Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SP1614N - Odzyskanie danych ze strukturą katalogów

28 Lip 2015 15:06 1110 13
  • Poziom 9  
    Witam,

Potrzebuję odzyskać dane ze strukturą katalogów. Udało się odzyskać pliki programem EaseUS Partition Master, ale wszystkie były wrzucone do jednego folderu. Chciałem zacząć ręcznie je porządkować, ale data powstania pliku jest nieznana. Sprawdzałem też dysk DMDE, ale nie mogłem znaleźć tych plików. Możliwe, że coś źle robię. Powoli kończą mi się pomysły ...

Poniżej smart dysku i skan z DMDE:

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    01 i C4 nie podobają mi się jeśli chodzi o SMART. Co jest na $Noname 04 i $Noname 02? Z racji, że $Noname 04 nie ma ani boot sektora, ani jego kopii, to jej nie wstawisz, wstawić możesz $Noname 02 i powinna być czytelna i odzyskana ze strukturą katalogów, jeśli są tam twoje dane. Z $Noname 04 trzebaby odzyskiwać zachowując oryginalne nazwy katalogów, o ile tam są twoje dane lub wykupić płatną wersję i odzyskać wszystko bez problemów.
  • Poziom 9  
    Tylko po kliknięciu "otwórz wolumin" w root nic mi się nie wyświetla... zarówno w $Noname 04 i $Noname 02:

Czy to normalne? Bo rozumiem, że DMDE domyślnie wyświetla ostatnio istniejące partycje na dysku? Czy może być tak, że $Noname 04 i $Noname 02 to partycje np sprzed 2 formatów?
    Po rozwinięciu wszystkie znalezione+rekonstrukcja też pusto? Piszesz sprzed dwóch formatów, może opisz dokładnie sytuację, co się stało i co już wykonywałeś. Mogą to być partycje i sprzed większej ilości formatowań. Jeśli tu nic nie będzie, to trzeba szukać NTFS lub FAT w zależności od tego jaki partycja miała system plików.
  • Poziom 9  
    Po rozwinięciu wszystkie znalezione też pusto co masz na myśli rekonstrukcja? Generalnie dysk mam od znajomego, powiedział, że nośnik leżał na półce i pewnego dnia przestał działać. W systemie go wykrywa, ale nie wyświetla partycji. Jak faktycznie było to nie wiem.

Wykonałem szukanie NTFS i znalazło trochę tego:

Wchodząc w wybrane partycje pojawiają się foldery systemowe i niby coś jest, ale nigdzie nie mogę znaleźć potrzebnych plików (posegregowane katalogi, gdzie w każdym jest zdjęcie + opis w notatniku). Jak wcześniej zdjęcia udało się znaleźć przez EaseUS Partition Master (w sumie odnalazło 1000 gb danych), były katalogi systemowe, ale zdjęcia niestety były wrzucone w jeden folder z JPG. EaseUS Partition Master wykrywa ją jako LostPartition3:

Po przeszukaniu wszystkich wyszukanych partycji NTFS nie znalazłem podobnej struktury katalogów do tych z EaseUS Partition Master, dopiero po rozwinięciu pojawiły się te same katalogi z program files, ale nigdzie folderów ze zdjęciami nie było, nawet szukałem po nawie pliku (JPG robione aparatem, niezmieniana nazwa), ale bezskutecznie.
    Czyli na żadnej ze znalezionych partycji nie było tej struktury widocznej? W $Root nie było przykładowo folderów o nazwach $F.... itd, ze zmienną liczbą po F? EaseUS widzi tą strukturę, ale także zdjęć nie ma w folderach? Wiesz może jaka była ścieżka dostępu do tych zdjęć (w jakim katalogu i gdzie umieszczone były) ?

• Poziom 28  
    Przy odzyskiwaniu danych najpierw kopia posektorowa dysku na inny dysk, a ptem odzysk z kopii.
  • Poziom 9  
    mati211p napisał:
    Czyli na żadnej ze znalezionych partycji nie było tej struktury widocznej? W $Root nie było przykładowo folderów o nazwach $F.... itd, ze zmienną liczbą po F? EaseUS widzi tą strukturę, ale także zdjęć nie ma w folderach? Wiesz może jaka była ścieżka dostępu do tych zdjęć (w jakim katalogu i gdzie umieszczone były) ?

Na żadnej ze znalezionych partycji nie było tej struktury widocznej. Pod $Root są foldery ze zmienną $F... i po przeszukaniu wszystkich folderów nigdzie nie ma szukanych przeze mnie plików.

EaseUS nie widzi struktury katalogów, ale zdjęcia odnalazło i wrzuciło je w jeden folder "JPG".

Niestety ścieżki dostępu nie znam :/

• Poziom 28  
    Bardzo często po takich przygodach, nazwy katalogów ulegają uszkodzeniu i wtedy oryginalne nazwy katalogów zastępowane są przez nazwy zastepcze (bodajże 8 znakowe). Poszukaj w DMDE katalogów, w których będą pliki określonego typu ( np. jpg)
  • Poziom 9  
    laptokowiec napisał:
    Bardzo często po takich przygodach, nazwy katalogów ulegają uszkodzeniu i wtedy oryginalne nazwy katalogów zastępowane są przez nazwy zastepcze (bodajże 8 znakowe). Poszukaj w DMDE katalogów, w których będą pliki określonego typu ( np. jpg)

Nie ma
  • Poziom 9  
    laptokowiec napisał:
    Po zrobieniu "skan ntfs" i po rekonstrukcji na podstawie "skan ntfs" ?

wszystkie znalezione + rekonstrukcja