jest w obie strony natomiast nie mogę spowodować żeby domofon dzwonił i otwierał zamek.
    w załączeniu foto podłączenia w Proelu oraz foto jakie zrobiłem przed demontażem Telekoma (niestety nie zrobiłem szerszego kadru).

ps. zapomniałem dopisać że "zostały" mi 2 białe kable i 2 miejsca gdzie mogę je wpiąć, jakakolwiek kombinacja ich podłączenia w wolne miejsca powoduje buczenie w słuchawce.

0 8
  • #3 24 Lip 2015 23:25
    Federalles
    Poziom 8  

Przepraszam ale przeszukiwałem forum od paru godzin i mimo iż kilkukrotnie ktoś pytał o podłączenie pa456 to zawsze jednak miał inną instalację (ilość przewodów lub kolory były inne) więc dlatego pozwoliłem sobie zapytać.
    Po lekturze jednego z postów zacząłem podejrzewać że potrzeba mi "brzęczka" - czy mógłbyś łaskawie napisać jaki kupić i jak go podłączyć ?
    Będę bardzo wdzięczny gdyż elektronik/elektryk ze mnie żaden ;)
    Pozdrawiam serdecznie.

0
  • #4 25 Lip 2015 07:23
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Na znanym portalu aukcyjnym poszukaj buzzera na napięcie stałe 5V do 12V.
    Jeśli masz miernik, to sprawdż jakie napięcie pojawia się przy wywołaniu

0
  • #5 26 Lip 2015 12:53
    Federalles
    Poziom 8  

Czy jest jakaś inna możliwość dojścia do tego gdzie ten buzzer wpiąć ? gdyż nie mam miernika a jego zakup tylko do tego jednego celu chyba jest nieopłacalny ekonomicznie ;)

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasową pomoc

0
  • #6 26 Lip 2015 13:23
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Blokujesz przycisk na dole i próbujesz aż zagra.
    Pozdrawiam

0
  • #7 26 Lip 2015 19:43
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Przy odłączaniu starego unifonu należało sobie oznaczyć te trzy białe kabelki (w dowolny sposób). Teraz musisz tylko próbować je podłączyć na "chybił trafił". Na zdjęciu starego widać, że jeden z białych wchodził bezpośrednio do brzęczka (z pominięciem płytki). To znacząca wskazówka.
    Ps. Do prób możesz wykorzystać stary brzęczyk lub nawet odpowiednią żaróweczkę (skoro nie masz jak sprawdzić gdzie pojawia się napięcie).

0
  • #8 26 Lip 2015 21:00
    karl102
    Poziom 27  

Federalles napisał:

ps. zapomniałem dopisać że "zostały" mi 2 białe kable i 2 miejsca gdzie mogę je wpiąć, jakakolwiek kombinacja ich podłączenia w wolne miejsca powoduje buczenie w słuchawce.

Taki objaw powodują przewody zwolnienia rygla zasilane napięciem zmiennym.
    Zdejm zwory ZW1 i ZW2 a białe podłącz do ZL1 i ZL2.
    Przewód podpięty obecnie pod ZL1 jest na 99% przewodem wywołania.

0
  • #9 05 Paź 2015 18:04
    Federalles
    Poziom 8  

Dzięki za porady ale oddałem domofon do sklepu gdyż spółdzielnia obiecała kompleksową wymianę całej instalacji (włącznie ze słuchawką w domu) więc montaż tamtego byłby bez sensu

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo