Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ?

bossdog 27 Jul 2015 16:35 1662 9
    bossdog
    Level 7  
    Witam
    Mam do kupienia skaner icom r20 jednak sprzedający twierdzi że jak go kupował to mu powiedziano że ma zablokowane pasmo jednak nie wie jakie a że nie jest znawcą postanowiłem sam sprawdzić i jestem zdziwiony ponieważ u niego wygląda tak sprawa ( jest jedna dioda w rzędzie po przeciwnej stronie - zdjęcie jest odwrócone proszę porównać dokładnie według innych elementów na płycie ) obrazek nr 1 i 2 a w internecie są obrazki takie 3 i 4 i niby 5 odblokowany icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? . Może fachowiec podpowie czy to jest dioda i jakie blokuje pasmo ?
    z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    bossdog wrote:
    Może fachowiec podpowie czy to jest dioda

Tak to jest dioda.

bossdog wrote:
    i jakie blokuje pasmo ?

Jakie ograniczenia są w tej chwili to nie wiem ale zrób jak w odblokowanym i po sprawie.

Zobacz teraz w jakich zakresach pracuje, a potem po odblokowaniu.
    bossdog
    Level 7  
    Czyli rozumiem że obydwa rzędy są do blokowania pasm ? czyli bez problemu mogę ją wylutować ? odblokowana wersja to bez jakichkolwiek diod ?
    trzeba przeprowadzić jakąś procedurę programową po wylutowaniu ?

?
    kriss51
    bossdog wrote:
    Czyli rozumiem że obydwa rzędy są do blokowania pasm ? czyli bez problemu mogę ją wylutować ? odblokowana wersja to bez jakichkolwiek diod ?

Też tak widzę z fotografii że bez diod jest full.

Leń z Ciebie. Poszukałem za Ciebie. Odbiornik w wersji odblokowanej (UNBLOCKED VERSION) pracuje od 150KHz do 3,305GHz. Zobacz jak teraz masz. Wszystko jest ogólnodostępne w Gogle. Nie zapominaj że piszesz w dziale serwisowym.
    bossdog
    Level 7  
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc ale już sprawdziłem przedtem i na wyświetlaczu jest ciągłość częstotliwości więc albo skaner jest odblokowany albo po prostu częstotliwość jest wyświetlana ale odbioru modulacji jest brak , tego już nie sprawdzę ( szum jest prawie* na całym paśmie ) więc od czego jest ta dioda ? z internetu wynika że inni jej nie mają więc mam dylemat czy ją zostawić i nieświadomie jakiegoś pasma nie odbierać albo ją wylutować jednak jeśli ona nie blokuje tylko polepsza odbiór ? albo jest od czegoś innego nawet na zdjęciu płyty w manualu nie ma tej diody - sam już nie wiem
    kriss51
    bossdog wrote:
    jednak jeśli ona nie blokuje tylko polepsza odbiór ?

Nie ma czegoś takiego że polepsza czy pogarsza. Ona ustala stany logiczne procesora i albo czegoś procesor nie wykonuje, albo wykonuje. Na chłopski rozum uaktywnia część programu procesora lub dezaktywuje. Ne licz że 1 do 3,3GHz odbierzesz coś na małej przenośnej antenie. Chyba że przypadkiem blisko Ciebie będzie coś lub ktoś nadawał. Normalnie to tylko szumu możesz posłuchać lub podłączyć anteny kierunkowe lub jakieś inne o dużym zysku i po skanować. Gdzie najwyżej coś słyszałeś? Najniżej na 225KHz w AM odbierasz pierwszy program Polskiego radia?
    bossdog
    Level 7  
    Witam na 225 khz radio działa , może któryś z kolegów ma icoma r20 i zrobi fotkę swoich pinów pod naklejką i napisze czy ma pełne pasmo .Może ta dioda uaktywnia dodatkową funkcję ?
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    Interesant
    Level 33  
    ...
    IC-R20 produkowany jest na trzy rynki
    - Ameryka (z dziurami na GSM)
    - Europa (bez dziur)
    - Japonia (z dziurami i ze specjalnymi ustawieniami niedostępnymi dla innych rynków).
    bossdog
    Level 7  
    Witam
    Kolego a wiesz może jakie dodatkowe ustawienia i dziury w których pasmach ma wersja na Japonię ?
    kriss51
    bossdog wrote:
    Kolego a wiesz może jakie dodatkowe ustawienia i dziury w których pasmach ma wersja na Japonię ?

Kolego piszesz w dziale serwisowym, a nie masz pojęcia nawet o nasłuchach i skanowaniu pasm. Po co Ci trzeba wiedzieć co daje odblokowanie jak podstaw nie znasz. Na początek zaznajom się z band-planem oraz przeznaczeniem częstotliwości. Powinieneś wiedzieć czego i gdzie się spodziewać oraz jaki demodulator włączyć. Sądzę że nie wiesz nic, a pytasz o jakieś zaawansowane sprawy. Naucz się podstaw. Z tego co piszesz to wychodzi na to że pokrywa wszystko co ma. Od 150KHz do 3,3GHz. Pamiętaj do czego zobowiązuje Cię pisanie w tym dziale. Już raz zwróciłem na to uwagę koledze. Trzeciego razu nie będzie.

Ty masz wiedzieć czy w tej chwili odbiornik jest odblokowany, bo my wróżkami nie jesteśmy. Nie mamy tego egzemplarza w rękach.