Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor - Regulacja wyłącznika ciśnieniowego .

28 Lip 2015 22:30 4203 4
  • Poziom 9  
    Witam .Prawie już kończę budowę kompresora lecz na końcu napotkałem na problem Chciałbym żeby kompresor wyłączał sie przy 7 barach .Zawór bezpieczeństwa mam na 8 .Jednak że w żaden sposób nie mogę ustawić tego prestostatu . Podrzucam fotki może ktoś coś pomoże :) Pozdrawiam
    Kompresor - Regulacja wyłącznika ciśnieniowego . Kompresor - Regulacja wyłącznika ciśnieniowego . Kompresor - Regulacja wyłącznika ciśnieniowego .
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Wygląda na to, iż mała nakrętka to kontra i reguluje się dużą, napisano też, że "regulacja możliwa jedynie pod ciśnieniem".
  • Poziom 9  
    Czy możliwe jest ze minimalne ciśnienie załączania się tego prestostatu to 8 bar ?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Bez modelu, itp trudno powiedzieć.

Teraz dokładniej popatrzyłem na opis, gdy kontra jest skręcona, to da się kręcić dużą nakrętką?
    Wówczas w tym momencie regulowane byłoby ciśnienie odłączenia, a po odkręceniu kontry różnica ciśnień pomiędzy wyłączeniem i załączeniem.
  • Poziom 9  
    Tak , da sie kręcić z ta mała śrubką zakontrowaną. I o to mi chodziło . Chociaż ten prestostat załącza przy 5,5 bara i niżej nie mozna zejść . Dzieki za pomoc ;)