Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

24C16 - EEPROM same zera przy odczycie IC-Prog

Gunslinger 27 Jul 2015 21:14 1317 3
    Gunslinger
    Level 30  
    Witam. Potrzebuje oczytać eeprom z 24c16, aby pozyskać kod do CAR 400. Programator Link, 24c16 wylutowane z radia, IC-Prog skonfigurowany jak w tym temacie. Daje odczyt, niby nie wywala błędu, ale mam same zera w każdej linijce. Co może generować problem?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Gunslinger
    Level 30  
    Przyjrzałem się i wkradł się zimny lut na 5 pin. Również na zenerze tylko 3.3V. Chyba dołożę mu szybko zasilanie stabilizatorem z zewnątrz, a jeśli postanowię rozszerzyć działalność to pokuszę się o lepszą konstrukcję.

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Lut poprawiony, 24c16 zasiliłem na szybko z USB. Mam 5.05V. Jednak dalej same zera. Co ciekawe nawet jeśli nie jest wpięty programator, to bez żadnej różnicy.
    Gunslinger
    Level 30  
    Może powinienem od razu zacząć od podania sprzętu, bo znalazłem problem. Jest nim system. Win 7 i śledź dołożony z Com. Ma sterowniki, ale system nie chce współpracować z IC-Prog. W teście nie ma danych wejściowych, a sterownika nie instaluje, mimo że jest w folderze. Za to Pony Prog wywala po daniu odczyt Busy Bus or Hardware error 11 (czy jakoś tak). Co mi to obsłuży na win7?