Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goclever r70 nie włącza się

Xaluke 27 Lip 2015 19:45 1287 9
  • #1 27 Lip 2015 19:45
    Xaluke
    Poziom 7  

Witam Serdecznie

Jestem posiadaczem tabletu Goclever r70 od kilku ładnych lat. Jakiś rok temu padła mi oryginalna ładowarka do tabletu. Niestety zwykła ładowarka USB miała prawdopodobnie za małą moc dlatego za jej pomocą nie udało mnie się wybudzać rozładowanego tabletu. Udałem się do serwisu komórkowego gdzie zostałem poinformowany, że takiej ładowarki nie dostanę jednak dostępna jest ładowarka podobna o mniejszej mocy. Ładowarka na spokojnie odpalała tablet jednak po jakimś czasie ładowania na ekranie pojawiały się białe migające paski. Dlatego też tablet odpalałem ładowarką zwykłą a gdy już się włączył podpinałem ładowarkę USB z którą nie było żadnych problemów. Niestety wczoraj podczas wyświetlania się białych pasków ekran po kilku sekundach stał się biały i tablet się wyłączył. Nie pomaga resetowanie, ładowarka jest sprawna.

W tym przypadku proszę o radę. Co mogło się uszkodzić w tablecie ? Do serwisu raczej go oddawać nie będę ponieważ zapłaciłbym prawdopodobnie więcej za naprawę niż sam tablet jest wart.

0 9
  • #2 27 Lip 2015 20:24
    gadi20
    Poziom 12  

Witam, na początku proszę przeinstalować system operacyjny, jeśli ta opcja zadziała obejdzie się bez otwierania tabletu. Jeśli nie pomoże, proszę sprawdzić połączenie taśmy od płyty głównej do matrycy, przeczyścić styki tej taśmy i konektor jakimś Kontactem w sprayu, obejrzeć płytę główną pod kątem zimnych lutów, krzywo wlutowanymi przewodami, które mogą się zwierać. W najgorszej opcji odlutował się układ bga, co później będziemy analizować jeśli kolega wykluczy te opcje o których wspomniałem.

0
  • #3 27 Lip 2015 20:32
    Maxiset
    Poziom 19  

Bateria na wyczerpaniu, spróbuj jak masz podmienić na inną o takich samym Volt-ach naładowaną baterie.

0
  • #4 29 Lip 2015 04:18
    marek216

Poziom 43  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1741142.html

Na początek.

Maxiset napisał:
    spróbuj jak masz podmienić na inną o takich samym Volt-ach naładowaną baterie.

Bateria z nokii też ma 3.7V - założymy się że nie podniesie taba?

0
  • #5 29 Lip 2015 17:34
    Xaluke
    Poziom 7  

To tak, na początek spróbowałem przeczyścić styki taśm. Zastosowałem płyn który dostałem razem z drukarką do czyszczenia styków. Taśmy przeczyściłem patyczkami higienicznymi. Na jednej z taśm znalazłem różowe przebarwienie które zeszło po wyczyszczeniu patyczkiem jednak skutku to nie przyniosło żadnego ponieważ tablet dalej nie wstał. Po podłączeniu ładowarki standardowo słyszałem cichy pisk w urządzeniu. Nie wiem czy coś to zmieni ale po przyciśnięciu RESET ten pisk trochę zmienił swoją barwę.

Co do postu Pana Marka.

Na ładowarce którą odpalałem tablet pisze ,,Input ~100-240v, 50/60Hz, 3W < 80mA| Output 5.0V - 500mA

Na ładowarce USB pisze : 50/60 Hz 0.25A MAX Output DC5V 1000mA

Zamieszczam jeszcze zdjęcie wnętrza tabletu. Z tego co przeczytałem w poście Pana Marka do reszty pomiarów potrzebuję miernika w który zaopatrzę się jutro.

Na płycie brak jest zimnych lutów.

Wcześniej tego nie dodałem ale zaraz po tym jak tablet nie chciał się włączyć przez jakiś czas po naciskaniu Przycisku POWER rogi wyświetlacza tabletu lekko się rozjaśniały.

Goclever r70 nie włącza się

0
  • Pomocny post
    #6 29 Lip 2015 18:21
    marek216

Poziom 43  

To są oryginalne ładowarki do tego tableta?
    Po mojemu to ich wydajność prądowa jest zbyt niska żeby ten tablet ruszył.

1
  • #7 29 Lip 2015 19:00
    Xaluke
    Poziom 7  

Nie są oryginalne ale na tej jednej (Na ładowarce którą odpalałem tablet pisze ,,Input ~100-240v, 50/60Hz, 3W < 80mA| Output 5.0V - 500mA ) ruszał. W razie czego mogę jutro go zanieść do serwisu i poprosić tylko aby spróbowali go ,,odpalić" an jakimś akumulatorze do tabletu.

0
  • #8 30 Lip 2015 14:46
    Xaluke
    Poziom 7  

No nic, Pan w serwisie powiedział ,,70 zł nowa bateria 130 zł nowy tablet"

0
  • #9 30 Lip 2015 17:56
    marek216

Poziom 43  

Najpierw spróbuj podnieść tą baterię na zewnętrznym zasilaczu. Napięcie w granicach 4,1-4,3V

0