Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C# SQL Server - Korzystanie z aplikacji bazodanowej na 2 komputerach

Afgan227 29 Lip 2015 09:23 552 3
  • #1 29 Lip 2015 09:23
    Afgan227
    Poziom 5  

Cześć

Napisałem prostą aplikację bazodanową. Program napisany został w Visual Studio 2012 w języku C#. Do projektu używałem WPF. Program łączy się z bazą danych , którą zrobiłem w Microsoft SQL SERVER 2012. Obydwa komputery łączą się bezprzewodowo z internetem za pomocą Rutera Huawei E5377

Chciałbym móc korzystać z tej aplikacji na dwóch komputerach domowych. Na drugim komputerze mam zainstalowany SQL Server 2005

Szczerze mówiąc nie za bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Programowaniem raczej zajmuje się hobbystycznie.

Czy muszę łączyć komputery grupą domową?

0 3
  • #2 29 Lip 2015 10:55
    Kużdo
    Poziom 20  

Jeżeli komputery są w sieci lokalnej i widzą się, to wystarczy aplikację kliencką podłączyć pod serwer SQL na podanym IP.

0
  • #3 29 Lip 2015 12:03
    Afgan227
    Poziom 5  

Troszkę w necie googlowałem...

Jeśli dobrze zrozumiałem to :

1. Połączyć kompy w sieć
    2. Potem w SQL Server Configuration Manager na jednym i drugim komputerze ustawić w zakładce SQL Server Network Configuration ->
    Protocols->TCP/IP na enabled

Potem powinno się skonfigurować porty? i powinno działać? tak?

0
  • #4 29 Lip 2015 12:51
    Kużdo
    Poziom 20  

Te ustawienia masz ustawić tylko na serwerze bazodanowym. Klient nie potrzebuje nasłuchiwać, bo przecież nie łączysz się z bazą na tym samym komputerze, tylko na zdalnym, tak? Inaczej mówiąc: ustawiasz to tam, gdzie trzymasz bazę danych, reszta komputerów tych ustawień nie potrzebuje. Aplikacja kliencka będzie musiała tylko połączyć się z bazą poprzez sieć.

Dodatkowo w SQL Server Network Configuration w TCP/IP Properties powinieneś ustawić adres IP do nasluchu (na którym komputer nasłuchuje połączeń) oraz w SQL Server Management Studio -> instance properties -> Connection tab powinieneś zaznaczyć "Allow remote connections to this server".

0