Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszczelniacz do nieszczelności klimatyzacji

Strumien swiadomosci swia 25 Jul 2015 11:07 14913 14
  • [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    domex32
    Moderator of Cars
    Wygląda na jakiś szuwaks do uszczelniania układu, lub ewentualnie coś na zasadzie zalewania motodoktora do silnika, tak sądzę.
  • Helpful post
    Rinho
    Level 19  
    Raz zdarzyło się na prośbę klienta coś takiego zastosować i o dziwo z pozytywnym skutkiem (teoretycznie wyciek na parowniku się uszczelnił). Klient przyjechał niedawno na serwis klimy, czynnika ubyło parę gram, jak na ponad rok wygląda ok.
  • Helpful post
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    A jak to się sprawdzi w układach ze sprężarką o regulowanej pojemności skokowej?
  • Helpful post
    domex32
    Moderator of Cars
    Co na to urządzenia do obsługi klimatyzacji?
  • Helpful post
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    Mi się wydaje, że to to samo wielkie nic co popularny w latach '80 batervit, w latach 90 motodoktor czy na przełomie tysiąclecia różne ceramizery.
  • Helpful post
    Rinho
    Level 19  
    domex32 wrote:
    Co na to urządzenia do obsługi klimatyzacji?

Dobre pytanie, nie zastanawialiśmy się przed zastosowaniem. Z drugiej strony olej ściągnięty z układu jakoś nie odbiegał od "normy" aut które mimo wieku dość zaawansowanego widziały serwis klimy może po raz 3 czy 4 :).

Quote:
    A jak to się sprawdzi w układach ze sprężarką o regulowanej pojemności skokowej?

Nie mam pojęcia.
  • Helpful post
    Anna1987
    Level 11  
    Panowie w swoim układzie mam takie mikro nieszczelności; że magicy nie mogą tego znaleźć. Byłam u trzech. Jak już trzeci nie znalazł to ja nie... Trzeci nawet w środku patrzał w nagrzewnicy tp itd. Też powiedział, że może być dziura grubości włosa. Nabił mi klime azotem do 25 bar i po jednym dniu uciekło 1.5bar. Się zastanawiam nad tym uszczelniaczem lecz pachnie wiochą ale z drugiej strony jak nie widać wycieku pod lampą uv to co zrobić?
  • Helpful post
    domex32
    Moderator of Cars
    @Anna1987 Załóż temat dotyczący Twojego auta, spróbujemy Ci pomóc.
  • Helpful post
    Anna1987
    Level 11  
    domex32 wrote:
    @Anna1987 Załóż temat dotyczący Twojego auta, spróbujemy Ci pomóc.

Jest założony w dziale klimatyzacji nt forda mk3.
    Zaraz się tam odezwę.
    arekb81
    Level 27  
    Osobiście użyłem uszczelniacza do klimatyzacji. Nieszczelność była dość mała, bo po napełnieniu, klimatyzacja działała trzy miesiące. Napełniłem ponownie, użyłem uszczelniacza i tym razem po miesiącu znowu klimatyzacja przestała działać. Skończyło się wymianą chłodnicy klimatyzacji, a przez chęć zaoszczędzenia wyrzuciłem w błoto 300 zł. 2x napełnianie po 90 zł plus uszczelniacz z przesyłką 120 zł.
    wiesiek8880
    Level 1  
    Witam.użyłem uszczelniacza R134a Super Seal do kilmy VW Golf 4 , działa już 4 lata .Polecam