Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chiński Silnik Rowerowy-Brak Iskry

25 Lip 2015 16:26 1683 4
  • Poziom 2  
    Witam!Mam Chiński Silnik Rowerowy 66cm3(70) ktorym zrobiłem 200km i nie miałem z nim jakiś szczególnych problemów
    Jak narazie bylo wszystko ok tylko wczoraj odmówił mi posłuszeństwa.
    Normalnie odpalił,przejechalem około 7 km az tu nagle zgasł.Po wykręceniu świecy okazało się,że jest ona zalana oleistą,czarną mazią.Po oczyszczeniu i wysuszeniu jej ,wkręciłem ją,założyłem fajkę i silnik odpalił lecz zgasł po przejechaniu ok.500m.Powtórzyłem czynność czyszczenia i zaskoczył ale na chwilkę a później juz całkiem lipa.
    Pomierzyłem cewki(wewnętrzną i zewnętrzną) i są dobre a iskry nie ma.
    Mam takie pytanie: Czy może to być wina świecy ze poprostu padła(mam na myśli tą świece co była w zestawie montażowym[Tania Reklamówka Wiking])?
    Pomóżcie Proszę!!!
  • Poziom 38  
    Tak, może to być świeca. Wymień i zobacz co się dzieje.

PS.

Jeśli świeca zalana jakąś mazią to jest to olej. Czy to jest silnik dwusuwowy czy czterosuwowy? Jeśli dwusuwowy to czy olej jest mieszany z benzyną w baku, czy jakoś podawany do gaźnika?
    Jeśli czterosuwowy to czy spaliny nie były niebieskie - za dużo oleju w paliwie, czyli uszkodzony silnik.
  • Poziom 20  
    Wymień świece na np: NGK B6HS.
    Jak znowu będzie to samo to najprawdopodobniej umarł (lub umiera) cewkomoduł
    CDI, co zdarza się dość często w tych chińskich zestawach.
    Sprawdź przy okazji też fajkę, czy w środku się nie rozsypała.
    Temat o silnikach spalinowych do roweru znajdziesz tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1906706-4350.html
  • Poziom 2  
    To jest chiński dwusów o poj.70cc.
    Kolego "Ledowy" to jednak cewko moduł bo świece mam i nowe i stare i dalej nic.
    Na cdi i fajce wszystko gra bo sprawdzał mi znajomy elektryk lecz ta cewka wewnętrzna(magneto)padło.
    Zastanawia mnie tylko czy są jakies tańsze zamienniki bo taka oryginalna stoi w granicach 90zl,troch drogo bo to 1/6 calej wartości silnika