Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LabVIEW Physical Computing Kit - zestaw deweloperski z płytą chipKIT WF32

farmerro 25 Lip 2015 14:23 1392 0
 • LabVIEW Physical Computing Kit - zestaw deweloperski z płytą chipKIT WF32
  LabVIEW Physical Computing Kit to oferowany przez firmę Digilent Inc. nowy zestaw deweloperski z platformą programistyczną, mającą zastosowanie w prototypowaniu aplikacji zajmujących się akwizycją i analizą danych oraz sterowaniem urządzeniami.

  Dostępny w cenie $49 USD zestaw zawiera graficzne środowisko programistyczne LabVIEW, które umożliwia prototypowanie aplikacji w formie diagramów blokowych metodą "przeciągnij i upuść" (drag-and-drop). LabVIEW w połączeniu z mikrokontrolerem pozwala na przedstawienie danych pochodzących na przykład z czujników w postaci czytelnego wykresu czy wizualizacji 3D. Oprogramowanie dostępne jest jedynie na komputery PC z systemem Windows.

  W skład zestawu wchodzi również płyta chipKIT WF32 zaprojektowana zgodnie z założeniami otwartej platformy Arduino. Urządzenie opiera się o wydajny 32-bitowy mikrokontroler Microchip PIC32MX695F512L o architekturze MIPS. Procesor z rdzeniem taktowanym częstotliwością 80MHz oferuje 512KB pamięci Flash oraz 128KB pamięci SRAM. WF32 wyposażono w moduł WiFi MRF24WG0MA oraz slot kart pamięci SD. Płyta dysponuje 43 wyprowadzeniami I/O (12 wejść analogowych), czterema LED'ami ogólnego przeznaczenia, a także gniazdem USB2.0 OTG służącym do zasilania i programowania układu oraz pozwalającym na komunikację poprzez znany z Arduino interfejs Serial.

  Programowanie chipKIT WF32 może odbywać się również użyciu środowiska MPIDE, bazującego na oryginalnym Arduino IDE i zmodyfikowanym w celu obsługi mikrokontrolerów PIC32. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z zaawansowanym IDE Microchip MPLAB i współpracuje z programatorami/debuggerami ISP PICkit oraz chipKIT PGM.

  Źródło:
  https://www.digilentinc.com/Products/Detail.cfm?NavPath=2,719,1471&Prod=LABVIEW-PCK
  https://www.digilentinc.com/Products/Detail.cfm?NavPath=2,719,1456&Prod=LABVIEW-HE
  https://www.digilentinc.com/Products/Detail.cfm?NavPath=2,892,1193&Prod=CHIPKIT-WF32


  Fajne! Ranking DIY