Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP-NF110 - Martwy dysk i brak recovery.

26 Lip 2015 18:56 1164 13
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z którym sam nie umiem sobie poradzić dlatego proszę o pomoc.
    Mianowicie w Samsungu NF110 padł oryginalny dysk na którym był system. Niestety nie miałem utworzonych płyt recovery ze względu na brak napędu. Dzwoniłem do Samsunga i odesłali mnie do strony www.telmark.waw.pl abym zamówił sobie płytkę z systemem. I tu psikus bo nie mają dostępnych z win 7 starter. Skąd pobrać w miarę pewny obraz systemu aby wgrać. Ściągnąłem jakiś plik z multi instalacją kilku wersji w tym starter ale podczas instalacji podaje błąd że system nie może utworzyć partycji systemowej. Nowy dysk jest sprawny bo instalacja win 8.1 przechodzi bez problemu. Ma ktoś pomysł jak wgrać oryginalny system? A może ktoś ma obraz dysku z partycją recovery? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  • Poziom 13  
    Podczas instalacji win7 w opcjach tworzenia partycji usuń wszystkie partycje następnie stwórz nowa i na niej instaluj system. Jak masz juz system możesz go aktywować kluczem z naklejki pod warunkiem ze bedzie to system jaki był poprzednio np WIN7 starter-32bit.
  • Poziom 11  
    "Nowy dysk jest sprawny bo instalacja win 8.1 przechodzi bez problemu." Tym mogłeś zmienić partycję i system dysku na UEFI a co jest obsługiwane tylko przy systemie 64-BiT. Zastosuj się do tego opisu usuwania partycji GPT:
    Najprostszym sposobem na usunięcie chronionej partycji GPT bez żadnych programów typu killdisk czy innych, jest DiskPart który jest w każdym Windows i pozwoli wam na przekonwertowanie zabezbieczonej partycji GPT na MBR.
    1. Kliknij na START a w uruchom wpisz komende "cmd" i klinknąć "ok".
    2. Później w oknie które nam sie pojawiło wpisz "diskpart", a następnie "list disk" aby zobaczyć wszystkie aktywne dyski.
    3. Następnie wpisujemy opcje "select disk 1, select disk 2, bądź select disk 3" aby wybrać dysk
    który chcemy przerobić.
    4. Po wybraniu używamy komendy "clean" aby usunać partycje GPT i wyzerować sektory.
    5. Wchodzimy teraz w panel sterowania, później w narzedzia administracyjne, zarzadzanie dyskami i klikamy prawym przyciskiem myszy na dysk ktory wyzerowalismy i musimy go włączyć czyli klikamy opcje "inicjalizacja". Aby przejść do tego szybciej klikamy prawym klawiszem myszy na moim komputerze, a nastepnie ZARZĄDZAJ i w zarządzanie dyskami.
    6. Ustawiamy nowe partycje i formatujemy.
    7. Po wszystkim teraz możemy używac dysku bez problemu.

POMIJASZ PUNKTU 5-7 i wkładasz dysk do netbooka. Windowsa uruchamiasz z USB i przystępujesz do instalacji. Dajesz instalację niestandardową i robisz partycje takie jakie chcesz. Jeśli robisz np. dwie to system i tak zrobi rozruchową trzecią jakoś 300mb. Więc jeśli jedna ma być np. 90GB i drugi reszta to klikasz na tej która ma te 90GB na system i dajesz dalej. Wklepujesz klucz z lapka jak tylko zapyta i po instalacji robisz aktywację online. Jeśli ona nie przejdzie to robisz aktywację telefoniczną. Wybierasz kraj i dzwonisz do MICROSOFTU. Numerycznie w trakcie rozmowy konsultanta (tzw. sekretarki) klawiszami 1,2,3 przechodzisz i wybierasz aktywację. Podajesz numery z windowsa, oni to przetwarzają i podadzą ci klucz aktywacyjny który trza wprowadzić do kreatora aktywacji na laptopie. Po wpisaniu klikasz dalej/aktywuj i masz już aktywowany system. KLUCZE Z LAPTOPÓW NIE ZAWSZE PRZECHODZĄ AKTYWACJĘ ONLINE ALE NAPEWNO ZAWSZE TELEFONICZNĄ.
  • Poziom 14  
    Dziękuję za pomoc. Wczoraj udało mi się zainstalować system Win7 starter z poziomu Win8.1. Wyświetliło kilka błędów o brakujących plikach i konieczności sprawdzenia dysku ale instalacja przeszła z kluczem z notebooka i aktywacją telefoniczną.
    arielkap dokładnie tak robiłem i wyświetlało błąd o braku partycji systemowej.
    Gajos20 nie pomyślałem o tym że mogło zmienić typ partycji bo formatowałem dysk do systemu plików NTFS i nic to nie dało.
    Na razie wszystko działa więc nie będę nic kombinował ale przy najbliższym formatowaniu wypróbuję profilaktycznie sposób Gajos20.
  • Poziom 11  
    Nie raz już przechodziłem z 8 na 7 i też zjadłem na tym zęby że czasami na lapku na którym był win8 a jak chciałem zainstalować win7 bo komuś nie pasował to czasami system przy instalacji nawet dysku nie wykrywał.
    A TAK Z INNEJ BECZKI TO PUNKTY 5-7 UŻYWA SIĘ JEŚLI NP. CHCESZ ZROBIĆ DYSK POD WŁASNY PC ALBO JEŚLI MASZ DYSK NP. Z KONSOLI I CHCESZ UŻYWAĆ GO NA KOMPIE.
  • Poziom 14  
    Ja właśnie instaluje wszystkie aktualizacje i jutro mam nadzieję instalować win10 bo ten 7starter to gorsza porażka od Visty.
  • Poziom 11  
    Nie jest porażką. To jest odchudzona wersja 7 ze względu na to że netbooki mają zaledwie 1GB RAMU i żeby chodził stabilnie został odchudzony do min ale nie jest gorszy od VISTY. Od niej nie ma nic gorszego. Nie chcesz STARTERA to możesz se zainstalować inny np. HOME PREMIUM tyle że wtedy lepiej uzbroić się w większą ilość pamięci. Rzadko się zdarza aby był na nich 2GB. Ja mam TOSHIBA NB500-112 i on w standardzie ma 1Gb a obsługuje max. 2GB DDR3 zaś z kościami 4GB nawet nie rusza.
  • Poziom 14  
    Dokładnie tak jak mój (ze względu na procesor nie ruszy z 4Gb bo testowałem z laptopa). Instalując HOME PREMIUM będzie niezbyt legalny bo nie kupie licencji jak jutro będzie dostępny za darmo win10. Ramu szukam od kilku dni ale mądre głowy za używane wołają 2-5zł taniej niż nowe kosztują.
  • Poziom 14  
    W moim są DDR3.
  • Poziom 11  
    no to nie poradzę. aktualnie mam tylko 4GB które niestety nie działa nawet z moim a tak to mam tylko DDR2.
  • Poziom 14  
    4Gb też miałem i dałem bratu do laptopa bo na tym nawet się nie uruchamiał.
    Jak nie znajdę nic w normalnej cenie to nowe kingstony kosztują 54zł.
  • Poziom 14  
    Kupiłem na miejscu za 25zł oryginalne samsung.
    Notebook dostał Windows 10 więc temat do zamknięcia.
    Dziękuję za okazaną pomoc.