Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT2991 Kierownica gaz i hamulec

25 Lip 2015 10:57 705 10
  • Poziom 6  
    Witam! Chciałbym zbudować kierownice z kitu avt2991 (USB Hid Joy)
    Moduł zbudowałem i działa oś kierownicy i przepustnica jako sprzęgło i przyciski jako skrzynia biegów i hamulec ręczny lecz pozostaje problem z gazem i hamulcem, gdyż w zwykłych kierownicach jedna oś jest podzielona na dwie czyli gaz, hamulec. Więc jak mógłbym rozdzielić tę jedną oś. Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Ten moduł był robiony pod konkretny joystick (mój) stąd tylko 3 osie analogowe. Można dodać kolejne ale to się wiąże ze zmianami w oprogramowaniu atmegi (max 8 bez kombinacji).
  • Poziom 6  
    Chciałbym to zrobić lecz niestety o pisaniu oprogramowania dla procesora nie dużo wiem. Prosiłbym o jakieś wskazówki co trzeba dopisać tak aby dodały się tylko 2 osie jak joy i i trzecia oś jako druga przepustnica w sumie 3 nowe osie, bo jak widzę atmega 8 ma jeszcze 3 wyjścia ADC.
  • Poziom 42  
    No ma tylko pod jednym jest RESET potrzebny do programowania - chyba że korzystasz z bootloadera.

Trzeba zmienic deskryptor HID i dopisać obsługę tych dodatkowych trzech osi.
  • Poziom 6  
    Jak to powinno wyglądać.
  • Poziom 42  
    Czytałeś mój opis jak jest to zbudowane itd? Chyba nie.
  • Poziom 6  
    Czytałem. Dopisałem wszystko na temat tych osi w main.c. Nie wiem czy dobrze.
  • Poziom 42  
    Zamieść na forum to co napisałeś.
  • Poziom 42  
    Tak to na pewno nie zadziała. Musisz zrobić poprawny deskryptor. Teraz nie wiem co widzi host ale pewnie tak jak było czyli 3 analogowe osie.
    Wiesz w ogóle o czym piszę?
  • Poziom 6  
    Jak już pisałem ja nic nie wiem o pisaniu softa.