Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozgałęźnik do zapalniczki X1 + 2 USB

26 Lip 2015 21:39 1218 7
 • Poziom 8  
  Nie znam się na tych napięciach itd itp to też zakładam nowy temat z zapytaniem.
  Chciałbym kupić taki rozgałęźnik:
  Rozgałęźnik do zapalniczki X1 + 2 USB

  Informacje które podają podają na aukcji:

  Rozgałęźnik umożliwia podłączenie telefonów

  komórkowych, słuchawek bluetooth,nawigacji GPS
  oraz wszelkie pozostałe urządzenia wymagające
  ładowania z USB (5V) lub gniazda zapalniczki.
  Specyfikacja :
  - 2 x USB + gniazdo zapalniczki sam.
  - Napięcie wyjściowe: 1000mA, 5V DC
  - Napięcie wejściowe: 12-24V DC
  - Automatyczne odcięcie przy przeładowaniu
  - Zabezpieczenie przeciwzwarciowe

  Do gniazda zapalniczki chcę podłączyć transmiter fm, a przez to usb chciałbym ładować telefon podczasz używania nawigacji. Moje pytanie brzmi czy ładowanie poprzez taki port będzie dobre ? Tzn prąd dostarczony przez taki port będzie wystarczający ? Mój transmiter fm ma wyjście usb i wyjście na karty sd. Mogę wrzucić muzykę na kartę sd a poprzez usb podłączyć telefon do ładowania, jednak takie ładowanie poprzez port usb w transmiterze nie jest wystarczalne, tzn bateria spada, powoli ale spada i wyświetla się monit na telefonie o niewystarczalnym prądzie do ładownia czyli że dostarczany prąd jest mniejszy od tego który potrzebuje telefon. Mógłbym podłączyć telefon do ładowania bezpośrednio przez ładowarkę samochodową do gniazda usb ale wtedy nie podłącze transmitera fm. Mógłbym także kupić rozgałęźnik na 2x ale to mi trochę nie pasuję, ze względu, że nie mam trochę tego jak umiejscowić w aucie, takie coś byłoby wygodniejsze.
  Nie wiem czy ma to znacznie samochód to vectra z 2005r a telefon xperia m2.
  Czy da się mierzyć natężenie prądu, są do tego jakieś urządzenia ? Chciałbym wiedzieć coś więcej na ten temat dlatego dziękuję za każdą odpowiedź.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Prąd ładowania określi kolega w telefonie za pomocą aplikacji Ampere. Pokazuje ona aktualny pobór oraz uśredniony w mA. Trzeba też zauważyć, że są dwie metody ładowania. Jeśli wykorzystamy ładowarkę dostarczoną z telefonem, to prąd ładowania będzie maksymalny, gdyż jest to ładowarka szybka. A kiedy podłączymy telefon np. do komputera przez USB to prąd będzie mniej więcej dwukrotnie mniejszy.
 • Poziom 8  
  Czyli mam rozumieć, że takie zastosowanie jak chce wykorzystać będzie niezbyt dobre, tzn prąd dostarczany przez port usb tego rozgałęźnika będzie zbyt niski i nie dostarczy tyle prądu ile będzie potrzebował telefon ? Z danych które podałem " Napięcie wyjściowe: 1000mA, 5V DC " co z tego wynika ? Że maksymalny prąd jaki dostarczy usb to 5V (Wolt) czy mowa jest tu o gnieździe zapalniczki ?
 • Poziom 8  
  Ciekawi mnie po prostu czy to natężenie jest na pewno słabsze w tym transmiterze od tego w tym rozgałęźniku. Czy tą aplikacją Ampere po podłączeniu do tego transmitera telefonu zmierzę jaki prąd podaję transmiter do telefonu ? :)
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Witam.
  Mam dokładnie ten sam rozgałęźnik. Także używam transmitera fm. Podczas dłuższej trasy, kiedy musiałem używać nawigacji (smartfon), do rozgałęźnika podłączony był transmiter i jednocześnie kabel USB do ładowania telefonu. Jasność wyświetlacza była ustawiona na maksa. Na starcie miałem 59% baterii i po przejechaniu ok 170km także miałem 59% baterii, a więc rozgałęźnik daje radę. Dodam tylko, że telefon jest dość prądożerny ;) Wg. mnie śmiało możesz go kupować.

  Pozdrawiam.