Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK TL-WA7210N - Zewnętrzny AP urywa internet

28 Lip 2015 13:24 918 13
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem z zewnętrznym AP, a mianowicie: do routera Sagemcom Fast 3764 od neostrady mam podłączony kablem TP-LINK TL-WA7210N ustawiony w trybie AP, który rozsyła mi sieć w rogu podwórka, tam gdzie nie sięga wifi z sagemcomu. Wszystko działa super przez jakiś czas, aż nagle internet się "urywa". Naprawia się samoczynnie po dłuższym okresie czasu, 2-4h lub poprzez restart AP. Windowsowe "rozwiązywanie problemów" w centrum sieci i udostępniania wykrywa problem z dostępem do bramy domyślnej, przez jakiś czas również pomagało i to, po naprawieniu tym rozwiązywaniem problemów internet powracał, a teraz pokazuje, że jest problem z dostępem do bramy domyślnej naprawiony, ale internet nie powraca.

To "urwanie internetu" wygląda mniej więcej tak: mam przez cały czas otworzone w CMD pingowanie jakieś strony, jak działa normalnie to nie ma żadnych problemów z tym pingiem, aż nagle jebudu i wyskakuje cały czas "upłynął limit", ale co jakiś czas też wyskakuje ping w granicach 2-3k ms. Po chwili też pokazuje, że sieć jest niezidentyfikowana. Wifi z sagemcomu działa cały czas bez problemu.

PS. Nie wiem czy to też może mieć jakieś znaczenie, ale: po konfiguracji zewnętrznego AP ustawiłem adres IP do łączenia się z tym AP (192.168.0.254 - zostawiłem taki jak proponują). To IP działa przez jakiś czas od konfiguracji, a teraz nie mogę się już z nim połączyć.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak jest zasilany AP zewnętrzny ?

Sprawdź na innym zasilaczu.
  • Poziom 9  
    Zasilanie PoE kablem Ethernet
  • Poziom 11  
    Tak jak kolega wyżej napisał, bez ruchu ap sobie działa jak sie przyłączasz i generujesz ruch router zwieksza pobór prądu i zasilacz po poe nie wyrabia. Przy kablu około 60m spadek jest nawet kilka wolt. Spróbuj podłaczyć zasilacz przy AP na przedłużaczu i przetestuj. Jesli bedzie ok to podaj na poe np 24v i przed routerem załóz przetwornice podajrze z 16-30v na 9v.

Albo kup loco M2, i bedziesz miał po kłopocie
  • Poziom 9  
    kabel ma około 25m, AP cały czas działa jak się urywa internet, sieć działa, jestem cały czas podłączony tylko nie wysyła internetu

jak to w ogóle może być wina zasilacza? przecież te zewnętrzne AP z założenia mają być zasilane PoE, wszystkie mają taki problem ?

a co z tym, że nie mogę się połączyć z AP poprzez przeglądarkę ?
  • Poziom 11  
    a w jakim trybie pracuje? (operation mode)
  • Poziom 9  
    pisałem już, w trybie AP
  • Poziom 11  
    Z emulatora widac ze ma trybów AP wiele.

Operation Mode
    Please select the proper operation mode according to your needs:
    AP Client Router - Wirelessly connect to WISP station/hotspot to share Internet to local wireless and wired network.
    AP Router - Wired connect to ADSL/Cable Modem via WAN port and share Internet to local wireless and wired network.
    Access Point - Transform your existing wired network to a wireless network.
    Multi-SSID - Create multiple wireless networks to provide different security and VLAN groups.
    Repeater(Range Extender) - Extend your existing wireless coverage by relaying wireless signal.
    Bridge with AP - Combine two local networks via wireless connection.
    Client - Acting as a "Wireless Adapter" to connect your wired devices (e.g. Xbox/PS3) to a wireless network.

Czy masz wybrane Access Point
    ??
  • Poziom 9  
    tak, mam wybrane Access Point
  • Specjalista Sieci, Internet
    kros24 napisał:
    kabel ma około 25m,

kros24 napisał:
    jak to w ogóle może być wina zasilacza? przecież te zewnętrzne AP z założenia mają być zasilane PoE, wszystkie mają taki problem ?

Ale jaki to zasilacz? - firma, moc...- ten z zestawu, czy jakiś inny - sprawdzić go czy daje prawidłowe napięcie.
    Zasilacz ma 12 Volt i 1 A - sprawdzić czy na końcu skrętki jest tyle samo.
    kros24 napisał:
    nie mogę się połączyć z AP poprzez przeglądarkę ?

Zresetuj.
    A potem:
    https://www.youtube.com/watch?v=EySJtQuCyrw
  • Poziom 11  
    Jezeli tak to tez obstawiam na zasilacz, chyba ze na kablu nie przechodzi jedna żyła.
    moze tester chociaż diodowy do przeglądu żył, bo jeżeli to jest ten model to zasilacz spokojnie puszcza do 80 metrów chyba, że fizycznie nowy jest uwalony
  • Poziom 9  
    czyli rozumiem, że to nie jest żaden błąd w konfiguracji itp i bez żadnych narzędzi diagnostycznych się nie obejdzie?
  • Poziom 11  
    jezeli Działa przez chwile i nagle jest brak netu, to raczej sprzętowo. Konfiguracyjnie jezeli od początku by Ci nie działało.

Ja bym zrobił test podmieniając inny zasilacz.
    Miałem kilka przypadków seryjnego nowego zasilacza uwalonego. Grzał sie jak żelazko i połaczenie sypało utratami.

Mozesz tez podłaczyc zasilacz blizej anteny np na przedłuzaczu ogrodowym:) z 1m od anteny jak będzie się dalej sypać to podłącz na tym samym zasilaczu ale w domu na 1m kablu i sprawdz. jezeli na 1 m kablu w domu bedzie działac a na 1m kablu przy antenie zasilacz nie to na 100 masz uwalony kabel z domu do ogrodu.

Jezeli masz w domu lapka w miare nowego z karta intel to podepnij sie pod kabel i tam masz opcje CABLE TEST bedziesz wiedział czy jest sprawny kabel
  • Poziom 9  
    TP-LINK TL-WA7210N - Zewnętrzny AP urywa internet

tak to wygląda w pingowaniu, jak widać jest dobrze, nagle zaczyna ping rosnąć, aż w końcu są takie urwania