Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat z manualnym focusem w pierścieniu?

resus24 26 Lip 2015 21:59 1134 4
  • #1 26 Lip 2015 21:59
    resus24
    Poziom 10  

Witam, szukam jakiegoś fajnego aparaciku z manualnym focusem w pierścieniu, taki chyba jest najlepszym rozwiązaniem.
    Zależy mi też na kręceniu filmów w Full HD oraz mile widziane byłoby wyjście hdmi.
    Duży zoom 40+ więcej lepiej.
    Możliwość ustawień manualnych.
    Waga i rozmiar nie ma znaczenia, nawet powiedziałbym, że nie powinien być zbyt mały.
    Bajery typu wifi,nfc mogą się przydać np do zgrywania zdjęć, lub pstrykania telefonem nie wprawiając aparat w wibracje, jednak myślę, że obejdę się bez tego.
    Jaśniejszy obiektyw też na plus.
    Stopka na akcesoria raczej nie jest mi potrzebna, mam jakąś starą lampę błyskową ale ma około 70 Volt na stopce i nie wiem czy te nowe aparaty sobie z tym radzą, jednak jakby była pewność, że da radę obsłużyć takie lampy to czemu by nie. :)
    Znalazłem ciekawy aparat Sonego jednak nie wiem czy w podobnej cenie będzie coś co lepiej robi zdjęcia/filmy albo posiada dodatkowe funkcje... No i ten sony ma biedne możliwości jeżeli chodzi o ustawienia kręcenia filmów.

Cena niby do 1400 zł ale jak będzie coś naprawdę ekstra to mogę dorzucić parę zł.
    Jednak preferowałbym aby była zbliżona bardziej do 1000 zł
    Myślałem nad lustrzanką jednak cena szkieł przekracza moje możliwości finansowe dlatego chcę zwykły.

Ja szukałem i znalazłem takie cuda:
    Sony Cyber-shot DSC-HX300 1200 zł w promocji. 50 zoom, full hd, manualny focus.
    Panasonic Lumix DMC-FZ72 1150 zł nie wiem czy jest dostępny u mnie w mieście i czy ma ręczny focus na pierścieniu.

Inne które znalazłem chodziły po 1600 zł i więcej a wolałbym coś taniego, może ktoś zna jakieś ciekawe modele?
    Z góry dzięki pomoc.

• #2 26 Lip 2015 22:26
    D214d3k
    Poziom 38  

Pomacaj czy ten pierścień jest mechaniczny czy tylko steruje silnikiem. Jeśli to drugie, to zdecydowanie odradzam.

edit
    W przypadku Sony pierścień nie jest mechaniczny a Panasonic chyba wcale nie ma ruchomego pierścienia.
    Popatrz na Olympus Pen E-PL5 + 14-42mm a z czasem można dokupić obiektyw 40-150mm.

• #3 27 Lip 2015 00:17
    resus24
    Poziom 10  

Mam dość duże ręce, nie wiem czy nie będzie za mały.
    I nawet po dokupieniu tego obiektywu z tego co widzę(mogę się mylić jestem amatorem) zbliżenie i tak będzie znacznie mniejsze niż to co ma sony.
    Zdaję sobie sprawę z tego, że sony nie ma mechanicznego pierścienia i ostrzenie może być mniej wygodne i nie reagować tak szybko jak normalnie.

Ten Olympus w Media M. niby 1700 zł z tym obiektywem jeżeli dobrze patrzę, ale jest mało dostępny.( chyba trzeba by było jechać do Opola.)

Mógłbyś trochę przybliżyć w czym jest lepszy ten olympus?
    Pomijam zaletę wymiennych obiektywów bo są to dodatkowe koszta dla mnie a i tak bym potrzebował tylko 2 jeden tele i drugi jakiś z niedużą ogniskową.
    I jak to jest z tym olympusem jeżeli chodzi o przybliżenie i jakość w porównaniu do sonki?

Aparat ma służyć dla mnie do celów amatorskich.

• #4 27 Lip 2015 00:46
    D214d3k
    Poziom 38  

To by był około 11x zoom ale rozwojowy. Na porównywarce znalazłem za 1699 złotych z obydwoma obiektywami w "planetarnym" sklepie na "S". No właśnie to bezpośrednie sterowanie i rozwojowość poza tym większa matryca niż w kompaktach. Jeśli chodzi o uchwyt to zawsze można sobie coś dokręcić na gwint statywu.
    Aparat z manualnym focusem w pierścieniu?

• #5 27 Lip 2015 09:55
    resus24
    Poziom 10  

1700 zł no i brak zoomu takiego jakbym Chciał.
    Przez ostatnich kilka lat używałem fuji film ax230 no i jedynie mi brakowało zoomu i ręcznego Focusa a Takto było nawet nieźle, filmy przy dobrym świetle były super tylko tyle, że w 720p.I tak będę miał duży skok jakości chyba.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME