Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SRS46a12/18 - W zmywarce stoi woda - jak dostać się do filtra?

26 Lip 2015 21:22 9981 5
 • Poziom 6  
  Witam,

  Dziś w zmywarce Bosch SRS46A12/18 zastałem stojącą wodę po zmywaniu. Zgodnie z zaleceniami znalezionymi na tym forum próbowałem dostać się do filtra żeby sprawdzić czy nic nie zatkało odpływu. Niestety nie mam już pomysłu co można jeszcze odkręcić żeby tam się dostać. Przy grzebieniu odpływu nie ma ani torx'a ani żadnej klapki którą można podważyć. Załączam zdjęcie.

  Prośba o pomoc i dalsze nakierowanie. Bosch SRS46a12/18 - W zmywarce stoi woda - jak dostać się do filtra? Bosch SRS46a12/18 - W zmywarce stoi woda - jak dostać się do filtra?
 • Specjalista AGD
  Po resecie słychać pompę spustową?
 • Poziom 19  
  Zawsze jak mi stanie woda to rekami wyciągam odpadki które zaklinowały się w pompie.Jak nie pomoże to w szlauch odprowadzający wodę dmucham przez czysta szmatę i śmieci wylatują z woda.
 • Poziom 6  
  @nares: Po resecie? Masz na myśli po ponownym załączeniu zmywarki?

  @Maxiset: Dokładnie to chciałbym zrobić- wyciągnąć odpadki które zaklinowały się w pompie. Pytam o to jak się tam dostać, bo jak widać na załączonych screenach stanąłem w martwym punkcie :)
 • Poziom 19  
  Możesz zrobić taki trik obróć odłączoną z sieci zamkniętą zmywarkę do góry nogami i do szlauchu powoli przez lejek lej wodę. Nie dużo z 500ml wystarczy. Po tej czynności naszykuj sobie ręczniki albo coś do wytarcia i otwórz zmywarkę (nie obracaj jej) woda wyleci i odpadki będą na górnej części zmywarki.
 • Poziom 6  
  Dzięki za pomysł. To chyba jednak bardziej ostateczność, bo zmywarka jest zabudowana, w wynajętym mieszkaniu, wolałbym nic tak nie zniszczyć. Może jeszcze jakiś pomysł jak to odkręcić? Jakoś od przodu może?
  Przeszukałem też internet w poszukiwaniu instrukcji do tego modelu, ale nie ma. Jak na złość każdy inny model Boscha ma zupełnie inne dojście do tej pompy...