Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MAN TGX 18.440 - kontrola cyrkulacji spalin

28 Jul 2015 21:12 6699 8
 • Level 21  
  Witam problem dotyczy jak w temacie MANa tgx 440, otóż w komputerze widnieje jeden stały błąd, którego nie da się skasować ,a mianowicie "kontrola recyrkulacji spalin za pomocą sondy lambda" ,ciężarówka nie ma mocy, trochę lepiej "ciągnie" od 1600 obr w górę (pod obciążeniem). Wymieniona została sonda lambda, czujnik temp. spalin, elektro-pneumatyczny zawór EGR (ten obok siłownika od górskiego) i podmieniony został siłownik od przepustnicy EGR (ten na górze silnika po prawej), sprawdzona instalacja od sondy do sterownika. Panowie czy to może być wina samego sterownika? Dodam, że koń był wcześniej w serwisie i było jeszcze kilku "specjalistów" u niego, w sumie wymieniono pompe wc, wtryskiwacze cr i turbine. Proszę o pomoc.
 • Level 31  
  Cześć, tak może być to problem w komputerze. Czy temperatura po zagrzaniu zmienia się w czujniku ? czy po zmianie na siłownik od przepustnicy EGR (ten na górze silnika po prawej) - był błąd po jeżdzie? był dobrze wyregulowany? dlaczego ten zawór był wymieniony? elektro-pneumatyczny zawór EGR (ten obok siłownika od górskiego) jaki był błąd że musiał być wymieniony?
 • Level 21  
  Błąd jest ciągle ten sam czyli; kontrola recyrkulacji spalin za pomocą sondy lambda. Mierząc czujnik multimetrem i podgrzewając go rezystancja zmienia się, siłownik ten na górze jest dobrze wyregulowany i dodatkowego błędu nie ma ani na starym ani na nowym, wymieniane były ponieważ już ręce opadły i w serwisie i specom.

 • Level 19  
  Witam podmiana sterownika i bedzie wiadomo czy to skoro wszystko wymienione
 • Level 21  
  Sterownik zostanie wysłany do sprawdzenia i ewentualnie naprawy. sama podmiana nic nie da bo immo no chyba, że cały komplet.

 • Level 19  
  Oczywiście drugi sterownik programujemy pod auto i sprawdzamy jeśli wyślecie do naprawy i tak naprawiający powinien sprawdzić na pojeździe tak to sie robi
 • Level 15  
  A kontrolka od spalin błyska może trzeba zrobić reset man catsem i zdjąć ograniczenie momentu obrotowego
 • Level 21  
  Tak kontrolka od spalin błyska. Sterownik został wysłany i czekam na werdykt.
 • Level 21  
  Witam. Przepraszam, że tak późno ale może komuś się przyda... więc tak sterownik został wysłany do naprawy i okazało się, że jak to przeważnie bywa pcb pływało w oleju. Próba naprawy go nie przyniosła efektu, konieczna była wymiana na inny/nowy. Man ożył i trzyma ori parametry. Dziękuję wszystkim za pomoc temat zamykam. Pozdrawiam.