Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ?

bossdog 27 Lip 2015 16:35 1290 9
 • #1 27 Lip 2015 16:35
  bossdog
  Poziom 5  

  Witam
  Mam do kupienia skaner icom r20 jednak sprzedający twierdzi że jak go kupował to mu powiedziano że ma zablokowane pasmo jednak nie wie jakie a że nie jest znawcą postanowiłem sam sprawdzić i jestem zdziwiony ponieważ u niego wygląda tak sprawa ( jest jedna dioda w rzędzie po przeciwnej stronie - zdjęcie jest odwrócone proszę porównać dokładnie według innych elementów na płycie ) obrazek nr 1 i 2 a w internecie są obrazki takie 3 i 4 i niby 5 odblokowany icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? . Może fachowiec podpowie czy to jest dioda i jakie blokuje pasmo ?
  z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  -1 9
 • #2 27 Lip 2015 16:47
  kriss51
  VIP Zasłużony dla elektroda

  bossdog napisał:
  Może fachowiec podpowie czy to jest dioda


  Tak to jest dioda.

  bossdog napisał:
  i jakie blokuje pasmo ?


  Jakie ograniczenia są w tej chwili to nie wiem ale zrób jak w odblokowanym i po sprawie.

  Zobacz teraz w jakich zakresach pracuje, a potem po odblokowaniu.

  -3
 • #3 27 Lip 2015 18:33
  bossdog
  Poziom 5  

  Czyli rozumiem że obydwa rzędy są do blokowania pasm ? czyli bez problemu mogę ją wylutować ? odblokowana wersja to bez jakichkolwiek diod ?
  trzeba przeprowadzić jakąś procedurę programową po wylutowaniu ?

  ?

  -1
 • #4 27 Lip 2015 23:09
  kriss51
  VIP Zasłużony dla elektroda

  bossdog napisał:
  Czyli rozumiem że obydwa rzędy są do blokowania pasm ? czyli bez problemu mogę ją wylutować ? odblokowana wersja to bez jakichkolwiek diod ?


  Też tak widzę z fotografii że bez diod jest full.

  Leń z Ciebie. Poszukałem za Ciebie. Odbiornik w wersji odblokowanej (UNBLOCKED VERSION) pracuje od 150KHz do 3,305GHz. Zobacz jak teraz masz. Wszystko jest ogólnodostępne w Gogle. Nie zapominaj że piszesz w dziale serwisowym.

  -3
 • #5 27 Lip 2015 23:59
  bossdog
  Poziom 5  

  Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc ale już sprawdziłem przedtem i na wyświetlaczu jest ciągłość częstotliwości więc albo skaner jest odblokowany albo po prostu częstotliwość jest wyświetlana ale odbioru modulacji jest brak , tego już nie sprawdzę ( szum jest prawie* na całym paśmie ) więc od czego jest ta dioda ? z internetu wynika że inni jej nie mają więc mam dylemat czy ją zostawić i nieświadomie jakiegoś pasma nie odbierać albo ją wylutować jednak jeśli ona nie blokuje tylko polepsza odbiór ? albo jest od czegoś innego nawet na zdjęciu płyty w manualu nie ma tej diody - sam już nie wiem

  0
 • #6 28 Lip 2015 00:15
  kriss51
  VIP Zasłużony dla elektroda

  bossdog napisał:
  jednak jeśli ona nie blokuje tylko polepsza odbiór ?


  Nie ma czegoś takiego że polepsza czy pogarsza. Ona ustala stany logiczne procesora i albo czegoś procesor nie wykonuje, albo wykonuje. Na chłopski rozum uaktywnia część programu procesora lub dezaktywuje. Ne licz że 1 do 3,3GHz odbierzesz coś na małej przenośnej antenie. Chyba że przypadkiem blisko Ciebie będzie coś lub ktoś nadawał. Normalnie to tylko szumu możesz posłuchać lub podłączyć anteny kierunkowe lub jakieś inne o dużym zysku i po skanować. Gdzie najwyżej coś słyszałeś? Najniżej na 225KHz w AM odbierasz pierwszy program Polskiego radia?

  -3
 • #7 28 Lip 2015 21:12
  bossdog
  Poziom 5  

  Witam na 225 khz radio działa , może któryś z kolegów ma icoma r20 i zrobi fotkę swoich pinów pod naklejką i napisze czy ma pełne pasmo .Może ta dioda uaktywnia dodatkową funkcję ?
  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  2
 • #8 31 Lip 2015 18:17
  Interesant
  Poziom 31  

  ...
  IC-R20 produkowany jest na trzy rynki
  - Ameryka (z dziurami na GSM)
  - Europa (bez dziur)
  - Japonia (z dziurami i ze specjalnymi ustawieniami niedostępnymi dla innych rynków).

  1
 • #9 31 Lip 2015 20:22
  bossdog
  Poziom 5  

  Witam
  Kolego a wiesz może jakie dodatkowe ustawienia i dziury w których pasmach ma wersja na Japonię ?

  0
 • #10 01 Sie 2015 02:06
  kriss51
  VIP Zasłużony dla elektroda

  bossdog napisał:
  Kolego a wiesz może jakie dodatkowe ustawienia i dziury w których pasmach ma wersja na Japonię ?


  Kolego piszesz w dziale serwisowym, a nie masz pojęcia nawet o nasłuchach i skanowaniu pasm. Po co Ci trzeba wiedzieć co daje odblokowanie jak podstaw nie znasz. Na początek zaznajom się z band-planem oraz przeznaczeniem częstotliwości. Powinieneś wiedzieć czego i gdzie się spodziewać oraz jaki demodulator włączyć. Sądzę że nie wiesz nic, a pytasz o jakieś zaawansowane sprawy. Naucz się podstaw. Z tego co piszesz to wychodzi na to że pokrywa wszystko co ma. Od 150KHz do 3,3GHz. Pamiętaj do czego zobowiązuje Cię pisanie w tym dziale. Już raz zwróciłem na to uwagę koledze. Trzeciego razu nie będzie.

  Ty masz wiedzieć czy w tej chwili odbiornik jest odblokowany, bo my wróżkami nie jesteśmy. Nie mamy tego egzemplarza w rękach.

  -2