Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R522 Problem z płytą główną

Drakof 29 Lip 2015 19:26 684 12
  • #1 29 Lip 2015 19:26
    Drakof
    Poziom 4  

Witam , mam problem z laptopem marki samsung model R522

Ati Radeon 4600 HD
    Intel Core 2 duo 2,3 GHz
    3 GB RAM
    Win 7 32 bit

Z dnia na dzień komputer przestał działać , tj. podświetla się tylko dioda że jest podłączony do zasilania i gdy go włączam to zapala sie dioda że jest włączony , odpala sie dysk i podświetla się touchpad. Teraz po kilku moich "badaniach" co sie dzieje wysunąłem następujące wnioski. Czasami przechodzenie do tych kroków trwało 10 min , czasami po kilka godzin

1. Gdy go włączam podświetla sie tylko touchpad i dysk sie włącza oraz myszka nie podświetla się
    2. Czasami mignie dioda obok (nie znam ich opisów , bede ew tłumaczył jak one wyglądają) taki walec , dalej nic sie nie dzieje, czarny ekran
    3. Zapali się na dłużej , touchpad zgaśnie myszka sie zapali , ekran nie odpowiada , zapala sie dioda jeszcze obok (taki obrócony trójkąt z linią prostą w środku wychodzące z niego)
    4. Dioda (walec) zapali się migną wszystkie diody , myszka zapali się ekran sie włącza , ładowanie biosu i w połowie ekran sie wyłącza , i punkt wyjścia nie odpowiada
    5. Diody zapalą się , wszystkie migną ładuje bios , windowsa , komputer wyłącza się
    6. Komputer włącza pulpit , chwile pochodzi , wyłącza sie
    7. Laptop chodzi jak gdyby nigdy nic i nic mu nie jest , nawet po restarcie. Dopiero po dłuższym wyłączeniu znowu wracamy do punktu 1

Moje działania to zresetowanie biosa (bateryjka cmos) , przeczyszczenie go , podpięcie od nowa wszystkie do płyty głównej , zmiana zasilacza , nic nie pomagało. Czytałem że mogą być to problemy z kartą graficzną lecz po włączeniu go nie ma żadnych artefaktów , rozdwojeń ekranu czy pasków , tak jak by był nowy i nic mu nie dolegało
    A i pasta była zmieniana oraz cały był czyszczony
    Teraz moje pytanie , co to może być nie mam już pojęcia co zrobić. (nie stać mnie na serwis)

• #3 29 Lip 2015 19:53
    Drakof
    Poziom 4  

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia , nie mam przyrządów aby pomierzyć

• #5 29 Lip 2015 19:56
    Drakof
    Poziom 4  

Ale szczerze mówiąc wątpie żeby to było przyczyną całości usterki

• Pomocny post
    #6 29 Lip 2015 20:01
    sk1977
    Poziom 39  

Za takie dziwne zachowania po dłuższym wyłączeniu może odpowiadać bateria cmos - warto to sprawdzić. Na tym lista potencjalnych usterek się nie kończy, ale od tego należałby zacząć.

• #7 29 Lip 2015 20:03
    Drakof
    Poziom 4  

Jutro zakupie nową i napisze czy coś to zmieniło , dziękuje narazie za pomoc

• #8 29 Lip 2015 21:37
    slawmix1234
    Poziom 31  

Drakof napisał:
    Laptop chodzi jak gdyby nigdy nic i nic mu nie jest , nawet po restarcie. Dopiero po dłuższym wyłączeniu znowu wracamy do punktu 1

Do wymiany układ graficzny - Ati Radeon 4600 HD ,można podgrzać go diagnostycznie ale długo nie podziała ,najpierw wymień bateryjkę

• #9 30 Lip 2015 18:23
    Drakof
    Poziom 4  

Wymieniłem baterie , niestety , nic to nie dało. Jest tak jak bylo

• #10 30 Lip 2015 22:38
    slawmix1234
    Poziom 31  

Są niestety 2 wyjścia albo sprzedać go jako uszkodzony albo wymienić układ ATI ,oznaczenie kodowe odczytane z rdzenia układu możesz podać? jest szansa 1% że po pełnym reballingu układ 3 lata podziała lecz to 1 przypadek w G565 mojej córki jaki działa do dziś. Twoja decyzja

• #11 31 Lip 2015 06:16
    Drakof
    Poziom 4  

Raczej nikt go już nie kupi , jest poprostu za stary . Raczej nie mam innego wyjścia niż rebaling chociaż nigdy go nie robiłem i mogę coś śpię przy. Z tego co czytałem to potrzebna jest tylko cyna i lutownią? Mógłbym cie tez prosic o streszczene "szkolenie" z przebiegu rebaling? Oznaczenie kodów tez podam od razu jak wrócę do domu czyli kolo 16

• #12 31 Lip 2015 09:10
    slawmix1234
    Poziom 31  

Drakof napisał:
    Raczej nie mam innego wyjścia niż rebaling chociaż nigdy go nie robiłem i mogę coś śpię przy. Z tego co czytałem to potrzebna jest tylko cyna i lutownią?

Żartujesz oczywiście, potrzebna jest stacja do układów BGA i HotAir

• #13 31 Lip 2015 19:30
    Drakof
    Poziom 4  

Tylko tak przeczytałem nie znam się na tym xd ale skoro tak to ew oddam go na diagnostykę do serwisu i jeśli coś przewyższa moje oczekiwania do czas na smietnik

Dodano po 3 [godziny] 48 [minuty]:

Przyszedłem teraz do domu , próbowałem go włączyć ku mojemu zdziwieniu włączył się, ale wyłącza sie po ładowaniu biosa (pasek jest na 100% i gaśnie ekran i martwy)

Dodano po 2 [godziny] 39 [minuty]:

No i włączył sie normalnie i działa normalnie , też ktoś może wiedzieć czego to w końcu przyczyna?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME