Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włamanie na konto Google?

25 Lip 2015 18:49 2139 17
  • Poziom 36  
    Witam. Posiadam konto Google. Dzisiaj przeglądałem je sobie i zobaczyłem logowanie z urządzenia, którego nie posiadam. Wchodząc w inne urządzenia (te moje) jest opcja usunięcia dostępu do konta. Przy tym urządzeniu (iPad) takiej opcji nie ma, co widać poniżej.

Czy ktoś się dobrał do konta? Co zrobić, żeby się tego pozbyć. Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 36  
    Kraniec_Internetów napisał:
    Rozumiem, że Alcatel to Ty.
    Tak, są jeszcze inne urządzenia.
    Może zmień hasło?
    Pomyślałem o tym, ale skoro ktoś "porwał" moje dotychczasowe hasło, to nie "porwie" nowego? Wolałbym zablokować mu dostęp.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Włącz weryfikację dwu etapową. Przy logowaniu poprosi Cię o hasło z smsa.
  • Poziom 36  
    Heinzek napisał:
    Włącz weryfikację dwu etapową. Przy logowaniu poprosi Cię o hasło z smsa.
    Tylko raz poprosi, czy za każdym razem jak się wyloguję i ponownie będę logował?
    Jak zapiszesz przeglądarkę to raz. Jeśli nie to przy każdym logowaniu.

na obcych urządzeniach nie warto zapisywać przeglądarki do konta, ale na swoim warto.
  • Poziom 36  
    Heinzek napisał:
    na obcych urządzeniach nie warto zapisywać przeglądarki do konta
    Ale mnie się nie zdarzyło nawet raz zalogować na konto z obcego urządzenia, a co dopiero zapisać.
  • Poziom 30  
    Ale czy to jest udane logowanie czy tylko próba logowania?
    Może ktoś pomylił loginy porostu i nie zalogował się tylko próbował.
    wg mnie udane logowanie, bo nawet napisane jest ze synchronizacja była 8gdzin temu
  • Poziom 36  
    Zmieniłem hasło, ale... co w sytuacji, jeżeli ten ktoś jest cały czas zalogowany? Dopóki się nie wyloguje, to nadal będzie miał dostęp.
    Heinzek napisał:
    Włącz weryfikację dwu etapową.
    Na razie się wstrzymam, bo pewnie trzeba podać nr telefonu, a tego nie lubię robić.
  • Poziom 30  
    Trzeba by test zrobić,spróbować się zalogować z obcego urządzenia znając tylko login bez hasła.Być może to samo się wyświetli co widać.Te opcje są trochę inne niż przy logowaniu właściciela a co w/g google znaczy "synchronizacja" to pewnie tylko oni wiedzą :)
  • Poziom 36  
    abart64 napisał:
    Trzeba by test zrobić,spróbować się zalogować z obcego urządzenia znając tylko login bez hasła.Być może to samo się wyświetli co widać.Te opcje są trochę inne niż przy logowaniu właściciela a co w/g google znaczy "synchronizacja" to pewnie tylko oni wiedzą :)
    Dostałem maila na koncie dodatkowym w interii, że było nowe logowanie z urządzenia iPad, więc chyba było.
  • Poziom 30  
    balonika3 napisał:
    abart64 napisał:
    Dostałem maila na koncie dodatkowym w interii, że było nowe logowanie z urządzenia iPad, więc chyba było.

No raczej, niestety tak.Niemożliwe by nieudane logowanie potwierdził mailem.
  • Poziom 36  
    Dziwna sprawa. Zalogowałem się z komputera i jest tak:

Teraz włączam tablet, loguję się i odświeżam stronę w komputerze. Jest tak:

Czy jest możliwe, że Google widzi ten tablet jako dwa różne urządzenia? No bo drugi zrzut nasuwa takie podejrzenie. Jest to w ogóle możliwe?
  • Poziom 1  
  • Poziom 36  
    Znów coś dziwnego. W tablecie w ustawieniach zaawansowanych jest takie coś, jak UAString. Było to ustawione na iPad. Przestawiłem na Android, jednak po zalogowaniu znów pokazało logowanie urządzenia iPad. Gdy zaloguję się z tabletu, to ten iPad jest pokazany, jako bieżące urządzenie. Godzina logowania iPad i Android pokrywa się. Wynika z tego, że ten tablet jest rzeczywiście widziany jako dwa urządzenia. Taki jest mój wniosek. Co o tym sądzicie?
  • Poziom 1  
  • Poziom 36  
    Skoro tak, to nie należy się martwić :)
    Haa, nie należy, kiedy ma się pewność. A ja nadal nie wiem, co tam się dzieje.