Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung np535u3c - Niedziałające przyciski w klawiaturze

28 Lip 2015 11:17 897 10
  • Poziom 6  
    Witam,

Jakiś czas temu dziewczyna zalała lekko laptopa piwem. Po wysuszeniu nie działało kilka klawiszy, więc uznałem, że pewnie klawiatura do wymiany. I tak też zrobiłem. Co do płyty głównej to nie widać żadnych zacieków i płyn nie przedostał się nigdzie dalej niż na klawiature. Po wymianie klawiatura wszystko było ok, jednak po krótkim czasie przestały działać te same klawisze. Teraz jest tak, że raz działają, a raz nie. Co może być przyczyną? Jak sobie z tym poradzić?
  • Poziom 17  
    Zalanie to zalanie wpływa z czasem na uszkodzenia płyty nie od razu ale najpierw bym sprawdził slot łączenia klawiatury może tam zachodzi już reakcja związana z piwem czyli specjalnym do styków preparatem oczyścić .To możesz sam przeprowadzić powinno pomóc a luty slotu łączenia klawiatury też nim przeczyść.
  • Poziom 6  
    Reklama własnego testera? ;p Nie jest to raczej kwestia klawiatury, bo jest wymieniona na nową i nie działają dokładnie te same przyciski. Spróbuje kupić i przeczyścić to tym preparatem, choć na płycie głównej nie widać żadnych śladów zalania.
  • Poziom 17  
    Tak ale widoczne zachodzneie reakcji jest widoczne pod urządzeniem mikroskopowym do napraw układów chipsetów gołym okiem nie da rady chodzi mnie o slot oczywiście i jego luty łączenia z płytą.Wiec ten preparat wskazany zwłaszcza po zalaniu.
  • Poziom 6  
    Przeczyściłem slot, taśmę i wszystko dookoła. W klawiaturze nadal te same klawisze ("v","n",",","r","spacja") nadal nie działają. A dokładniej czasami działają, ale większość czasu nie. zauważyłem, że jak jednocześnie wcisnę "v", "b" i "n" to wpisuje się "bj", a "spacja", "v" i "b" daje "bg". Nie wiem o co tutaj może chodzić. podejrzewam jakieś zabrudzenie na ścieżkach, ale nie wiem w którym miejscu to by mogło być.
  • Spec od komputerów
    Wyczyść złącze, sprawdż przejścia od złącza do KBC.
    Wrzuć fotki.
  • Poziom 6  
    wyczyściłem jeszcze raz złącze i przejścia do KBC. Bez efektu. Wrzucam fotki.
    Samsung np535u3c - Niedziałające przyciski w klawiaturze Samsung np535u3c - Niedziałające przyciski w klawiaturze Samsung np535u3c - Niedziałające przyciski w klawiaturze Samsung np535u3c - Niedziałające przyciski w klawiaturze
  • Spec od komputerów
    W jaki sposób mierzyłeś przejścia od złącza do KBC?
    Pomiędzy pinami złącza jakie rezystancje?
  • Poziom 6  
    Jeszcze nie mierzyłem. Nie mam na chwile obecną miernika i załatwie na dniach to pomierze. Jeśli to problem z przejściami to co można z tym zrobić ew.?
    Po skręceniu nie działało, a teraz znowu zaczęło działać. no i jak nie działa to v+b+n daje j i v+b+spacja daje g.
  • Spec od komputerów
    sirlod napisał:
    Jeśli to problem z przejściami to co można z tym zrobić ew.?

Usunąć przerwy, zwarcia.