Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama wjazdowa i garazowa na jednym pilocie.

28 Lip 2015 07:44 1431 9
 • Poziom 10  
  Chciałbym połączyć automatykę bramy wjazdowej Protecto Leader i bramę garażową z automatyką Somfy na jednym pilocie, przy czym żeby koszty były jak najmniejsze. Proszę o poradę jaki odbiornik zastosować.
 • Użytkownik usunął konto  
 • specjalista -automatyka bramowa
  Chyba najtaniej dokupić odbiornik zgodny z Somfy - Proxima takie robi ale musisz sprawdzić czy mają zgodny z twoimi pilotami Somfy (mają kilka typów radyjek) - i podpiąć jako zewnętrzne radio do Proteco.
 • Poziom 38  
  Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Odbiornik proximy czyta tylko stałą wartość kodu, zmienną pomija.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 17  
  zapoznaj się z nadajnikami i odbiornikami firmy zamel ( konkurencyjne cenowo)
 • Poziom 10  
  skorzystam z Porady Marecznego. Koszty są o połowę mniejsze niż oryginał. Mareczny co miałeś na myśli mówiąc że przy takim rozwiązaniu bezpieczeństwo będzie kuleć ????
 • Poziom 39  
  Z niższych kosztów bedziesz się cieszył pierwszego dnia a dalej możesz narzekać, zwłaszcza, że oryginał nie jest taki drogi jak myslisz. Tor radiowy somfy RTS ( keygo) jest bardzo udany i ma duży stabilny zasięg. Odbiornik oryginalny (w ładnej obudowie) kosztuje ok. 140 zł. Można ja umieścić na słupku wyżej i działa bardzo dobrze bez dodatkowej anteny zewnętrznej .
 • Poziom 38  
  Ja bym się zastanowił nad zakupem 2 radiolinii GORKE,ELMES. Za ok 240zł mamy 4 piloty i 2 odbiorniki. Potem piloty tanie.
 • Poziom 21  
  Kodowanie SOMFY jest w całości zmiennokodowe - nie ma tam części stałej i zmiennej (cześć stała i zmienna występuje w pilotach opartych na układach HCS).
  Na rynku oprócz Somfy i Proximy nie ma odbiorników kompatybilnych z pilotami Somfy.

  PROXIMA produkuje odbiorniki kompatybilne z wieloma systemami (czytaj tak samo bezpieczne jak oryginalne) i jak się da, to takie radio systemowe dodatkowo obsługuje też piloty innych producentów - piloty niesystemowe (obsługuje wtedy tylko część stałokodową transmisji pilota - czytaj czytaj mniej bezpiecznie niż oryginalne) - warunek piloty niesystemowe muszą pracować z układem HCS i pracować na 433.92MHz.

  Somfy o którym mowa (RTS nie IO) pracuje na częstotliwości 433.42MHz, a nie jak większość systemów na 433.92MHz. Dlatego odbiorniki PROXIMY (też wersja zabezpieczona PINem) na system SOMFY obsługują tylko piloty SOMFY /SIMU.

  Firma Somfy wykorzystuje dwa standardy kodowania zmiennego (RTS) - System STARY - do 2006r i system NOWY NS po 2006r. Odbiornik PROXIMA obsługuje oba systemy.