Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konwersja pendrive na USB HDD

AlecClaire 28 Jul 2015 15:57 3027 4
    AlecClaire
    Level 8  
    Witam

Zmieniłem TV na jeden z LG z webOS. System ten chce nośnika typu USB HDD, aby nagrywać treści z anten. Mój stary TV nagrywał wszystko "normalnie" na pendrive jako .ts. Moje pytanie brzmi jak przekonwertować pendrive na USB HDD? Format do NTFS nie przynosi porządnych skutków. W programie UltraISO do tworzenia bootwoalnych penów istnieje opcja wyboru typu zapisu właśnie jako USB HDD, no ale tylko gdy wypalamy obraz co w tym przypadku niestety odpada. Jakieś porady oprócz zakupu dysku przenośnego?
    Kużdo
    Level 20  
    A próbowałeś wypalić właśnie na nim taki obraz, a następnie usunąć z niego pliki? Skoro to ma być USB HDD to opcja powinna działać i kasowanie plików też (tak jak na normalnym HDD).

//Edit: A jeżeli to nie będzie działało, to możesz spróbować sposób z tego filmu (jednak zaznaczam, że ja tego nie robiłem, film nie jest mój, więc i nie odpowiadam za ewentualne szkody, jeżeli coś pójdzie nie tak):
    AlecClaire
    Level 8  
    Z UltraISO nie dało rady.
    TV traktuje też HDD przez mostek USB jako pendrive.

Jak widać droga taka jak w filmiku. Jednak przy jednym penie wywal mi błąd, a do innego pena z SanDisk'a nie ma niestety programu na tej rosyjskiej stronie. Czy wiesz może jak nazywa się ten typ programów i co one dokładnie robią, tak aby znaleźć inną stronę z tymi programami?
    Kużdo
    Level 20  
    Podaje te dane z "Flash Drive Information Extractor" m.in. nazwę i wersję kontrolera. Ale najlepiej jakbyś podał wszystkie dane, to poszukamy softu.

A tych programów najlepiej szukać po frazie "usb controller recovery" lub "flash drive controller recovery".
    AlecClaire
    Level 8  
    Konwersja pendrive na USB HDD

Pendrive SanDisk Cruzer Blade 32GB.