Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda CRV - Nagły Brak mocy - błąd "przeładowanie turbiny"

30 Lip 2015 08:19 3009 4
  • Poziom 21  
    Witam, posiadam Hondę CRV z roku 2009 z silnikiem turbo diesla 2.2

Problem jest następujący, podczas jazdy pod dłuższą górę (wiadomo trzeba troszkę przycisnąć żeby taka buda jechała) nagle drastycznie spadnie moc i obroty oraz zapali się "check engine".

Pod komputerem pokazuje błąd - przeładowanie turbiny

Oczywiście błąd również sam znika gdy zgasi się autko i postoi chwile. Wówczas turbina również działa poprawnie.

Gdzieś tam już wyczytałem, że przycina się zmienna geometria w turbince bądź uszkodzony jest sam zawór podciśnienia.

Pytanie moje brzmi: Czy mając w miarę dobre pojęcie o mechanice ogólnej, chęci i czas warto się samemu brać za przeczyszczenie turbiny czy musowo jest oddać to do specjalistycznego serwisu żeby nie popsuć więcej?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Generalnie nie wiemy jakie masz pojęcie o mechanice i czy znasz zasady montowania turbiny żeby jej nie zatrzeć przy pierwszym uruchomieniu. Jeśli masz na tyle pojęcia żeby wyciągnąć turbinę to możesz próbować ewentualnie jak sam nie poradzisz z jej rozebraniem na części możesz oddać komuś do czyszczenia zawsze zaoszczędzisz dwie stówki.
  • Poziom 21  
    Myślę, że sobie z tym poradzę. Pytanie tylko czy to rzeczywiście nagar w środku czy może wina czujnika? Na zimnym silniku dźwigienka turbiny chodzi płynnie.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Trzeba odkręcić sterowanie i samą sztangą spróbować ruszać nawet minimalne przycięcie może powodować tryb awaryjny. Aczkolwiek warto sprawdzić sterowanie w pierwszej kolejności.
  • Poziom 43  
    Tam są 2 lub 3 takie same zaworki pneumautyczne na silniku ,po prostu zamień na próbę.