Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ?

bossdog 27 Lip 2015 16:35 1206 9
  • #1 27 Lip 2015 16:35
    bossdog
    Poziom 5  

Witam
    Mam do kupienia skaner icom r20 jednak sprzedający twierdzi że jak go kupował to mu powiedziano że ma zablokowane pasmo jednak nie wie jakie a że nie jest znawcą postanowiłem sam sprawdzić i jestem zdziwiony ponieważ u niego wygląda tak sprawa ( jest jedna dioda w rzędzie po przeciwnej stronie - zdjęcie jest odwrócone proszę porównać dokładnie według innych elementów na płycie ) obrazek nr 1 i 2 a w internecie są obrazki takie 3 i 4 i niby 5 odblokowany icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? icom ic r20 - Icom r 20 Na jakie pasmo jest zablokowany ? . Może fachowiec podpowie czy to jest dioda i jakie blokuje pasmo ?
    z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

-1 9
  • #2 27 Lip 2015 16:47
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

bossdog napisał:
    Może fachowiec podpowie czy to jest dioda

Tak to jest dioda.

bossdog napisał:
    i jakie blokuje pasmo ?

Jakie ograniczenia są w tej chwili to nie wiem ale zrób jak w odblokowanym i po sprawie.

Zobacz teraz w jakich zakresach pracuje, a potem po odblokowaniu.

-3
  • #3 27 Lip 2015 18:33
    bossdog
    Poziom 5  

Czyli rozumiem że obydwa rzędy są do blokowania pasm ? czyli bez problemu mogę ją wylutować ? odblokowana wersja to bez jakichkolwiek diod ?
    trzeba przeprowadzić jakąś procedurę programową po wylutowaniu ?

?

-1
  • #4 27 Lip 2015 23:09
    kriss51

bossdog napisał:
    Czyli rozumiem że obydwa rzędy są do blokowania pasm ? czyli bez problemu mogę ją wylutować ? odblokowana wersja to bez jakichkolwiek diod ?

Też tak widzę z fotografii że bez diod jest full.

Leń z Ciebie. Poszukałem za Ciebie. Odbiornik w wersji odblokowanej (UNBLOCKED VERSION) pracuje od 150KHz do 3,305GHz. Zobacz jak teraz masz. Wszystko jest ogólnodostępne w Gogle. Nie zapominaj że piszesz w dziale serwisowym.

-3
  • #5 27 Lip 2015 23:59
    bossdog
    Poziom 5  

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc ale już sprawdziłem przedtem i na wyświetlaczu jest ciągłość częstotliwości więc albo skaner jest odblokowany albo po prostu częstotliwość jest wyświetlana ale odbioru modulacji jest brak , tego już nie sprawdzę ( szum jest prawie* na całym paśmie ) więc od czego jest ta dioda ? z internetu wynika że inni jej nie mają więc mam dylemat czy ją zostawić i nieświadomie jakiegoś pasma nie odbierać albo ją wylutować jednak jeśli ona nie blokuje tylko polepsza odbiór ? albo jest od czegoś innego nawet na zdjęciu płyty w manualu nie ma tej diody - sam już nie wiem

0
  • #6 28 Lip 2015 00:15
    kriss51

bossdog napisał:
    jednak jeśli ona nie blokuje tylko polepsza odbiór ?

Nie ma czegoś takiego że polepsza czy pogarsza. Ona ustala stany logiczne procesora i albo czegoś procesor nie wykonuje, albo wykonuje. Na chłopski rozum uaktywnia część programu procesora lub dezaktywuje. Ne licz że 1 do 3,3GHz odbierzesz coś na małej przenośnej antenie. Chyba że przypadkiem blisko Ciebie będzie coś lub ktoś nadawał. Normalnie to tylko szumu możesz posłuchać lub podłączyć anteny kierunkowe lub jakieś inne o dużym zysku i po skanować. Gdzie najwyżej coś słyszałeś? Najniżej na 225KHz w AM odbierasz pierwszy program Polskiego radia?

-3
  • #7 28 Lip 2015 21:12
    bossdog
    Poziom 5  

Witam na 225 khz radio działa , może któryś z kolegów ma icoma r20 i zrobi fotkę swoich pinów pod naklejką i napisze czy ma pełne pasmo .Może ta dioda uaktywnia dodatkową funkcję ?
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

2
  • #8 31 Lip 2015 18:17
    Interesant
    Poziom 31  

...
    IC-R20 produkowany jest na trzy rynki
    - Ameryka (z dziurami na GSM)
    - Europa (bez dziur)
    - Japonia (z dziurami i ze specjalnymi ustawieniami niedostępnymi dla innych rynków).

1
  • #9 31 Lip 2015 20:22
    bossdog
    Poziom 5  

Witam
    Kolego a wiesz może jakie dodatkowe ustawienia i dziury w których pasmach ma wersja na Japonię ?

0
  • #10 01 Sie 2015 02:06
    kriss51

bossdog napisał:
    Kolego a wiesz może jakie dodatkowe ustawienia i dziury w których pasmach ma wersja na Japonię ?

Kolego piszesz w dziale serwisowym, a nie masz pojęcia nawet o nasłuchach i skanowaniu pasm. Po co Ci trzeba wiedzieć co daje odblokowanie jak podstaw nie znasz. Na początek zaznajom się z band-planem oraz przeznaczeniem częstotliwości. Powinieneś wiedzieć czego i gdzie się spodziewać oraz jaki demodulator włączyć. Sądzę że nie wiesz nic, a pytasz o jakieś zaawansowane sprawy. Naucz się podstaw. Z tego co piszesz to wychodzi na to że pokrywa wszystko co ma. Od 150KHz do 3,3GHz. Pamiętaj do czego zobowiązuje Cię pisanie w tym dziale. Już raz zwróciłem na to uwagę koledze. Trzeciego razu nie będzie.

Ty masz wiedzieć czy w tej chwili odbiornik jest odblokowany, bo my wróżkami nie jesteśmy. Nie mamy tego egzemplarza w rękach.

-2