Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe Blaupunkt - Gdzie wpiąć się aby uzyskać wejście audio?

Gruby__ 30 Lip 2015 16:40 765 9
  • #1 30 Lip 2015 16:40
    Gruby__
    Poziom 16  

Witam

Nie wiem czy dobry dział. Posiadam troszkę starsze radio samochodowe Blaupunkt Marseille CR86. Chciałem się zapytać, czy koledzy może wiedzą gdzie wpiąć się z kablami aby uzyskać wejście liniowe. Może kolo głowicy magnetofonowej? Jeśli tak to czy to bezpieczne dla radia?

Pozdrawiam serdecznie

0 9
  • #2 30 Lip 2015 18:14
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po szukałeś informacji jak inni rozwiazali ten temat?

0
  • #3 30 Lip 2015 19:37
    Gruby__
    Poziom 16  

Poszukałem* i niestety nie wiem jak to konkretnie odnieść do mojego modelu. Moglibyś mnie nakierować?

0
  • #4 30 Lip 2015 19:59
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

To może sprawdź co jest o radiach blaupunkt.

0
  • #5 30 Lip 2015 20:13
    Gruby__
    Poziom 16  

Kolego proszę nakieruj mnie skoro znasz temat. ;)
    To nie przez lenistwo, po prostu chyba nie potrafię odpowiednio sformułować słów kluczowych w naszej wyszukiwarce.

0
  • #6 30 Lip 2015 20:25
    powalla
    Moderator CarAudio

"aux blaupunkt "

0
  • #7 30 Lip 2015 20:26
    Gruby__
    Poziom 16  

Żeby nie być gołosłownym mówię od razu ze jest to tak stare radio, że nie ma żadnych zmieniarek, kostka jest nietypowa jak na bp, wyświetlacz jest okrojony i nawet nie ma takiego kabla żeby coś mostkować i wpinać zewnętrzne źródło... Także pytam o możliwość wpięcia w płytę radia. A po wpisaniu tego co chce znaleźć wyskakuje mi mój temat na czołowym miejscu. Uważam że jeśli ktoś wie jak to zrobić i mi pomoże to na przyszłość znajdzie się rozwiązanie :) pozdrawiam

0
  • #8 30 Lip 2015 20:33
    powalla
    Moderator CarAudio

Gruby__ napisał:
    A po wpisaniu tego co chce znaleźć wyskakuje mi mój temat na czołowym miejscu.

Mi po wpisaniu "aux blaupunkt" wyskakuje jako pierwszy temat > https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14808982#14808982

Czy w Twoim radiu jest TDA1591 nie mam pojęcia i musisz się w resztę tematów zagłębić ...tu nic na tacy nie dostaniesz i się zawiedziesz jeśli liczyłeś że ktoś wklei Ci fotę płyty Twojego radia i strzałeczkami zaznaczy miejsca w które trzeba wlutować kabelki ...

PS: oczywiście może taka fotka istnieje ale nie mam czasu żeby ją za Ciebie szukać ...

0
  • #9 31 Lip 2015 11:51
    Gruby__
    Poziom 16  

W mym skromnym radiu mam TDA7314. Z tego co wypatrzyłem na skanach schematu będę musiał podać 5V na linię przełączającą i wpiąć się przed tranzystorami przełączającymi Radio/Tape. ;) Dziękuje za nakierowanie. Pozdrawiam :)

0
  • #10 05 Lis 2015 19:21
    marcin__84
    Poziom 9  

Witam
    Też chcę dokonać takiej przeróbki. Czy ogarnąłeś już temat kolego?
    Mam radio blaupunkta Barcelona RCM 83 i za chiny nie mogę znaleźć schematu, chyba są wszystkie oprócz tego.
    Myślałem żeby się wpiąć w linię AM ale, wolałbym zamiast magnetofonu.
    Tylko gdzie wchodzi sygnał z tape na TDA7314 i gdzie podłączyć te 5V

0