Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA SATELLITE L750 - 12G - Zawieszanie się komputera podczas rozruchu system

30 Lip 2015 18:17 825 11
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie.

Mam problem z laptopem marki TOSHIBA SATELLITE L750 - 12G. Po wczorajszym wyłączeniu laptopa z problemami - nie znam dokładnie jak przebiegało wyłączanie laptopa (z laptopa korzysta mama), laptop po prostu stanął. Po zrestartowaniu laptopa twardym resetem, przy uruchamianiu się systemu Windows, zaraz po Trwa ładowanie systemu Windows, wyskakuje BSoD: UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME o szesnastkowym kodzie błędu: 0x000000ED . Czytałem już w innych tematach aby spróbować komendami fixmbr oraz chkdsk, lecz niestety nie mogę dostać się zarówno do trybu awaryjnego (po załadowaniu plików systemu Windows, także wyskakuje BSoD) a także do naprawy poprzez bootowanie Windows'a 7 z płyty (Pojawia się jedynie kursor z czarnym ekranem).

Chciałbym prosić o porady, ewentualnie wskazanie problemu i pomoc w jego rozwiązaniu.
  • Poziom 24  
    Czy dysk twardy jest widoczny w biosie?
  • Poziom 6  
    Jest widzialny.
  • Poziom 24  
    A czy jest możliwość podpięcia tego dysku do innego komputera w celu sprawdzenia SMART?
  • Poziom 6  
    Wiąże się to pewnie z rozkręceniem calutkiego laptopa ?
  • Poziom 24  
    Nie no dysk w tych laptopach łatwo się wyjmuje. Wystarczy wyciągnięcie jednej klapki i masz dostęp do dysku.
  • Poziom 6  
    Pewnie będę potrzebował jakiejś przejścióweczki ?
  • Spec od komputerów
    Nie ma potrzeby wyjmowania dysku dla sprawdzenia SMART.
    Można z live MHDD lub
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13017873#13017873
    Pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

Killlu napisał:
    A czy jest możliwość podpięcia tego dysku do innego komputera w celu sprawdzenia SMART?

Masz napisane informatyk a taki inwazyjny sposób odczytu SMART poleciłeś ?
    Nie każdy ma dwa komputery.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    linuks napisał:
    a taki inwazyjny sposób odczytu SMART poleciłeś ?

Najprostszy, bez wypalania żadnych płyt. Ewentualnie wystarczy pójść do kolegi i podpiąć pod płytę. Nie widzę w tym żadnego problemu.
  • Poziom 31  
    F8 przy starcie, opcja "napraw komputer". Jeśli nie pomoże, może być tablica partycji skasowana lub uszkodzona.
    Nie rozumiem po co przy tym błędzie 0x000000ED smart dysku ?
    to nie dysk jest uszkodzony a sektory rozruchowe lub tablica partycji.
  • Spec od komputerów
    Pieron napisał:
    F8 przy starcie, opcja "napraw komputer". Jeśli nie pomoże, może być tablica partycji skasowana lub uszkodzona.
    Nie rozumiem po co przy tym błędzie 0x000000ED smart dysku ?
    to nie dysk jest uszkodzony a sektory rozruchowe lub tablica partycji.

A sektory rozruchowe lub tablica partycji nie mogły się uszkodzić z powodu uszkodzenia dysku ?
    Trzeba diagnozować problem metodycznie i po kolei. Dużo miałem przypadków przywracania ręcznie oryginalnego systemu gdy nie sprawdziłem SMART bo użytkownik przekonywał ,że sprawdził i jest ok. Potem okazywało się ,że windowsa nie można przywrócić bo dysk uszkodzony i cała robota z przywracaniem psu na budę.
    Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

Killlu napisał:
    linuks napisał:
    a taki inwazyjny sposób odczytu SMART poleciłeś ?

Najprostszy, bez wypalania żadnych płyt. Ewentualnie wystarczy pójść do kolegi i podpiąć pod płytę. Nie widzę w tym żadnego problemu.

Jeżeli przygotowanie pena lub CD bootowalnego jest bardziej skomplikowane niż wyjmowanie dysku i spacer do kolegi to chyba nastąpiło pomylenie pojęć.
    Po drugie każdy użytkownik komputera powinien mieć taki CD/pen ratunkowy.
    Niezastąpiona rzecz jak windows się uszkodzi i nie startuje a opcja naprawy nie działa. Poza tym kopie zapasowe systemu robione z live są pewne i nie sprawiają niespodzianek w odróżnieniu od windowsowych wbudowanych narzędzi.
    Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Glysh napisał:
    Czekaj czekaj, nie bardzo rozumiem. Mam wypalić owe iso na CD: https://dl.dropboxusercontent.com/s/k3k0o1lyuj7w08c/pmagic-6.0.iso i następnie po prostu ustawić bootowanie z płyty?

Tak.