Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podgrzewacz pojemnościowy ariston 5l spadające ciśnienie

Bery_7 26 Jul 2015 09:31 1356 4
 • #1
  Bery_7
  Level 2  
  Witam.
  Od pięciu lat używam podgrzewacza elektrycznego firmy ariston o pojemności 5 litrów.
  Objaw jest taki, że po odkręceniu cieplej wody jest normalne przez około 1-2 sekundy po czy ciśnienie spada. Sączy sie wtedy woda a nie płynie. Nie było wcześniej takich objawów a sama usterka powstała nagle. Czasem słychać stukanie z okolic podgrzewacza po odkręceniu innego kranu w domu. Urządzenie ma zainstalowany zawór bezpieczeństwa. Zimna woda płynie bez problemu.
  Proszę o jakieś sugestie.
 • #2
  1rycho
  Level 21  
  Wygląda na przytkany dopływ do podgrzewacza. Jeżeli masz jakiś filterek na wlocie do podgrzewacza, to wyczyść i powinno być ok.
 • #3
  Bery_7
  Level 2  
  Spróbuję to rozebrać w sobotę ale czy gdyby to była wina filterka to czy nie spadało by powoli już ciśnienie wcześniej? Tak błyskawicznie by go chyba nie zatkało? Zawór bezpieczeństwa jest bezpośrednio przykręcony do dopływu. Zastanawia mnie jeszcze to stukanie przy pobraniu wody w innym kranie. Zaczęło się to około 3 miesiące przed utratą ciepłej wody
 • #4
  mitsurugi
  Level 25  
  Być może ekipa z wodociągów miała jakąś awarie sieci w okolicy twojego domu i po naprawie puścili wodę (jak to po "wykopkach" bardzo często się dzieje) z piaskiem i innymi zanieczyszczeniami, które mogły spowodować przytkanie filterka jak zauważył kolega @Bery_7
 • #5
  Bery_7
  Level 2  
  Witam
  Temat do zamknięcia. Winowajcą wszystkiego okazał się zawór ciśnieniowy. Jakiś plastik sie w środku złamał i to było powodem odcinania wody. Wymieniłem i wszystko jest jak należy.