Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satellite l755 - Niedziałający jack, zmiana wyglądu paska narzędz, aktualizacja.

Dragonil 29 Jul 2015 00:55 570 5
    Dragonil
    Level 9  
    Witam, przed chwilą chciałem sobie pograć, podłączam słuchawki i jakoś dziwnie słyszę, a okazuje się, że gra dalej z głośników, sprawdziłem na innych i to samo. Patrzę jakaś aktualizacja windowsa 7 (tylko jedna) więc uruchamiam ponownie lapka, port dalej nie działa, a dolny pasek staje się cały biały i ogólnie wszystkie wodotryski znikły. (załączam screena jak to wygląda) Nie sądzę, żeby to był wirus, bo jeszcze o 18-20 normalnie wszystko śmigało, potem chwile mnie nie było przy kompie bo pobierało się SW:TOR, a tu nagle takie cuda. Chyba zrobię przywracanie systemu do 26.
    Proszę o pomoc, bo martwię się o wejście na słuchawki.
    //Update
    Zrobiłem przywracanie systemu i pasek wrócił do normy, ale jack dalej nie działa, nie wiem czy wszystko dobrze poszło, bo pliki, dane itd zostały nietknięte. Co byście radzili mi zrobić? Lapek rok po gwarancji, raczej udam się na dniach do jakiegoś serwisu.
    //Update2
    Próbowałem znaleźć nowsze sterowniki-bez skutku, w panelu sterowania wszystko wyglada ok. Może to jakieś uszkodzenie mechaniczne, chociaż wątpie.
  • Helpful post
    MUSZKA-ALA
    Level 13  
    Uszkodzone mechanicznie gniazdo jack, wymiana na nowe. Proszę sprawdzić jeszcze czy wtyczka od słuchawek wchodzi do samego końca, tak samo jak w gnieździe od mikrofonu. Jak wchodzi prawidłowo, a w głośnikach przy wkładaniu słychać trzaski, proponuję serwis.
    Dragonil
    Level 9  
    Tak, wkładam normalnie, słychać szum przy wkładaniu. Czy mógłbyś dokładnie powiedzieć to tam nie działa, bo nie wiem tylko od czego doszło do uszkodzenia, samo z siebie się chyba nie uszkodziło. Ile może kosztować taka wymiana?
  • Helpful post
    Dydelmax
    Level 38  
    Witam.
    Przy ruszaniu wtykiem od słuchawek włożonym do gniazda podczas odtwarzania np. muzyki coś słychać w słuchawkach?
    Dragonil wrote:
    Czy mógłbyś dokładnie powiedzieć to tam nie działa, bo nie wiem tylko od czego doszło do uszkodzenia, samo z siebie się chyba nie uszkodziło.

Gniazdo mogło się wyrobić mechanicznie, lub któryś z lutów mocujących gniazdo do elektroniki laptopa stracił właściwości przewodzące.
    Dragonil wrote:
    Ile może kosztować taka wymiana?

To już zależy od tego, ile serwis sobie zażyczy za taką usługę.
    Pozdrawiam
    Dragonil
    Level 9  
    Nie, nic nie słychać. Na razie to oleję, do ogladania filmow i siedzenia na necie starczy, może kupie sobie cos nowego.
    Dydelmax
    Level 38  
    Jednym z rozwiązań problemu może być kupno karty dźwiękowej na USB (są dosyć tanio na Allegro) i podpinanie jej ze słuchawkami do laptopa.
    Pozdrawiam