Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung np535u3c - Niedziałające przyciski w klawiaturze

sirlod 28 Jul 2015 11:17 1056 10
 • #1
  sirlod
  Level 8  
  Witam,

  Jakiś czas temu dziewczyna zalała lekko laptopa piwem. Po wysuszeniu nie działało kilka klawiszy, więc uznałem, że pewnie klawiatura do wymiany. I tak też zrobiłem. Co do płyty głównej to nie widać żadnych zacieków i płyn nie przedostał się nigdzie dalej niż na klawiature. Po wymianie klawiatura wszystko było ok, jednak po krótkim czasie przestały działać te same klawisze. Teraz jest tak, że raz działają, a raz nie. Co może być przyczyną? Jak sobie z tym poradzić?
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  adinio44
  Level 17  
  Zalanie to zalanie wpływa z czasem na uszkodzenia płyty nie od razu ale najpierw bym sprawdził slot łączenia klawiatury może tam zachodzi już reakcja związana z piwem czyli specjalnym do styków preparatem oczyścić .To możesz sam przeprowadzić powinno pomóc a luty slotu łączenia klawiatury też nim przeczyść.
 • #4
  sirlod
  Level 8  
  Reklama własnego testera? ;p Nie jest to raczej kwestia klawiatury, bo jest wymieniona na nową i nie działają dokładnie te same przyciski. Spróbuje kupić i przeczyścić to tym preparatem, choć na płycie głównej nie widać żadnych śladów zalania.
 • #5
  adinio44
  Level 17  
  Tak ale widoczne zachodzneie reakcji jest widoczne pod urządzeniem mikroskopowym do napraw układów chipsetów gołym okiem nie da rady chodzi mnie o slot oczywiście i jego luty łączenia z płytą.Wiec ten preparat wskazany zwłaszcza po zalaniu.
 • #6
  sirlod
  Level 8  
  Przeczyściłem slot, taśmę i wszystko dookoła. W klawiaturze nadal te same klawisze ("v","n",",","r","spacja") nadal nie działają. A dokładniej czasami działają, ale większość czasu nie. zauważyłem, że jak jednocześnie wcisnę "v", "b" i "n" to wpisuje się "bj", a "spacja", "v" i "b" daje "bg". Nie wiem o co tutaj może chodzić. podejrzewam jakieś zabrudzenie na ścieżkach, ale nie wiem w którym miejscu to by mogło być.
 • #7
  boro1234567
  IT specialist
  Wyczyść złącze, sprawdż przejścia od złącza do KBC.
  Wrzuć fotki.
 • #8
  sirlod
  Level 8  
  wyczyściłem jeszcze raz złącze i przejścia do KBC. Bez efektu. Wrzucam fotki.
  Samsung np535u3c - Niedziałające przyciski w klawiaturze Samsung np535u3c - Niedziałające przyciski w klawiaturze Samsung np535u3c - Niedziałające przyciski w klawiaturze Samsung np535u3c - Niedziałające przyciski w klawiaturze
 • #9
  boro1234567
  IT specialist
  W jaki sposób mierzyłeś przejścia od złącza do KBC?
  Pomiędzy pinami złącza jakie rezystancje?
 • #10
  sirlod
  Level 8  
  Jeszcze nie mierzyłem. Nie mam na chwile obecną miernika i załatwie na dniach to pomierze. Jeśli to problem z przejściami to co można z tym zrobić ew.?
  Po skręceniu nie działało, a teraz znowu zaczęło działać. no i jak nie działa to v+b+n daje j i v+b+spacja daje g.
 • #11
  boro1234567
  IT specialist
  sirlod wrote:
  Jeśli to problem z przejściami to co można z tym zrobić ew.?

  Usunąć przerwy, zwarcia.