Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus P5G41T-MLX3 - podkręcanie Intel Core 2 Duo E6420

27 Lip 2015 01:24 969 4
  • Poziom 4  
    Witam, chciałbym podkręcić swój procesor w komputerze.
    Sprzęt:
    Procesor: Intel Core 2 Duo e6420 2x2,13 GHz,
    Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101 A 450W,
    Chłodzenie: Spartan LT HE992,
    Płyta główna: Asus P5G41T-MLX3
    Ram: 2x4GB Kingston DDR3 taktowania niezbyt pamiętam, chyba 1333
    Temperatura procesora po 12 godzinach pracy wynosi 50 stopni.
    Czy na takim sprzęcie mogę śmiało przejść do podkręcania czy coś jest do wymiany?
  • Red. Komputery FAQ
    Jak najbardziej możesz przejść do OC. Co prawda płyta nie ma radiatora na sekcji zasilania, lecz płyta obsługuje czterordzeniowce z TDP na poziomie 95W więc problemu ze spokojnym OC raczej nie powinno być ;) Jeszcze zapytam jak wyglądają temperatury w stresie, np poprzez uruchomienie Intel burn test na 30-60min i sprawdzenie temperatury podczas obciążenia. Pamiętaj że OC robisz na własną odpowiedzialność.
  • Poziom 4  
    Wypróbuję tego Burn testa, dzięki za radę.
  • Poziom 42  
    Rzeczo napisał:
    Czy na takim sprzęcie mogę śmiało przejść do podkręcania czy coś jest do wymiany?

Płyta nie jest przeznaczona do OC, jednak zawsze warto spróbować.
    Sugeruję wyłączyć C1E, spread spectrum - przynajmniej do testów, ustawić ręcznie napięcie Vcore na 1,35V. Miałem takie CPU i działał\y na 8x400 MHz. Można spróbować 7-8x400 lub większy mnoznik i FSB 333 MHz. Uwaga na częstotliwość pracy pamięci RAM.
    Po OC do testów sprzętu można użyć LinX lub Prime95 pamiętając, że normalna praca nie jest tak obciążająca.

Na marginesie procesor E8300 widziałem za ~25zł mozna rozważyć wymianę i OC 3400 - 3600 MHz.
  • Poziom 4  
    Kupiłem E8500 i wkrótce będę podkręcać :)