Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki do laptopa do 200 zł

cesc22 28 Lip 2015 09:30 741 7
  • #1 28 Lip 2015 09:30
    cesc22
    Poziom 5  

Witam,
    Rozglądam się za głośnikami do laptopa do 200 zł. Zastanawiam się pomiędzy zestawem 2.0, 2.1. W tej cenie nie oczekuję cudów, ale chce wybrać optymalny stosunek jakości do ceny.
    Do czego potrzebuję?
    1. Filmy 2. Muzyka 3. Czasami jakieś gry. Niestety nie mam możliwości przesłuchania w najbliższym czasie zestawów, dlatego proszę o radę.
    W oko wpadły mi poniższe modele:
    LOGITECH Z323,
    EDIFIER M1360,
    MICROLAB M200,
    Microlab B73.
    Pozdrawiam.

0 7
  • #2 28 Lip 2015 11:24
    adinio44
    Poziom 17  

Do laptopa jeżeli nie ma spdif wyjścia to Logitech albo Creative 2.1 inne firmy nie warte wydania kasy a do 200zł to lepiej kupić karte creative x-f notebooki można kupić nawet za 69zł plus za 140zł bez problemu 5.1 i ta możliwość do filmów była by odpowiedniejsza a jak masz pcim starsze wejście to karte creative 2zs notebook ,gdyż i tak laptop wyjście stereo jack ,słuchawki nie ma mocy by to dobrze grało ,rozumiem jak byś powiedział do 60zł zestaw głośników, ale do 200zł to można dobrej jakości kupić albo creative zewnętrzną 5.1 usb wszystko zależy czy chcesz byle dźwięk i wywalić kasę czy dobry i głośny.

-1
  • #3 28 Lip 2015 14:57
    cesc22
    Poziom 5  

Co do 5.1 to nie mam nawet jak rozłożyć po pokoju, a z różnych naprawdę dziwnych miejsc oglądam filmy :D.
    W karty zewnętrzne nie chce inwestować na razie, bo możliwe, że w niedługim czasie stacjonarkę będę kupował to wygodniej będzie wewnętrzną kupić wtedy.
    Mieszkam w mieszkaniu, więc super głośnego zestawu nie potrzebuje. A co do dźwięku to zależy co rozumiemy pod określeniem dobry dźwięk.
    Na razie podpinałem pod piecyk gitarowy, ale mono + metaliczny dźwięk doprowadza do szału. Jak przysłuchiwałem się zestawom 2.0, 2.1, 5.1. To na 2.0 najlepiej muzyka grała, a na 5.1 filmy i gry. Co pewnie odkrywcze nie jest. Chciałem coś po środku to padło na 2.1.
    Do Creative'ów zraziłem się w młodości, jak trzeba było latać co chwilę do serwisu oddawać. Ale może dam im szansę jak ktoś by zestaw ciekawy podesłał.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Lip 2015 14:46
    adinio44
    Poziom 17  

Tak creative starsze modele miały wady z pilotem ale je wyeliminowano,więc spokojnie można kupić lub logitech ma dobre zestawy,ale skoro masz plan zakupu stacjonarnego,i zakup jakąs audigy czyx-fi kartę tojak byś teraz kupił dobry zestaw wystarczy taki Tinspire 5900 i by już był zestaw do przyszłościowego zestawu ,no chyba ,że do stacjonarnego spełni Twoje oczeikiwanie 2.1 to kupić raz a dobrze i będzie do nowego sprzętu a nie jeden do laptopa potem leżał będzie szkoda pieniążków.

1
  • Pomocny post
    #5 29 Lip 2015 15:09
    aou
    Poziom 17  

adinio44 napisał:
    Do laptopa jeżeli nie ma spdif wyjścia to Logitech albo Creative 2.1 inne firmy nie warte wydania kasy a do 200zł to lepiej kupić karte creative x-f notebooki można kupić nawet za 69zł plus za 140zł bez problemu 5.1 i ta możliwość do filmów była by odpowiedniejsza a jak masz pcim starsze wejście to karte creative 2zs notebook ,gdyż i tak laptop wyjście stereo jack ,słuchawki nie ma mocy by to dobrze grało ,rozumiem jak byś powiedział do 60zł zestaw głośników, ale do 200zł to można dobrej jakości kupić albo creative zewnętrzną 5.1 usb wszystko zależy czy chcesz byle dźwięk i wywalić kasę czy dobry i głośny.

Kolego ogarnij przecinki bo ja w sumie nic z twojej wypowiedzi nie zrozumiałem. Autorowi natomiast polecę microlaby i porzucenie myśli o fajnym 5.1 bo to nie ma sensu. Kup Microlab B73. Całkiem sympatycznie to gra. A polecenie kupowania karty zewnętrznej olej bo dobry zestaw 5.1 z kartą dźwiękową kosztuje co najmniej 600 zł

1
  • #6 29 Lip 2015 16:17
    cesc22
    Poziom 5  

Dzięki za rady. Do stacjonarki zadowolę się tym co kupię teraz.
    Kartę dźwiękową będę kupował, ale pod kątem nagrywania gitary. A 5.1 już wcześniej odrzuciłem.
    No właśnie żałuje, że nie mam gdzie odsłuchać tych Microlab, bo nigdy nie słyszałem. Logitech mam teraz możliwość odsłuchać, ale intuicja ciągnie do Microlab M200.
    Ktoś je ma? Lub wyżej z wymienionych zestawów(oprócz Edifier, bo jak później zauważyłem mają małą moc).
    Aou dzięki za radę co do B73, jak byś opisał ich brzmienie?

0
  • #7 29 Lip 2015 16:42
    aou
    Poziom 17  

Kolumny te kupiliśmy do znajomego do małego pokoju - ok . 12 m kw. Ciepłe są. Uniwersalne. Nie raziły mnie wysokie tony. Jedyne czego tam brakuje to trochę niskich tonów ale stopę całkiem ładnie oddają. Dopiero jej wybrzmienie jest czasem mało słyszalne. Mimo wszystko odsłuch był naprawdę miły. Zadziwiło mnie budowanie sceny przez te głośniki. Nie jestem akustykiem ale zdecydowanie większą przestrzeń budowały te microlaby B73 niż komplet Creative Gigaworks t20.

0
  • #8 29 Lip 2015 18:25
    cesc22
    Poziom 5  

W takim razie zdecyduję się na firmę Microlab, zwłaszcza po tym jak przesłuchałem zestaw od Logitech, gdzie głośnik bassowy zwrócony jest do podłogi, przez co więcej przyjemności z słuchania zażyją sąsiedzi z dołu. Teraz mam pytanie, posiadam możliwość kupienia:
    Microlab M200 za 165 zł
    Microlab M200 Platinium za 205 zł.
    Czy myślicie, że dopłacać do odświeżonej wersji?

0