Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpalanie zimnego skutera

26 Lip 2015 16:21 1617 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem ze swoim skuterem Kingway Coliber, Skuter gdy jest zimny ciężko jest go odpalić, odpala za 50 kopnięciem po czym ze 3 razy gaśnie po ponownym kopnięciu pomału wchodzi na obroty. Gdy się nagrzeje odpala od strzała ze startera i z kopa gdy się wychłodzi z powrotem to samo.

Dodam że sprawdzałem juz elektrozawór ssania
    Proszę was o pomoc
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 20  
    Ogónie z naprawami tego typu jest prosta zasada. Zaczynasz od rzeczy najprostszych. Zmień świecę. Ciężkie palenie na zimnym silniku to zazwyczaj objaw zbyt ubogiej mieszanki. Sprawdziłeś elektrozawór ssania a czyściłeś gażnik? Może mieć także nieszczelności które zubożają mieszankę. Sprawdź poziom paliwa w komorze. Zbyt niski da te same objawy.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 2  
    Świecę kupiłem nową, gaźnik bym wyczyścił, ale nie wiem co i jak, a co z tym poziomem paliwa, jak to sprawdzić i zmienić? I uboga mieszanka to nie sądzę bo świecy nie zalewa, ale w cylindrze sucho nie jest bo na kolektorze ssącym jest benzyna.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Gaźnik do rozbiórki i czyszczenia. Na pewno zapchany kanał od ssania lub elektrozawór nie działa prawidłowo. Przedmuchaj sprężonym powietrzem. Ustaw poziom paliwa. Sprawdź, czy pływak nie nabrał paliwa. :|
  • Poziom 20  
    Jeśli nie wiesz jak wyczyścić gaźnik to albo oddaj do warsztatu i oszczędź sobie problemów albo próbuj sam. To nie jest skomplikowane. Zwyczajnie rozbierasz gaźnik na części i wymyj w benzynie/rozpuszczalniku. Dobrze to idzie pędzlem. Potem wysusz, nie wycieraj by nie zostawić żadnych zanieczyszczeń w środku. by uniknąć podobnych problemów w przyszlości załóż filtr między zbiornikiem a gaźnikiem. Uboga mieszanka oznacza za mało paliwa a za duzo powietrza. Świeca będzie wtedy jaśniejsza niż być powinna. Paliwo w dolocie nie oznacza prawidlowej mieszanki.