Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres ciśnieniowy do 4000zł DeLonghi, Saeco, Krups czy Jura - Wybrałem Bosha

27 Jul 2015 20:33 4782 5
  • Level 2  
    Witam,
    Mam wielką prośbę, abyście polecili mi waszym zdaniem najlepsze ekspresy do kawy.
    Najbardziej skłaniam się do marek DeLonghi, Saeco, Krups oraz Jura, lecz inne propozycje również są mile widziane :)

Muszą one spełniać poniższe kryteria:
    • Cena do 4000 zł
    • System spieniający mleko bez wbudowanego pojemnika
    • Całkowicie wyjmowany blok zaparzający
    • Wbudowany młynek do kawy

Cechy mniej ważne, lecz mile widziane:
    • Dostępne różne tryby parzenia - głównie Cappuccino
    • Możliwość obsługi przez "niewtajemniczonych" w najnowszą technikę
    • Ceramiczny młynek do kawy

Udało mi się znaleźć jedynie Saeco Incanto AMF HD8914/09, lecz mam nadzieję że ktoś z użytkowników zna jeszcze inne spełniające moje wymagania.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 23  
    Polecam ten... "Melitta E 970-103 Caffeo CI" sprawdzonej niemieckiej firmy, spełnia wszystkie twoje wymagania, ma ciekawy młynek (nie wiem czy ceramiczny, ale porządny stożkowy) który nie tylko pozwala na 3 stopniową regulację grubości, ale można też dodawać tam kawy już zmielonej.

Poza tym filtr wody, wyjmowalny blok, bardzo prosty w obsłudze... Jeżeli masz możliwość, to kup go w Niemczech w takim "markecie nie dla idiotów", wyjdzie dużo taniej niż w Polsce.
  • Level 2  
    Mam możliwość, a nawet będzie mi łatwiej niż w Polsce :) Dziękuję za Twoją opinię, na pewno mi się przyda.
  • Helpful post
    Level 16  
    Ja bym brał Jura F55 za małą dopłatą.
  • Level 2  
    Serdecznie Wam dziękuję za pomoc w wybraniu ekspresu. Oczywiście wszystkim zaangażowanym wręczę "pomógł".

Ostatecznie zakupiłem Bosch VeroAroma 500.

Specyfikacja:
    • Cena: 849 euro (około 3400 zł, natomiast w Polsce kosztuje około 4000 zł)
    • Ciśnienie 19 barów
    • Moc 1500 W
    • Pojemność na wodę 1,7 l
    • Pojemność zbiornika na wodę 300 g
    • System spieniający mleko bez wbudowanego pojemnika
    • Całkowicie wyjmowany blok zaparzający
    • Wbudowany ceramiczny młynek do kawy
    • Dostępne różne tryby parzenia
    - Espresso
    - Caffe Crema
    - Cappuccino
    - Caffe Latte
    - Latte Macchiato
    • Tryb spienionego i gorącego mleka oraz gorącej wody
    • Bardzo prosty w obsłudze i czyszczeniu, co było dla mnie bardzo ważne
    Oraz wiele więcej, napisałem jedynie cechy najważniejsze dla mnie.

Jak na razie spełnia wszystkie moje wymagania, różnica w możliwościach względem mojego ostatniego modelu jest ogromna, ale ostateczną opinię dam za miesiąc gdy już będę na prawdę zaznajomiony z tym sprzętem.

Jeżeli ktoś miałby jakieś pytania odnośnie tego modelu, to proszę pisać w tym temacie, na pewno odpowiem :). Pozdrawiam i dziękuję wam za pomoc.

UWAGA! Jeżeli jesteś w stanie poczekać, lub zamówić ekspres z Niemiec, to poczekaj na model 700 ponieważ jest w tej samej cenie co model 500. Ja niestety zorientowałem się o tym po pysznym Latte Macchiato więc z wymiany nici. Nauczka na przyszłość, a z ekspresu nadal jestem zadowolony :).
  • Helpful post
    Level 12  
    Drobna uwaga: młynek ceramiczny jest mniej wytrzymały niż stalowy, ale oby Ci służył jak najdłużej.