Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8.1 64bit - Nie wł±cza się tryb u¶pienia

29 Lip 2015 13:50 816 6
 • Poziom 6  
  Hej forumowicze, ostatnio wyst±pił u mnie bł±d BIOSu i wyj±łem baterię z płyty głównej. Bł±d ustał, jednak teraz po wł±czeniu trybu u¶pienia wentylatory i dysk dalej pracuj±. Wygl±da na to, że wył±czaj± się tylko monitory.

  Moja płyta główna to Gigabyte 945P-S3, wersja BIOSu FC, Intel Core 2 Duo E4500, 4 GB RAM DDR2, grafika ATI Radeon X1050.

  Próbowałem już wszelkich zmian w opcjach zasilania w panelu sterowania. Ustawiłem też, aby karta WiFi nie mogła wybudzić komputera.

  Czy istnieje w BIOSie możliwo¶ć ustawienia, które podzespoły maj± się wył±czać w trybie u¶pienia? Możliwe, że zostało ono zmienione podczas resetowania BIOSu?
 • Poziom 21  
  A jaki masz profil zasilania(ustawienia) ? W biosie raczej nic ciekawego nie znajdziesz. Prędzej jaki¶ program działa w tle (windowsa) i nie pozwala na uspienie.
 • Poziom 6  
  @piotr.solek w ustawieniach w zakładce "u¶pienie" opcję wznawiania według pracy czasomierza mam wył±czon±. Reszta opcji też wydaje się w porz±dku. Jak mogę sprawdzić wpływ programów na u¶pienie?

  Zastanawia mnie fakt, że problem wyst±pił bezpo¶rednio po resecie BIOSu.
 • Poziom 21  
  A sprawdĽ podgl±d zdarzeń w dzienniku..? Resztę sprawdzę jak wrócę do domu.
 • Poziom 6  
  Oto błędy w ostatniej godzinie, nie robiłem nic poza uruchomieniem komputera i przej¶ciem w stan u¶pienia:

  Windows 8.1 64bit - Nie wł±cza się tryb u¶pienia
 • Poziom 21  
  konris napisał:
  wpływ programów na u¶pienie
  Dobre pytanie. Ale wiem , że niektóre np torrent ma w opcjach zapobieganie przej¶ciu w tryb wstrzymania.

  U mnie w podgladzie zdarzeń w zakładce system s± informacje o "u¶pieniu".
  Windows 8.1 64bit - Nie wł±cza się tryb u¶pienia
 • Poziom 6  
  @piotr.solek mam dokładnie tak± sam± informację jak u Cb. Wychodzi na to, że komputer przechodzi w stan u¶pienia, jednak nie wył±czaj± się wszystkie podzespoły. Co więcej, nie jest on wybudzany przez żaden z programów. My¶lę, że ma to zwi±zek z BIOSem, w wolnej chwili przegl±dnę dokładniej wszystkie ustawienia. Gdyby kto¶ miał jakie¶ pomysły proszę o info.

  Wyst±pił teraz dodatkowy problem. Windows losowo się nie ładuje. W momencie w którym zazwyczaj pokazuje się animacja ładowania Windowsa występuje czarny ekran i brak reakcji. Spotkał sie kto¶ z tym?