Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE32B570 - Po kilku sekundach wyłącza się

DJThomas 30 Jul 2015 10:56 858 3
    DJThomas
    Level 10  
    Witam mam problem z telewizorem związany z wyłączaniem się tv zaraz po załączeniu.TV odłączony od kablówki po uruchomieniu pokazuje w górnym rogu ramkę z numerem kanału i opisem po czym gaśnie.Mając chwilę czasu sprawdziłem po części zasilacz lecz póki co żaden z elementów nie wydał mi się podejrzany.Czy ktoś mógłby zasugerować gdzie szukać przyczyny?może ktoś spotkał się z taką usterką?Będę wdzięczny za każdą pomocną sugestię.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    buli1
    Level 25  
    DJThomas wrote:
    Witam mam problem z telewizorem związany z wyłączaniem się tv zaraz po załączeniu.TV odłączony od kablówki po uruchomieniu pokazuje w górnym rogu ramkę z numerem kanału i opisem po czym gaśnie.Mając chwilę czasu sprawdziłem po części zasilacz lecz póki co żaden z elementów nie wydał mi się podejrzany.Czy ktoś mógłby zasugerować gdzie szukać przyczyny?może ktoś spotkał się z taką usterką?Będę wdzięczny za każdą pomocną suges

Tv wyłącza się całkowicie? czy gaśnie tylko podświetlenie?
    Sprawdź jak zgaśnie czy masz głos?
    DJThomas
    Level 10  
    TV gaśnie całkowicie (czarny ekran) i nie ma dźwięku.Dioda standby nie świeci czyli tv zachowuje się tak jakby był włączony , jedynie podczas włączania pokazuje się obraz z ramką w rogu wyświetlającą wybrany kanał.
    bogred
    Moderator of TV
    DJThomas wrote:
    Mając chwilę czasu sprawdziłem po części zasilacz lecz póki co żaden z elementów nie wydał mi się podejrzany.

Może dokładniej to opisz: które elementy i jak sprawdzałeś, a może też pomierzyłeś jakieś napięcia?