Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EWT1346 - Nie startuje pranie

27 Lip 2015 20:32 1299 12
  • Poziom 10  
    Witam mam następujący problem z pralką Electrolux ewt1346, otóż jak tylko ją kupiliśmy to był problem ze startem prania nie chciało ruszyć tylko komunikat odpływ wody 0 i koniec prania aż w końcu coś pyknęło głośniej i wystartowała. Po ok kilku miesiącach problem powrócił jednak za którymś włączeniem pranie startowało aż do teraz kiedy nie startuje wcale i dodatkowo coś buczy jakby pompa nie wiem sam. Kupiona była jako używa i to też nie za małe pieniądze więc jak coś da radę z nią zrobić prosiłbym o pomoc już filtr czyściłem ale na nic to się zdało. Proszę o pomoc co jeszcze po sprawdzać i co może być przyczyną? Pozdrawiam adrek.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wrzuć w tryb serwisowy - może sama pralka więcej powie od Ciebie ;)
  • Poziom 10  
    A jak w ten tryb wejść? W tym modelu tak samo jak w każdym ewt, pozdrawiam adrek.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    adrek88 napisał:
    A jak w ten tryb wejść? W tym modelu tak samo jak w każdym ewt

Prawie tak samo. Klawisze start/pauza i exit jednocześnie nacisnąć i pokrętło z zera na pierwszą pozycję w prawo przytrzymać 5 sekund i jest tryb. Dalej kręcić o 9 pozycji dalej.
  • Poziom 10  
    A tłumaczenia kodów gdzieś dostępne na forum. Pozdrawiam adrek.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    adrek88 napisał:
    A tłumaczenia kodów gdzieś dostępne na forum

Pewnie, że są - wystarczy poszukać. Wygeneruj w końcu ten błąd, a my zajmiemy się interpretacją :)
  • Poziom 10  
    Witam mam następujące kody błędów MB ALARM E35 ORAZ UI ALARM E95. Co mogło się stać domyślać się że coś z odpływem nie tak? Pozdrawiam adrek.

Jest jeszcze drugi kod E33 i co 3 lub 4 raz załapie pranie. Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    adrek88 napisał:
    Jest jeszcze drugi kod

Najbardziej wredny błąd :( . Sprawdź odpływ - wyjmij wąż spustowy pralki i zobacz, czy woda wypływa sensownym strumieniem podczas fazy wypompowywania .
  • Poziom 10  
    A jeżeli kiepsko spływa to co to oznacza pompa do wymiany :/ mam kolejne błędy e34 ale prarka wykonała pranie i na razie łapie ale to nie zmienia faktu że coś jest nie tak i następne może nie ruszyć :(
  • Specjalista AGD
    adrek88 napisał:
    A jeżeli kiepsko spływa to co to oznacza pompa do wymiany :/

Lub zapchane przewody przed lub za pompą.
  • Poziom 10  
    A Te błędy e35 i 34 to samo?
  • Specjalista AGD
    Sprawdź grzałkę na upływność do masy. No i wspomnianą wyżej: drożność.
    adrek88 napisał:
    A Te błędy e35 i 34 to samo?

Nie. Działaj - bo zaczynasz mnie irytować :(
  • Poziom 10  
    Dzięki za słowo otuchy mnie też wiele rzeczy irytuje ale no cóż. Pozdrawiam dam znać co wyszło.