Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki nowy telewizor 45-50cali

27 Lip 2015 17:17 15318 57
  • Poziom 9  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    13M2. Wys. 2M
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Pokój ma szerokość 2.7 metra. Zjednej strony tapczan, z drugiej fotel do kompa.
    telewizor na środku

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Tv stoi na stoliku
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Okno od wschodniej strony świeci tylko rano
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    kineskopowy lg ok 30cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    smart tv, możliwość nagrywania usb, nowoczesny w końcu wydać 4500zł an byle co nie zabardzo mi sie podoba
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    obecnie dvb-t
    10 .Jakie urządzenia?
    prawdopodobnie android smart tv box
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    obojętnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    programy tv naziemnej, będzie nowy telewizor to w przyszłości nc+(filmy,muzyka sport )
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    zasadniczo tv ma służyć do oglądania filmów ze stron internetowych
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    do gier jest komputer
    16. Preferencje co do marki?
    obojętnie
    17. Preferencje co do wielkości?
    45-50cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    ciężko wybrać dobry telewizor aby nie wydać za duzo pieniędzy
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczór
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    4500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    nie musi mieć 3D
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Philips 48PFS8209 z systemem Android TV. Dysponujesz dużą kwotą więc możesz sobie pozwolić na telewizor ze wszystkimi bajerami.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Chyba, że 50 cali to granica nie do przejścia ;).
  • Poziom 9  
    Rozmiar pokoju trochę ogranicza wielkość. Sa drzwi i obok ściana na końcu grzejnik. nie moge zasłonić grzejnika telewizorem więc tak na oko to 50cali wychodzi maksymalnie, na siłe 55 mogłoby być. Wiem co prawda że normalnie 4K jest nie dostępne. Ale podawana jest opcja skalowania w góre. Zastanawiam się czy warto spoglądać na samsunga? Na tej stronie Link w dole ekranu ciekawa tabelka . Ogólnie poszukuje telewizora tez w miare nowego. Jedno wiem ze w tym temacie szybko sie wszystko zmienia. I jak juz wydać pieniądze to coś co posłuży kilka lat
    Mam jeszce pytanie czy warto kupować tv od LG ? np LG LED 49UF7767
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Telewizor PHILIPS LED 55PFH5500/88 co myślicie o nim?
    Zastanawiam się tez czy 2-rdzeniowy procesor mocno rożni się wydajnością od 4 rdzeniowego np samsunga?
  • Poziom 28  
    Bardzo dobry wybór ten Philips - masz w nim android TV, więc dysponujesz najwyższą generacją technologii w telewizorach.
  • Poziom 9  
    Czytam tu i tu i zastanawia mnie jeszcze awaryjność telewizorów. Jak to wygląda obecnie?
  • Poziom 9  
    Czytałem wcześniej, tylko mi chodzi bardziej oto czy np wsród samsunga,sony,lg panasonica, philipsa itp telewizory psują sie podobnie czy od jakiegoś producenta jest większa tendencja?
  • Poziom 9  
    Kiedyś słyszałem że ogólnie telewizory robione są na 5 lat i nie ma sensu dokupować dodatkowej gwarancji
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Ale przy Philipsie masz pewność, że przez 5 lat nic Ci się z nim nie stanie ;).
  • Poziom 9  
    Dlatego jestem na niego nastawiony . Co prawda myślę też o wersji PHILIPS LED 48PFH5500/88 bo wg rozmiaru to szerokość 108cm a 55 ma prawie 124 cm co daje fizycznie tylko 16 centymetrowy pasek więcej. natomiast cenowo różnica wynosi 1300zł. Zastanawiam sie tez o wersji PHILIPS LED 50PFH6550/88 .
  • Poziom 9  
    Wg specyfikacji i opisu ma byc lepszy od PFH5500/88. Jak długo trwają testy? Poczekam na wyniki
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Jestem nastawiony na zakup PHILIPS LED 50PFH6550/88 zastanawiam jednak czy może warto wybrać PHILIPS LED 50PUH6400/88 . Wg specyfikacji brak tylko ambilight , 3D zamienione 4K i drobne różnice. Cena ta sama
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Może ktoś coś powiedzieć o Telewizor PHILIPS LED 50PUH6400/88? 50PFH6550/88 tego na razie nie ma w Media expert ,nie wiadomo kiedy będzie. A jakbym mógł zamienić to jestem ciekaw czy warto na tego?
  • Poziom 28  
    50PFH6550 masz od ręki w Euro :).
  • Poziom 9  
    W euro nie kupuje, bo to oszuści sa
  • Poziom 9  
    Dlatego też zamówiłem już ten telewizor w Mediaexpert 2 tygodnie temu. Tylko że nie maja go na stanie i dokładnie nie wiadomo kiedy będzie. W związku z tym szukam jakieś alternatywy w podobnej cenie aby ewentualnie zrobić zamianie jak będzie sie przeciągać długo
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    LOCOLOCO napisał:
    Ten Philips http://www.philips.pl/c-p/50PFH6550_88/?origin=7_pl_pl_bctn_google - zapowiada się naprawdę dobrze.

W końcu sie ruszyło w MM z tym tv. Zapakowany , najpóźniej w czwartek dojdzie.
    Szkoda tylko że testów jeszcze nie ma. Bym wiedział czy zapowiedzi sie sprawdziły:)

Telewizor doszedł. Jak narazie problem sprawia przeglądarka www, troche muli. Chyba narazie problem zła obsługa ale jakoś nie widzę obsługi flasha. Ze sklepu play nie można doinstalować innych przeglądarek np chrome/firefox. Brak mi kursora. Kanały sie ładnie wyszukały z DVB-T ale w multiplexy nie pokolei. Obraz na razie mi sie podoba, chociaż bez kalibracji profesjonalnej :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Z flash sobie poradziłem. Mam android smart TV Box mało znanej firmy Vensys. Kupilem wcześniej pod stare TV ale nie działa na nich. Tutaj sprawdza sie idealnie. Myszka podłączona , jest kursor. Niema blokady w sklepie googla. Instaluje wszystko co chce
  • Poziom 1