Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można zmienić jasności ekranu po instalacji sterowników AMD 15.7

29 Lip 2015 13:54 9945 7
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Witam,
    Dziś zainstalowałem Windows10 i posiadam ten sam problem po aktualizacji sterowników AMD 15.7. Nie potrafię zmienić ustawień jasności ekranu. Nic nie działa. Ani regulacja w ustawieniach ani regulacje poprzez przyciski funkcyjne na laptopie (Lenovo). Próbowałem wszystkich ustawień. Suwaki chodzą, ale jasność matrycy nie zmienia się. Dodam, że mój sprzęt to Lenovo G570 z grafiką AMD Radeon HD 6300M Series. Nie wiem sam czy to wina Win10 czy może tej aktualizacji sterowników.
    Edit.
    Przed chwilą sprawdzałem i wyszła kolejna aktualizacja sterowników AMD (15.7.1) - niestety dalej problem występuje
  • Poziom 2  
    Spróbowałem tak jak ty i u mnie nie dało to żadnego efektu. Odinstalowałem sterowniki i instalowałem na nowo te beta, po kolei dla Win7 x64, Win8.1 x64 w żadnym przypadku nic się nie zmieniało. Może to wszystko wina nowego Win10? Tak czy inaczej wróciłem do dedykowanych sterowników, ale korzystając z chwili (brak sterowników - jasność działa) ustawiłem sobie max jasność, bo poprzednio miałem na najniższej i będę czekał aż coś z tym AMD zrobi, bo ja na to nerwów nie mam.
  • Poziom 2  
    Zrobiłem tak jak mówiłeś i dalej to samo. Nic nie działa, zostanę przy wersji 15.7.1 dla Win10 x64 i poczekam na aktualizację
  • Poziom 2  
    ROZWIĄZANIE witam u mnie tez był taki problem windows 7 a za brak suwaka ciemny ekran przy włączaniu na baterii był odpowiedzialny sterownik monitora. Ja miałem zainstalowany „PnP Monitor (Standard)” a powinien być „Rodzajowy monitor PnP”. Bardzo podobne nazwy ale zupełnie różne funkcjonalności. Sterownik trzeba wybrać ręcznie w kreatorze aktualizacji sterowników lub skorzystać z przycisku „Przywróć Sterownik” (jeśli jest aktywny). Oczywiście jest potrzebny jeszcze restart komputera i wszystko wraca do normy , lub np. usuń sterownik PnP Monitor (Standard) i zostanie poprzedni Rodzajowy monitor PnP i restart komputera i koniec pozdrawiam gorgo z łodzi .