Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki mam kupić mikser ręczny? Zelmer 381 czy 481?

28 Lip 2015 10:02 5010 4
  • Poziom 7  
    Witam

Nie wiem jaki model miksera kupić.
    Wybrałem 2 Zelmery; nie wiem, który z nich będzie lepszy!
    Nie zależy mi na wyglądzie.

Oto one:

Zelmer MIX Robi 381.7 Expressive:
    Strona Zelmer: www.zelmer.pl/dla-kuchni/miksery/mix-robi-381-7
    Ceneo: www.ceneo.pl/18634366

Zelmer 481.5 Expressive:
    Strona Zelmer: www.zelmer.pl/dla-kuchni/miksery/481-5
    Ceneo:

Który z tych modeli będzie lepszy do ucierania ciast, biszkoptów, gęstych mas serowych ;)

Pozdrawiam i proszę o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Te miksery zasadniczo niczym się nie różnią, jeden ma "otwartą" rączkę tj. 481, a 381 to ciut wcześniejszy model. Moc ta sama 400W. Model 381.7 jest o tyle ciekawy, że ma kubeczek miskujący - na lato jak znalazł na koktajle, soki z owocami. W 481.5 są same trzepaki i haki do ciężkich ciast, które też są w381. Jak miałbym sobie kupić i miał miejsce w kuchni. proponuję ciekawy model 381.61 jest kubeczek jak w 381.7, dodatkowo stopa rozdrabniacza - np do zup krem, a także jest podstawa z obrotową misą gdzie mikser kręci miską, a my sypiemy mleko, mąkę, jajko itd a ciasto się robi. Link Należy pamiętać, że ciasta ciężkie lepiej wyrabiać ręcznie i przestrzegać czasów pracy miksera z obciążeniem.
  • Poziom 7  
    Tylko jest jedno rzecz.
    Podobno w modelach 481 wybuchają kondensatory, a w 381 psują się sprzęgła
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Są dwa lata gwarancji, ja o czymś takim nie słyszałem. W 481 po upadku pękło mi mocowanie silnika, wymieniłem obudowę i jest ok. 381 ma moja ciotka, co kręci ciast sporo i nie marudziła, żeby coś się działo. Pamiętać należy, że nie ma sprzętu "na wieki".
  • Poziom 2  
    Robot 381.61 (podobno polski) mam od ok. 1,5 roku. Był nie wiele używany, a ostatnio sam wybuchł i wywalił korki. Na wyłączniku był wyłączony (po krótkiej pracy przy gofrach) stał sobie spokojnie na ladzie (wtyczka była w kontakcie) i ok. 15 min po pracy nagle wydobył się z niego głośny strzał i dym. Dobrze, że nikt go nie trzymał w ręce bo na 100% wylądowałby na podłodze. On sobie sam stał a dym unosił się z górnej jego części. Włączyłem korki i ponownie przy wkładaniu wtyczki (wyłącznik wyłączony) znowu strzał. Mam problem z reklamacją, bo nie wiem gdzie mam paragon (poprzedni niemiecki Komet chodził mojej mamie 30 lat).
    Teraz mam problem z kupnem samego miksera bez dodatków, jest tylko w kompletach. Dowiedziałem się, że po kupnie Zelmera przez Boscha powstał nowszy odchudzony model (podobno robiony w chinach), który ma np o wiele cieńsze pręty łopatek. Łatwo go poznać bo rączka jest otwarta. Spróbuję sam go naprawić, ale jakoś nie chce mi się do niego zabrać - podobno tak strzelają kondensatory przeciwzakłóceniowe, ale czy uszkadzają silnik tego jeszcze nie wiem.
    Robot jest super pod względem funkcjonalnym, ale daje jedną gwiazdkę, bo jego używanie jest bardzo niebezpieczne i stanowczo za mało trwały.