Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Pro GT-B7510 - Błąd wykrywania podczas aktualizacji firmware

25 Lip 2015 16:38 1242 4
  • Poziom 9  
    Hej

Właśnie próbuję zaktualizować oprogramowanie w telefonie Samsung GT-B7510 z Androida 2.2.2 do 2.3.6. Robię to za pomocą programu Odin 4.38 według przepisu z tej strony: https://infotechsworld.wordpress.com/2012/01/...to-gingerbread-2-3-6-samsung-b7510-glaxy-pro/

W momencie gdy włączam telefon w tryb Download (przyciski Power + Q) i podłączam go kablem do komputera, pojawia się komunikat: Nie rozpoznano urządzenia USB. Ostatnie urządzenie USB nie działa prawidłowo i system Windows nie rozpoznaje go. Program Odin także nie widzi podłączonego telefonu.

Jednakże kiedy podłączam telefon w normalnym trybie pracy, żeby np. skorzystać z programu KIES, skopiować zdjęcia czy muzykę itp. - wszystko działa OK, telefon jest prawidłowo wykrywany i obsługiwany.

Czy coś robię nie tak? Co mam zrobić, żeby program Odin wykrył i obsłużył ten telefon?
  • Poziom 9  
    Hej

Dzięki za odpowiedź. Ale czy to na pewno kwestia sterowników? Jak mówiłem, telefon podłączony w trybie normalnej pracy jest wykrywany i obsługiwany prawidłowo, bez żadnych problemów. Problem występuje, gdy telefon jest w trybie serwisowym Download. Czy potrzeba odmiennych sterowników do obsługi telefonu w trybie normalnym, a odmiennych do trybu serwisowego?
  • Poziom 11  
    Na 99% stery. Tryb download a tryb normalny to dwie odmienne rzeczy. W download telefon ma inne dodatkowe opcje wymagające sterowników jak np. do flashowania.
  • Poziom 9  
    Hej

Dzięki wszystkim za pomoc. Problem udało się rozwiązać podejmując flashowanie spod innego systemu operacyjnego. Niemniej być może faktycznie była to kwestia sterowników. Może opiszę to szerzej, gdyby jeszcze ktoś miał kiedyś podobny problem.

Ponieważ w opisie programu Odin napisano jasno, że działa on w środowisku dowolnego systemu operacyjnego z rodziny Windows, próby flashowania podjąłem na komputerach z systemem Windows 7 Pro (Lenovo Thinkpad w pracy) i Windows 10 RTM (mój domowy składak), z efektem jaki opisałem wcześniej, czyli bez efektu. Na komputerach tych były już od dawna wgrane sterowniki Samsunga i ten telefon GT-B7510 był wcześniej wiele razy podłączany, celem zgrywania/wgrywania zdjęć, muzyki i innych plików.

W "paczce" akcesoriów do flashowania tego telefonu, jaką ściągnąłem z internetu, prócz firmware i programu Odin był też sterownik do Samsunga. Próbowałem zainstalować go na komputerach wspomnianych wyżej, dogrywając lub zastępując istniejące sterowniki, jednakże bez skutku (jakiś komunikat błędu, że program nie może być zainstalowany itd. coś w tym sensie).

Pożyczyłem jednak od brata jego stary netbook (Asus PC Eee) z systemem operacyjnym Windows XP Home. Do tego komputera telefon Samsung Galaxy Pro nie był nigdy wcześniej podłączany, nie było na nim programu KIES ani sterowników. Wgrałem więc na tego netbooka sterowniki ściągnięte wraz z programem Odin, sam Odin i firmware. I tym razem operacja flashowania przebiegła pomyślnie: po podłączeniu telefon w trybie Download został poprawnie wykryty i Odin zainstalował na nim wszystko co trzeba. Tak, że mogę się już cieszyć Samsungiem GT-B7510 z Androidem 2.3.6.