Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz filmów Manta PMP01 - Nie mogę wprowadzić żadnych zmian w pamięci

29 Lip 2015 20:45 1404 1
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z wbudowaną pamięcią odtwarzacza Manta PMP01 ( http://www.manta.com.pl/pl/pmp01 ). Otóż od jakiegoś czasu nie mogę w żaden sposób zmodyfikować jej zawartości. Wgrywam film, zdjęcie czy e-booka -Nie da się. Znaczy, teoretycznie wszystko poprawnie ląduje na nośniku, ale po odłączeniu odtwarzacza od komputera wszystko magicznie znika. Podpinam urządzenie ponownie -Wgranych plików brak.

Tak samo z kasowaniem. Usuwam pliki które kiedyś wgrałem na pamięć urządzenia, ale po ponownym podłączeniu / uruchomieniu odtwarzacza pliki są jak były. Mówiąc krótko, nie mogę wykonywać żadnych operacji na plikach, wszystko pozostaje jak na początku. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale przy niektórych plikach przy próbie kasowania wyskakuje błąd "nie można odczytać z pliku lub dysku źródłowego".

Część swoich plików trzymam także na karcie pamięci -Na niej już wszystko jest okej. Mogę kasować i wgrywać nowe pliki, tylko wbudowana pamięć jest uszkodzona.

Próbowałem formatować pamięć -Nie da się ("system windows nie był w stanie dokończyć formatowania"). Próbowałem formatować, kasować pojedyncze pliki specjalnymi programami do naprawy dysków wymiennych itd. -Też zero efektów. Wszystko wraca na miejsce po wyłączeniu i włączeniu odtwarzacza (z poziomu odtwarzacza żadnych zmian nigdy nie widać). Aha, podczas korzystania z odtwarzacza wszystkie pliki odtwarzają się normalnie, filmy i zdjęcia z pamięci wbudowanej chodzą jakby nigdy nic.

I co teraz? Niby mógłbym to tak zostawić i korzystać tylko z karty pamięci, ale mam w uszkodzonej wbudowanej pamięci ważne dane które wolałbym skasować. No i w ogóle szkoda mi tych 4 GB pamięci, z których teraz już korzystać nie mogę.

Jakaś rada na to?

PS. Format plików FAT32.
  • Moderator
    Niestety pamięć lub połączenia pomiędzy pamięcią a płytą główną uległa uszkodzeniu. Niestety musisz zapomnieć o tych 4GB.